The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 79. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16478

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.K1 
80 PLN
16479

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 10 kop, krawędzie z pełną oryginalną gumą, dobry stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.K3 
80 PLN
16480

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia, prawy górny róg nadgięty); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.P13 
20 PLN
16481

1891 list wartościowy ze Lwowa do Liska.


Mi.52, 65
160 PLN
16482

1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop, rozmiar: 177x444mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).


Mi.S4B 
120 PLN
16483

1891 kompletny składany list na papierze Konsystorza Jeneralnego w Warszawie do Grodziska.


40 PLN
16484

1891 obwoluta listu z Inowrocławia do Stargardu.


60 PLN
16485

1892 list wartościowy z Ustrzyk Dolnych do Lwowa.


Mi.65
150 PLN
16486

1892 list wartościowy z Ustrzyk Dolnych do Lwowa.


Mi.52, 65
170 PLN
16487

1893 list z Warszawy do Łodzi.


70 PLN
16488

1893 list wartościowy z Sambora do Lwowa.


Mi.50, 63
120 PLN
16489

1894 ZEZWOLENIE NA CZASOWY POBYT W WARSZAWIE (БИЛЕТЪ НА СВОБОДНОЕ ПРОЖИВАНIЕ ВЪ Г.ВАРШАВѢ), 3-miesięczne zezwolenie na pobyt w Warszawie, dokument w języku rosyjskim (informacje po polsku, francusku i niemiecku) sporządzony na papierze ze znakiem wodnym przedstawiającym warszawską syrenkę, opłacony znaczkiem skarbowym za 50 kop (revenue) unieważnionym poprzez perforację dwóch krzyżujących się linii z literami "ПРАГ. УЧ"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


600 PLN
16490

1896 sekretnik z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim, wysłany 17.11 z Sanoka do miejscowości Jasienica, znak opłaty unieważniony bardzo ładnie odciśniętym kasownikiem rusztowym, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Fi.Cs4
Mi.K26
100 PLN
16491

1896 obwoluta składanego listu ze Lwowa do Nowego Sącza.


35 PLN
16492

1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy za 17½ Kr. w kolorach niebiesko fioletowym/czarnym o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12½ na dowodzie doręczenia (Fi.300.-) wysłanym 13.IV z Jarosławia do miejscowości Szówsko.

Fi.Ibx
Mi.1bB 
200 PLN
16493

1898 list wartościowy z Samboru do Lwowa.


Mi.52, 56
90 PLN
16494

1899 CIESZYN, pasek pięciu austriackich znaczków gazetowych za (1)kr. wydania z 1867 roku, unieważniony dwujęzycznym miejscownikiem w Cieszynie.


Mi.42II/III 
40 PLN
16495

1900 lis pieniężny z Sambor do Ustrzyk Dolnych.


Mi.70, 78
140 PLN
16496

1900 patriotyczna widokówka z fragmentem tekstu Mazurka Dąbrowskiego, wysłana 1.X z Krakowa do Ołomuńca, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; temat - NAPOLEON, PONIATOWSKI.


Mi.72 
80 PLN
16497

1900 list wartościowy z Sambora do Iwonicza, znaczek za 60 hal. wydania z 1899 roku z ząbkowaniem 12½ / 12½.


Mi.80
185 PLN
16498

1900 całostka prywatnej poczty w Szczecinie.


100 PLN
16499

1900 całostka prywatnej poczty w Szczecinie.


100 PLN
16500

1901 list wysłany 15.III z miejscowości Bosanska Gradiška w Bośni do Lwowa, znaczek opłaty unieważniony kasownikiem "K und K.MILIT.POST LII BOS.GRADIŠKA", przesyłkę przez Sofię (datownik 4.III wg. kalendarza juliańskiego) skierowano do Lwowa, tam jednak nie odnaleziono adresata i po opatrzeniu adnotacją "Retour Sarajevo a Bosnia" dosłano do Sarajewa (datownik z 8.4), skąd zwrócono ją ponownie do Lwowa - dopisek "Lwow=Lemberg warum retour", gdzie list dotarł 10.4 i tym razem został doręczony skutecznie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania o ładnie udokumentowanym obiegu.


