Auction 79. Communist Poland 1945-1952

20864

1946 600 lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł, na odwrocie ilustrowanej karty pocztowej ostemplowany 28.7 (2 miesiące po wycofaniu z obiegu) wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY POMORSKA WYSTAWA PRZEMYSŁU RZEMIOSŁA I HANDLU 14.VII-1.IX.1946" (Myślicki 46 103) - swoista karta maksimum.

Fi.402
Mi.435
50 PLN
20865

1946 600 lecie Bydgoszczy, czworoblok znaczków czystych.

Fi.402
Mi.435
40 PLN
20866

Fi.402
Mi.435
50 PLN
20867

1946 obóz śmierci w Majdanku.

Fi.403
Mi.436
25 PLN
20868

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1525-).

Fi.403 B1, B2, B3, B4
Mi.436
1 300 PLN
20869

1946 Obóz śmierci w Majdanku, unikalna parka znaczków za 3+5 zł. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, teoretycznie wydrukowano jedynie pięć podobnych parek, więc są one dużo rzadsze od znaczków ciętych (Fi.-.-), dwie z nich są znane, nabywca otrzyma kopię atestu z opisem tej drugiej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.403 MK
Mi.436
15 000 PLN
20870

1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na karcie pocztowej ostemplowany 3.5 w Bytomiu stemplem okolicznościowym "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1945" (Myślicki 46 012).

Fi.404
Mi.437
40 PLN
20871

Fi.404
Mi.437
400 PLN
20872

1946 "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1946", Góra św.Anny, znaczki skasowane na kopercie efektownym stemplem okolicznościowym; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 46 010).

Fi.404, 398, 400
Mi.437, 431, 433
30 PLN
20873

Fi.405
Mi.438
100 PLN
20874

Fi.405 nz
Mi.438 U
1 300 PLN
20875

Fi.405MK
Mi.438
65 PLN
20876

1946 1. rocznica zwycięstwa, parka bez ząbkowania pionowego między znaczkami i na marginesie, lekko uszkodzona perforacja z prawej strony prawego znaczka.

Fi.405s
Mi.438
550 PLN
20877

1946 Święto Morza, znaczek na karcie pocztowej ostemplowany 23.VII w Warszawie stemplem okolicznościowym w kolorze niebieskim "SILNA POLSKA MORSKA TO GWARANCJA POKOJU" (Myślicki 46 042).

Fi.406
Mi.440
50 PLN
20878

1946 Święto Morza.

Fi.406
Mi.440
10 PLN
20879

1946 Święto Morza, blok legitymacyjny.

Fi.406
Mi.440
35 PLN
20880

Fi.406
Mi.440
50 PLN
20881

1946 Święto Morza, znaczek cięty za 3+7 zł., piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.406 nz
Mi.440 U
500 PLN
20882

1946 Święto Morza, parka znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.406nz
Mi.440U
700 PLN
20883

Fi.407
Mi.439
70 PLN
20884

Fi.407 nz
Mi.439 U
700 PLN
20885

Fi.407nz
Mi.439U
800 PLN
20886

Fi.407nz
Mi.439U
600 PLN
20887

1946 wydanie obiegowe, odmiany.

Fi.408-10
Mi.441-3
100 PLN
20888

Fi.408a
Mi.441a
40 PLN
20889

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, parka znaczków za 5 zł. w kolorze oliwkowym, blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.408a
Mi.441a
30 PLN
20890

1946 zamek w Będzinie, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.408a
Mi.441a
25 PLN
20891

1946 kartka z Żagania 5.10.46 do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3045.

Fi.408a, Cp95
60 PLN
20892

Fi.408a MK
Mi.441a
600 PLN
20893

Fi.408b
Mi.441b
30 PLN
20894

1946 Będzin, narożnik z numerem walca. Ten numer walca stosunkowo trudny do zdobycia to ostatni etap produkcji z pierwszego zamówienia (nakładu).

Fi.408b
Mi.441b
45 PLN
20895

1946 Będzin, narożnik z numerem walca.

Fi.408b
Mi.441b
25 PLN
20896

Fi.408b
Mi.441b
35 PLN
20897

Fi.408b
Mi.441b
25 PLN
20898

1946 Henryk IV Probus, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.409
Mi.442
25 PLN
20899

Fi.410
Mi.443
40 PLN
20900

Fi.410 B
Mi.443
50 PLN
20901

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, oryginalnie kasowany znaczek za 3+12 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.411
Mi.444
70 PLN
20902

1946 7. rocznica obrony poczty polskiej w Gdańsku, narożnikowy znaczek cięty, gwarancja Ryblewski.

Fi.411nz
Mi.444U
520 PLN
20903

1946 Komisja Edukacji Narodowej,luzak z serii.

Fi.412
Mi.445
60 PLN