The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 79. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20382

1944 Goznak, wydanie obiegowe, seria znaczków ciętych w parkach (Fi.14000.-); za 25 gr. w poziomej - gwarancja Gryżewski, Mikulski, a za 50 gr. w pionowej - gwarancja Melnik, UWAGA za pół ceny sprzedam serię pojedynczą.

Fi.342-43 nz
Mi.383a-84 U 
8 000 PLN
20383

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2857 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 880 PLN
20384

1944 druk z Polskiego Czerwonego Krzyża w Lublinie, stempel cenzury wojskowej nr 166.

Fi.343
Mi.384
108 PLN
SOLD
20385

1944 kartka z Miechowa do Warszawy, prowizoryczny kasownik Miechowa, stempel cenzury wojskowej nr 709.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
SOLD
20386

1944 list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik Warszawy 26, przesyłka dostarczona przez Turcję i Egipt, stemple i zalepki cenzury.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
20387

1944 list polecony z Krosna do Lublina, prowizoryczny kasownik i erka z Krosna, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 178.

Fi.343
Mi.384
240 PLN
20388

1944 list polecony z Lublina 1.12.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 98 i zalepka i stemple cenzury w Egipcie, stempel tranzytowy z Ankary.

Fi.343
Mi.384
180 PLN
20389

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, prowizoryczny formularz wysłany 17.5.1945 z urzędu Kraków 2 do Poznania; stempelek cenzury wojskowej 1996; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
20390

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, przedwojenny formularz poczty polowej wysłany 8.3.1945 ze Zduńskiej Woli do Krakowa, kasownik prowizoryczny - datownik okupacyjny "ZDUNSKA WOLA"; stempelek cenzury wojskowej 846; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384 
100 PLN
SOLD
20391

1944 Goznak, narożna i marginesowa pionowe parki znaczków; za 25 gr. w kolorze jasnobrązowoczerwonym - druk typograficzny i za 50 gr. w kolorze szarozielonym - druk rotograwiurowy; obie bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.4000.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.343 MK1, Vb MK2
Mi.383b-84 UMw
3 200 PLN
20392

1944 KRN, znaczek z poz. 70 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Krawczyk.

Fi.344
Mi.386 
50 PLN
20393

1944 K.R.N., parka znaczków z poz 63, 73 z przesuniętym nadrukiem, dolny znaczek minimalne załamanie, gwarancja.

Fi.344
Mi.386 
120 PLN
SOLD
20394

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr., z błędami: na znaczku podstawowym na poz.70 "kropka w prawej cyfrze 5" i niekatalogowanym błędem nadruku na poz.20/70 "przerwana I w XII", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B
Mi.386 
60 PLN
20395

1944 K.R.N., parka znaczków za 1 zł./25 gr., lewy z niekatalogowanym błędem z poz.36 "kropka po N jak odwrócony przecinek", prawy z katalogowanym błędem z poz.37 "lewa kreska przerwana", gwarancja Krawczyk.

Fi.344 B+B17
Mi.386 
80 PLN
20396

1944 K.R.N., pasek ośmiu znaczków za 1 zł. pięć z błędami na poz.1 "uszkodzone 3 i X" i na podstawowym poz.51 "kreska na prawym skrzydle", na poz.2 "uszkodzona kropka i N", na podstawowym z poz.55 "prawe G z haczykiem" na poz.6 "lewa kreska przerwana" i na poz.7 "wcięcie w cyfrze 9, lewa kreska przerwana i uszkodzona litera z", gwarancja Krawczyk.

Fi.344 B1, B2, B, B5, B6
Mi.386 
200 PLN
20397

1944-45 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P. - NADRUKI ODWRÓCONE, seria znaczków czystych, za 1/25 gr. z poz.49/2 gwarancja z opisem pozycji Schmutz, za 2/25 gr. z błędem nadruku na poz.45/56 "uszkodzona cyfra 4 w 1944" i dodatkowo "przerwana prawa kreska" gwarancja z opisem pozycji i błędu Schmutz, błędy na odwróconych i podwójnych nadrukach są unikalne (Fi.+50%), a za 3 /25 gr. z poz.49/2 gwarancja z opisem pozycji Kapkowski.

