22613 |
1987 sportowe sukcesy Polaków, parka z bocznym marginesem z przesuniętą perforacją poziomą, na tym znaczku na razie nie katalogowane (katalogowany jest tylko podobny błąd na 2973 w cenie 150 PLN za pojedynczy znaczek). Znaczki były drukowane w Lipsku w czasach NRD co pokazuje, że utyskiwania na złą kontrolę jakości i wynikającą z niej dużą ilość makulatury filatelistycznej w Polsce mogą być przesadzone. | Fi.2972MK Mi.3120 |
| 250 PLN | |
22614 |
| 30 PLN | |
22615 |
| 300 PLN | |
22616 |
1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok na prawidłowo opłaconym ekspresowym liście poleconym, wysłanym 6.6.1988 z Ostrowca Świętokrzyskiego do Opatowa, kasownik odbiorczy; wyjątkowo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja; temat - PAPIEŻ JAN PAWEŁ II. | Fi.bl.88 Mi.Bl.102 |
| 1 600 PLN | |
22617 |
| 120 PLN | |
22618 |
| 320 PLN | |
22619 |
1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC z całą pewnością jednej z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert z pierwszego dnia obiegu z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk! | Fi.bl.132 (88) Mi.Bl.102 |
| 800 PLN | |
22620 |
1987 "XXII MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH" Poznań 2, dofrankowana karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 18.X; temat - PIES. | Fi.Cp892, 2838 |
| 15 PLN | |
22621 |
1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok stemplowany rzadkim stemplem okolicznościowym. | Fi.bl.131 (bl.88) Mi.Bl.102 |
| 120 PLN | |
22622 |
1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok. | Fi.bl.131 (bl.88) Mi.Bl.102 |
| 120 PLN | |
22623 |
1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. W. Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok ze stemplem okolicznościowym z datą 8.06.1987.. | Fi.bl.132 Mi.Bl.102 |
| 300 PLN | |
22624 |
1987 SOLIDARNOŚĆ - "Solidarność" Małopolska, Poczta "Homo Homini", Powstanie Styczniowe - bitwa pod Wągrowcem, blok za 200 zł. | |
| 40 PLN | |
22625 |
1988 rocznik kopert FDC (bez Bl.136(93); Fi.53.-). | Fi.2986-3041 Mi.3134-89 |
| 40 PLN | |
22626 |
1988 rocznik znaczków czystych (Fi.123,40). | Fi.2986-3041 Mi.3134-89 |
| 100 PLN | |
22627 |
1988-1989 TOM XVII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 217 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.2986-3104 Mi.3134-3252 |
| 170 PLN | |
22628 |
1988-89 kompletne roczniki, dodatkowo znaczek 3013 z usterką "uszkodzony górny szeryf litery K w POLSKA", znaczek 3048 z rolki z numerem na odwrocie, znaczek 3086 ze znacznym przesunięciem nadruku, blok 139 z błędem "żółta plama między nogami kosmonauty". | Fi.2986-3104, bl.136-139, bl.139B1 |
| 275 PLN | |
22629 |
1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny z Błędem B3, uszkodzone "C". | Fi.3016B3 Mi.3163 |
| 120 PLN | |
22630 |
1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, arkusz sprzedażny. | Fi.3023 Mi.3171 |
| 25 PLN | |
22631 |
1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, arkusz sprzedażny. | Fi.3024 Mi.3172 |
| 25 PLN | |
22632 |
1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, arkusz sprzedażny znaczka za 20 zł. | Fi.3024 Mi.3173 |
| 25 PLN | |
22633 |
1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, pasek znaczków z bloku. | Fi.A3026-28 Mi.3174-6 |
| 60 PLN | |
22634 |
1988 70 rocznica odzyskania niepodległości Polski, pasek z bloku z marginesami, czyste (Fi.70.-). | Fi.A3026-28 Mi.3174-6 |
| 55 PLN | |
22635 |
| 70 PLN | |
22636 |
1988 70-lecie odzyskania niepodległości, karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 11.XI w Sulejówku; temat - PIŁSUDSKI. | Fi.Cp984 |
| 15 PLN | |
22637 |
1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok. | Fi.bl.137 Mi.Bl.107 |
| 35 PLN | |
22638 |
1988 SOLIDARNOŚĆ - "TO JEST CEGIEŁKA NA NAGROBEK BARBARY (Sadowskiej) I GRZEGORZA (Przemyka)", bloczek z dwoma znaczkami za 50 zł. | |
| 30 PLN | |
22639 |
1988 SOLIDARNOŚĆ - KW NSZZ "Solidarność" Zagłębia Miedziowego, bloczek za 300 zł "Zerwij kajdany, połam bat". | |
| 20 PLN | |
22640 |
1989 rocznik kopert FDC (bez Bl.137I(94I), 137II(94II), 138A(95A), 138B(95B); Fi.65,30). | Fi.3042-3104 Mi.3190-3252 |
| 70 PLN | |
22641 |
1989 rocznik znaczków czystych (Fi.104,60). | Fi.3042-3104 Mi.3190-3252 |
| 80 PLN | |
22642 |
1989 Konie, 30 zł - drugi najdroższy znaczek w serii - arkusz sprzedażny, czysty. | Fi.3046 Mi.3194 |
| 40 PLN | |
22643 |
1989 Konie, 70 zł - najdroższy znaczek w serii - arkusz sprzedażny, czysty. | Fi.3047 Mi.3195 |
| 80 PLN | |
22644 |
1989 20.rocznica pierwszego lądowania na Księżycu, nieząbkowany znaczek z bloku, czysty. | Fi.A3062 Mi.3206IIB |
| 30 PLN | |
22645 |
| 25 PLN | |
22646 |
| 40 PLN | |
22647 |
| 750 PLN | |
22648 |
1989 głowy wawelskie (IX) znaczki drukowane z rolki, pasek siedmiu sztuk, w tym dwa, z numerami na odwrocie wydrukowanymi "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków uległo często uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste. | Fi.3088 Mi.3236 |
| 50 PLN | |
22649 |
1989 rośliny lecznicze, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 1000 zł, gwarancja Kapkowski. | Fi.3098FP Mi.3246PFä |
| 80 PLN | |
22650 |
1989 fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 1000 zł, widokówka ofrankowana parką fałszywych znaczków (Fi.500.-), przesłana miejscowo 9.IX w Warszawie, gwarancja Krawczyk. | Fi.3098FPt Mi.3246PFa |
| 400 PLN | |
22651 |
| 300 PLN | |
22652 |
1989 20. rocznica pierwszego lądowania na księżycu, blok z błędem "złoty dolar", gwarancja i opis Więcław. | Fi.bl.139B B1 Mi.Bl.109A |
| 30 PLN | |