Auction 79. Communist Poland 1945-1952

20582

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego, znaczek ciemnozielony drukowany dużą ilością farby, drobne ślady przywarcia na gumie.

Fi.361b
Mi.398
25 PLN
20583

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego.

Fi.361b
Mi.398
30 PLN
20584

1945 151 rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, arkusz znaczka za 50 gr, w kolorze zielonym z błędem na poz.8 "odbity fragment czwartej belki" - gwarancja Krawczyk (Fi.970.-) i dodatkowo wieloma błędami na znaczku podstawowym i marginesie opisanymi przez W.Więcława w "Filateliście" 4/1999.

Fi.361b B1
Mi.398
840 PLN
20585

1945 151 rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, prawie cały arkusz znaczków za 5 zł./50 gr., w kolorze zielonym; w całym ostatnim rzędzie brak dolnej perforacji poziomej pomiędzy znaczkiem a marginesem; błędy nadruku: na poz.8 "odbity fragment czwartej belki", na poz.5 (lekko) i 15 (znacznie) "przesunięta górna belka", na poz.21 "gruby łącznik w cyfrze 5", oraz dodatkowo błędy na znaczku podstawowym i marginesie opisane przez W.Więcława w "Filateliście" 4/1999.

Fi.361b MK1, B1, B2, B4
Mi.398
6 000 PLN
20586

Fi.361c
Mi.398
25 PLN
20587

1945 151 rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, arkusz (bez marginesów) znaczka za 50 gr, w kolorze bardzo intensywnie ciemnozielonym z błędami: na poz.8 "odbity fragment czwartej belki" i na poz.21 "gruby łącznik w 5" (Fi.1132,50), oraz na poz.18 w znaczku podstawowym "kropka nad głowa Kościuszki", dodatkowo pięć górnych rzędów znaczków z przesuniętą w górę perforacją poziomą, co bardzo ciekawe dolna perforacja pozioma nie jest przesunięta.

Fi.361c B1, B4, B10
Mi.398
940 PLN
20588

1945 zabytki Krakowa, czworoblok z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.362
Mi.393
45 PLN
20589

1945 kartka z Krotoszyna 9.7.45 do Bydgoszczy, prowizoryczny kasownik Krotoszyna, stempel cenzury wojskowej 2164.

Fi.362
Mi.393
200 PLN
20590

1945 list firmowy z Torunia do Leszna, taryfa - druki.

Fi.362
Mi.393
30 PLN
20591

1945 kartka z Szydłowca 29.8.45 do Ursynowa, datownik okupacyjny GG rzadko spotykany używany bez żadnych zmian "SZYDLOWIEC SKARZYSKO _ KAMIENNA - DISTR. RADOM".

Fi.362
Mi.393
150 PLN
20592

1945 kartka z Krakowa do Krasnystawu, przejściowy kasownik odbiorczy Krasnystaw, stempel cenzury wojskowej nr 1651.

Fi.362
Mi.393
60 PLN
20593

1945 kartka z Krakowa do zakopanego, stempel cenzury wojskowej nr 1642.

Fi.362
Mi.393
40 PLN
20594

1945 kartka z Kalisza 23.7.45 do Kielc, stempel cenzury wojskowej nr 2168.

Fi.362
Mi.393
45 PLN
20595

1945 zabytki Krakowa, 50 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 8.7 z Katowic do Zakopanego; stempelek cenzury wojskowej nr.1884; całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.362
Mi.393
60 PLN
20596

1945 kartka ze stemplem okolicznościowym Tydzień Majdanka.

Fi.362
10 PLN
20597

1945 list polecony z Łodzi do Szwecji, stempel cenzury wojskowej nr 1025, prowizoryczny kasownik "Urząd Pocztowo - Telekomunikacyjny / ŁÓDŹ 8 / Nr_____".

Fi.362, 364
Mi.393, 395
200 PLN
20598

1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" list polecony o numerze "88" przesłany 2.9 samolotem podczas Święta Lotnika, lotem tym przewieziono zaledwie około 200 listów, które dodatkowo opatrzono stempelkiem "Par avion", znaczki unieważniono kasownikiem radzieckiej poczty polowej, na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo rzadka przesyłka lotnicza z wczesnego okresu powojennego, doskonały stan zachowania.

