The new auction will start soon

Auction 79. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
22572

1983 750-lecie nadania praw miejskich Toruniowi, blok z podwójnym ząbkowaniem pionowym, gwarancja Ways.

Fi.bl.122
Mi.Bl.92
90 PLN
22573

1984 rocznik kopert FDC (bez Bl.124(81); Fi.55,60).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
50 PLN
22574

1984 rocznik znaczków czystych (Fi.49,60).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
40 PLN
22575

1984 kompletny rocznik.

Fi.2751-2811, bl.124-5
Mi.2899-2959, Bl.94-95
50 PLN
22576

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Hiszpania 84" w Madrycie, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów - barwy srebrnej. Błąd pokazał się kilka lat temu i szybko znalazł sie w zbiorach filatelistów.

Fi.2764
Mi.2912
150 PLN
22577

1984 wystawa filatelistyczna Hiszpania 84, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 8".

Fi.2764B1
Mi.2912
10 PLN
22578

1984 "PRL - RFN BILATERALNA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Poznań 2, dekoracyjna koperta ostemplowana okolicznościowo 14.11.

Fi.2772
Mi.2920 
10 PLN
22579

1984 głowy wawelskie (II) znaczki drukowane z rolki, pasek czterech sztuk w tym jeden z numerem na odwrocie wydrukowanym "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków uległo często uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.2777
Mi.2925
50 PLN
22580

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, parka znaczków z przesuniętą perforacją. Interesujące do zbiorów Powstania Warszawskiego, gdzie w wydaniach powojennych brakuje ciekawych walorów.

Fi.2782
Mi.2930 
300 PLN
22581

1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2798
Mi.2946
100 PLN
22582

1984 poczta samochodowa szlakiem poczty polowej LWP, komplet 7 kart ze znaczkami dodatkowej opłaty, przewiezionych na trasie poszczególnych etapów.

Fi.Cp872-78
30 PLN
22583

1984 Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, bloczek z błędem na prawym znaczku "podwójna linia uda", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.bl.124
Mi.Bl.94
25 PLN
SOLD
22584

1984 SOLIDARNOŚĆ - pamiątkowy znaczek z Lechem Wałęsą na liście lotniczym wysłanym 28.6 z miejscowości Vantaa-Vanda w Finlandii do RPA


50 PLN
SOLD
22585

1984 blok podziemnej poczty Solidarności w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.


30 PLN
22586

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 372 złote; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2812-2985
Mi.2960-3133
290 PLN
22587

1985 rocznik kopert FDC (bez Bl.125II(82II), Bl.126II(83II); Fi.58,90).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
30 PLN
22588

1985 rocznik znaczków czystych (Fi.63,90).

Fi.2812-bl.126II (83II)
Mi.2960-Bl.97II
50 PLN
22589

1985 40. rocznica Marynarki Wojennej, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2837 ark.
Mi.2985
70 PLN
22590

1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2845-8 ark.
Mi.2993-96
90 PLN
22591

1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.2848
Mi.2996 
25 PLN
22592

1985 karnet wystawy filatelistycznej z okazji 40 rocznicy powrotu ziem zachodnich do Polski.


10 PLN
22593

1985 SOLIDARNOŚĆ - Poczta wydawców czworoblok znaczków ząbkowanych z górnym perforowanym marginesem (pustopole), bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
22594

1985 blok podziemnej poczty Solidarności numerowany na odwrocie.


25 PLN
22595

1986 TS/S "Stefan Batory" - widokówka pisana z Las Palmas do Warszawy, nadana 24.I w agencji pokładowej.

Fi.2862
Mi.3010 
40 PLN
22596

1986 rocznik kopert FDC (bez Bl.127-8(84-5), Bl.86, Bl.130(87); Fi.58.-).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
22597

1986 rocznik znaczków czystych (Fi.74,20).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
60 PLN
22598

1986 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Meksyku, znaczek z powtarzalnym błędem "żółte kółeczko na spodenkach nad lewą nogą polskiego piłkarza" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.2880 B
Mi.3028 
40 PLN
22599

1986 Polska żegluga bałtycka - promy, seria z pustopolami u dołu, czyste.

Fi.2881-84
Mi.3029-32
50 PLN
22600

1986-2000 poczet królów i książąt polskich, komplet 48 znaczków z 15 wydań obejmujący całe wydanie tej serii.

Fi.2918/3718
120 PLN
SOLD
22601

1986 SOLIDARNOŚĆ - POCZTA BYTOM'86 - rocznica odzyskania niepodległości, pamiątkowy znaczek przedstawiający m.in. marszałka Józefa Piłsudskiego.


20 PLN
22602

1986 Poczta Solidarności - komplet 4 efektownych kart z podobiznami i życiorysami dowódców Armii Krajowej: Michała Tokarzewskiego - Karaszewicza "Doktora", Stefana Roweckiego "Grota", Tadeusza Komorowskiego "Bora", Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"; dodatkowo biało-czerwona banderola.


100 PLN
22603

1987 rocznik kopert FDC (bez Bl.131(88); Fi.64).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
55 PLN
22604

1987 rocznik znaczków czystych, dodatkowo znaczek 2983 z przywieszką (Fi.233,60).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
180 PLN
22605

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im.H.Arctowskiego, 10 zł arkusz sprzedażny, z powtarzalnym błędem na: poz.9 "plamka na zakończeniu dolnego skrzydła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2930
Mi.3078
40 PLN
22606

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im.H.Arctowskiego, 10 zł - pingwin, arkusz sprzedażny, z błędem na: poz.9 "duży iluminator w kadłubie jachtu"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2931 B
Mi.3079
40 PLN
22607

1987 150 rocznica urodzin Artura Grottgera, znaczki z pustopolem u dołu i góry, czyste.

Fi.2940
Mi.3088
40 PLN
22608

1987 II Kongres PRON, pasek znaczków z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.2943
Mi.3091
60 PLN
22609

1987 wizyta Jana Pawła II w Polsce, arkusz sprzedażny.

Fi.2951-2
Mi.3099-100 
20 PLN
22610

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

Fi.2951-2 B1, Ark.2951-2 II i III
Mi.3099-100
50 PLN
22611

1987 Wojna Obronna 1939 r. (IV), znaczek za 10 zł z błędem na poz.30 "brak połowy kreski w drugim N w OBRONNA", gwarancja i opis.

Fi.2965 B1
Mi.3113
40 PLN