Mi.15Bx 
400 PLN
16501

1901 kartka z Lwowa do Wiednia, widokówka Lwów rynek.


80 PLN
16502

1902 list wartościowy z Samboru do Ustrzyk Dolnych.


Mi.78, 106A
150 PLN
16503

1902 kartka z Warszawy do Wilna, nieopłacona przez nadawcę ze stemplem dopłaty.


60 PLN
16504

1902 kartka z Bochni do Kłaja.


40 PLN
16505

1903 kartka widokówkowa, zdjęciowa z Warszawy do Żyrardowa (Ruda Guzowska). Stempelek odbiorczy.


70 PLN
16506

1903 przekaz paczkowy w Suczawy do Wiednia, formularz w języku niemieckim, rumuńskim i rosyjskim.


80 PLN
16507

1904 widokówka wysłana 15.XII z Warszawy do miejscowości Rusinowicze, znak opłaty unieważniony ładnie odciśniętym stemplem rusztowym, kasownik odbiorczy z 17.XII, minimalnie słabszy stan zachowania.


Mi.40y 
30 PLN
16508

1904 kartka z Warszawy do Berlina.


40 PLN
16509

1904 karta pocztowa nadana w wagonie pocztowym nr 5 do Petersburga.


60 PLN
16510

1904 karta pocztowa nadana w wagonie pocztowym nr 5 do Petersburga.


60 PLN
16511

1904 karta pocztowa nadana w wagonie pocztowym nr 5 do Warszawy.


40 PLN
16512

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4+4 kop; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie).


Mi.P20 
100 PLN
16513

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120 mm; klapa ścięta; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.U37B 
100 PLN
16514

1907 list wysłany 30.4 z miejscowości Kaliska (Dreidorf) do sądu rejonowego w Starogardzie Gdańskim (Das Königliche Amtsgericht zu Pr.Stargard), przesyłka dotarła do adresata tego samego dnia - kasownik odbiorczy na odwrocie; list z sądu po przenicowaniu zaadresowano do zainteresowanej osoby, czyli poprzedniego nadawcy w miejscowości Cieciorka (Königswalde p.Dreidorf), a ponieważ była to przesyłka urzędowa z opłatą pocztową, którą pokrywał odbiorca - oznaczono ją "Portopfl. Dienstsache" i 2.5 wysłano; list dotarł do Cieciorki 3.5, ale z nieznanych przyczyn odbiorcy nie udało się odnaleźć, a przesyłkę odesłano do Starogardu i tu zaczęły się problemy, ponieważ na liście nie umieszczono ani adresu zwrotnego, ani danych nadawcy!!! przesyłka przez kilka dni bezskutecznie krążyła po mieście, w międzyczasie naliczono dopłatę w wysokości 10 fen. za zwrot; po wyczerpaniu wszelkich możliwości doręczenia na list naklejono kartkę informującą o niemożliwości ustalenia adresu nawet przy pomocy policji "Ohne richtige Wohnungsangabe oder sonstige nähere Bezeichnung ist der Empfänger auch polizeilich nicht zu ermitteln. Kaiserl. Postamt" i 7/5 w urzędzie pocztowym komisyjnie ją otworzono, następnie za pomocą zalepki urzędu pocztowego zamknięto i prawdopodobnie ostatecznie doręczono; bardzo rzadki walor o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym w dość dobrym stanie zachowania.


600 PLN
16515

1907 karta pocztowa w ambulansie pocztowym nr 25 na trasie Warszawa - Sosnowiec, stempel odbiorczy Wierki.


60 PLN
16516

1907 austriacka koperta dla listu wartościowego.


80 PLN
SOLD
16517

1909 sądowy znaczek doręczeniowy, wydanie półpocztowe, znaczek za 15 kop. z pocztowym kasownikiem z ziem polskich - RADOM 25.9.10 na wycinku, użyte pocztowo w Rosji (Mi.250 euro), na ziemiach polskich znacznie rzadsze.


Mi.1 
750 PLN