Fi.344-46 No (345 B7)
Mi.386-88
13 500 PLN
20398

1944 KRN, znaczek z poz. 86 w arkuszu z podwójnym nadrukiem, gwarancja Perzyński.

Fi.344Np
Mi.386DD
1 485 PLN
SOLD
20399

1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.345
Mi.387
50 PLN
20400

1944 P.K.W.N., kartka z Krosna 16.6.45 do Sopotu, stempel cenzury wojskowej nr 1634, opłata niezgodna z taryfą pocztową (2 zł zamiast 0,50 zł).

Fi.345
Mi.387
800 PLN
20401

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na prawidłowo opłaconej poleconej karcie pocztowej wysłanej 26.III z Lublina do Warszawy, dodatkowo znaczek za 50 gr Goznak; jako formularza użyto całostki Generalnego Gubernatorstwa za 12 gr. widoki zabytkowych budowli (sygn.I.44); okupacyjna nalepka polecenia "Lublin 1"; stempelek cenzury wojskowej 161; nie inspirowane filatelistycznie przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do bardzo rzadkich; walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja.

Fi.345, 343
Mi.387, 384 
1 800 PLN
20402

1944 PKWN, znaczek z rzadkim nadrukiem odwróconym z poz. 12, gwarancja Kalinowski.

Fi.345No
Mi.387K
1 900 PLN
20403

1944 R.T.R.P., list polecony z Sanoka 24.2.45 do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 12 i stempel odbiorczy.

Fi.346
Mi.388
900 PLN
20404

1944 R.T.R.P., znaczek z II walca z przesuniętym nadrukiem z poz. 33, gwarancja i oznaczenie Walisch.

Fi.346
Mi.388
50 PLN
20405

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
65 PLN
20406

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
20407

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
70 PLN
20408

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem wchodzącym na górny margines. Pionowe przesunięcia w tym wydaniu są znacznie rzadsze niż poziome.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
20409

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 72 z walca III, gwarancja Ways.

Fi.346
Mi.388 
60 PLN
20410

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 100 bez ząbkowania pionowego na prawym marginesie, znaczki z tym błędem znane z kilku arkuszy, rzadkie z tym błędem kilkadziesiąt sztuk takich znaczków, wycena Fischer 7.500,- zł, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.346s
Mi.388
3 600 PLN
20411

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 77 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346x
Mi.388 
130 PLN
20412

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym do góry nadrukiem z poz. 27 - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346x
Mi.388 
120 PLN
20413

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 25 z przesuniętym w górę nadrukiem - nominał z poz. 35 na dole znaczka, gwarancja Walocha.

Fi.346x
Mi.388 
200 PLN
20414

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, czysta seria w pięknym stanie plus dwie drogie odmiany ząbkowane grzebieniowo (Fi.8600.-), wszystkie w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein.

Fi.VIII-XXa, XIX-XXb
8 000 PLN
20415

1944-5 fałszerstwa znaczków pocztowych Polski Ludowej autorstwa M.Perzyńskiego i J.Kapkowskiego.


60 PLN
20416

1944-99 "Podręcznik specjalizowany polskich znaków pocztowych 1944 - 1999" autorstwa Adama Kielbasa - Schoeni i Stanisława Fołty.


85 PLN
20417

1944 list oznaczony jako Wojskowy z poczty polowej 53340 do Rosji, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 108.


60 PLN
20418

1944 Ludowe Wojsko Polskie, trójkątny list z oznaczeniem Wojskowy wysłany 8.12. do Rzeszowa za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej 31943, stempelek cenzury wojskowej nr 109, bardzo dobry stan zachowania.


120 PLN
20419

1944 Ludowe Wojsko Polskie, trójkątny list wojskowy wysłany 26.10. do Rzeszowa za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej 31943, stempelek radzieckiej cenzury wojskowej nr 25276, bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
20420

1945 Wodzowie, seria w narożnych czworoblokach, gwarancja Schmutz.

Fi.339-41
Mi.380-2
1 100 PLN
20421

1945 list z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 1574.

Fi.343
Mi.384
60 PLN