Fi.362, 364, 374
Mi.393, 395, 407
380 PLN
20599

1945 zabytki Krakowa, znaczek za 3 zł z podwójną perforacją pionową przez środek, na karcie pocztowej wydania łódzkiego, ostemplowany 7.9 w Kłodzku prowizorycznie - niemym datownikiem i jednowierszowym stempelkiem "Kladzko" (K126+K130 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.362, 365, Cp92
Mi.393, 396
60 PLN
20600

Fi.362, 379B
Mi.393, 412A
40 PLN
20601

1945 całostka z hasłem propagandowym 5 z obiegu pocztowego z Namysłowa, prowizoryczny kasownik Namysłowa.

Fi.362, Cp92
120 PLN
20602

1945 zabytki Krakowa, seria z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.362-6
Mi.393-7
350 PLN
20603

1945 zabytki Krakowa, zestaw znaczków ciętych, gwarancja Schmutz (4 znaczki z G).

Fi.362-6P
Mi.393-7U
200 PLN
20604

Fi.362-66 P
Mi.393-97 U
2 000 PLN
20605

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze karminowym na papierze x2, lekka prześwitka po zerwanej podlepce.

Fi.362P1
Mi.393
10 PLN
20606

1945 zabytki Krakowa, gumowana próba znaczka w kolorze czerwonym na papierze z2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.362P1
Mi.393
40 PLN
20607

1945 zabytki Krakowa, czworoblok próby w kolorze ciemnobrązowym na papierze z1 z silnym abklaczem.

Fi.362P6
Mi.393
120 PLN
20608

1945 zabytki Krakowa, próba w kolorze karminowym na papierze gumowanym cienkim z2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.362P7
Mi.393
25 PLN
20609

1945 zabytki Krakowa, próba w kolorze karminowym na papierze gumowanym cienkim z2.

Fi.362P7
Mi.393
55 PLN
20610

1945 zabytki Krakowa, czworoblok próby w kolorze ciemnobrązowym na papierze gumowanym z1, gwarancja i opis Walocha.

Fi.362P11
Mi.393
70 PLN
20611

1945 zabytki Krakowa - Pomnik Grunwaldzki, próba znaczka za 50 gr w kolorze karminowym na papierze białym satynowanym na prawidłowo opłaconym liście poleconym wysłanym 2.XI z Bochni do Cikowic; próby nie były formalnie w obiegu lecz spotyka się je czasem na listach; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.362x2P, 376a, 380
Mi.393, 409, 414
400 PLN
20612

1945 front listu z Koszęcina do Zabrza, prowizoryczny kasownik i datownik z Koszęcina.

Fi.363
70 PLN
20613

1945 front listu poleconego z Opola do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej nr 1693, poniemiecka erka z prowizorycznym stemplem Opole 1.

Fi.363, 365
Mi.394, 39
40 PLN
20614

1945 zabytki Krakowa, makulaturowy czworoblok z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.363MK
Mi.394
270 PLN
20615

1945 zabytki Krakowa, parka z potrójną perforacją poziomą na marginesie. Lewy znaczek uszkodzony, nieliczony, pozostawiony dla lepszej prezentacji błędu.

Fi.363MK
Mi.394
110 PLN
20616

1945 zabytki Krakowa, parka makulaturowa nie ząbkowana z silnym abklaczem, węgielek w papierze.

Fi.363MK
Mi.394U
120 PLN
20617

1945 zabytki Krakowa, próba w kolorze czerwonobrązowym na papierze gumowanym cienkim z2, gwarancja Walocha.

Fi.363P
Mi.394
50 PLN
20618

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze czerwonobrązowym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.363P2
Mi.394
30 PLN
20619

1945 zabytki Krakowa, czworoblok próby w kolorze czerwonobrązowym na papierze niegumowanym x2, gwarancja i opis Walocha.

Fi.363P3
Mi.394
150 PLN
20620

1945 zabytki Krakowa, próba w kolorze czerwonobrązowym na papierze gumowanym x2, gwarancja i opis Walocha.

Fi.363P3
Mi.394
30 PLN
20621

1945 zabytki Krakowa, próba w kolorze czerwonobrązowym na papierze gumowanym x2, gwarancja i oznaczenie papieru Walocha.

Fi.363P3
Mi.394
30 PLN