Auction 76. Overprint editions 1918-1919

32891

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
32892

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
32893

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
50 PLN
32894

1919 wydanie krakowskie, brzegowy znaczek za 25/80 hal. z powtarzalnym błędem "uszkodzona litera P w POLSKA", po lewej ślady krawędzi formy przedrukowej, gwarancja.

Fi.38 B
Mi.48
400 PLN
32895

Fi.38 B
Mi.48
2 000 PLN
32896

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal z nadrukiem odwróconym na kopercie listu wysłanego 25.1 z Cieszyna do Trzyńca; znaczki tego wydania, nawet najtańsze, użyte na prawidłowo opłaconych przesyłkach, a zwłaszcza listach, są niezwykle rzadko spotykane; dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta); gwarancja Falkowski.

Fi.38 No
Mi.48
4 000 PLN
32897

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal na formularzu przekazu pocztowego (skart) wysłanym 4.VI z urzędu Przemyśl 1 do Lwowa, mieszana frankatura z wydaniem koronowym; na odwrocie datowniki odbiorcze; znaczki tego wydania, nawet najtańsze, użyte na niefilatelistycznych przesyłkach są niezwykle rzadko spotykane; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.38, 73B
Mi.48, 70
5 000 PLN
32898

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.38No
Mi.48K
400 PLN
32899

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 30 hal. z nadrukiem formą IIB z zaawansowanym błędem na poz.24 "pęknięte poprzeczka litery T i litera K", gwarancja Koopman, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.39
Mi.37
2 400 PLN
32900

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "uszkodzone A", podlepka między znaczkami, bardzo ładny stan, gwarancja Bojanowicz.

Fi.40B3
Mi.38
700 PLN
32901

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 16 z uszkodzonymi literami PP, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40No
Mi.38K
2 700 PLN
32902

Fi.41
Mi.39
50 PLN
32903

Fi.41
Mi.39
50 PLN
32904

Fi.41
Mi.39
45 PLN
32905

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 81, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
40 PLN
32906

Fi.41
Mi.39
40 PLN
32907

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 53, lekkie złamanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
40 PLN
32908

Fi.41
Mi.39
50 PLN
32909

Fi.41
Mi.39
60 PLN
32910

Fi.41
Mi.39
60 PLN
32911

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.84/95, w ładnym stanie, usterki: na poz.84 "haczyk u góry litery S", a na poz.85 i 95 "górny szpic S ścięty", gwarancja Mikstein, sygnatura i opis Kronenberg.

Fi.41
Mi.39
1 000 PLN
32912

Fi.41
Mi.40
40 PLN
32913

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.45 "cienkie Z", lekki ślad podlepki, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.41 B1
Mi.39
120 PLN
32914

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z rzadkim błędem na poz.30 "uszkodzone A", gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.41 B3
Mi.39
500 PLN
32915

Fi.41B1
Mi.39
90 PLN
32916

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 24 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41B1
Mi.39
150 PLN
32917

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein i z oznaczeniem Schmutz.

Fi.41B1
Mi.39
180 PLN
32918

Fi.41B1
Mi.39
350 PLN
32919

Fi.41B1
Mi.39
75 PLN
32920

Fi.41B1
Mi.39
80 PLN
32921

Fi.41B1
Mi.39
75 PLN
32922

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "dwukropek", gwarancja Bojanowicz.

Fi.41B2
Mi.39
400 PLN
32923

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 63, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42
Mi.40
40 PLN
32924

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 89, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42
Mi.40
40 PLN
32925

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 57, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42
Mi.40
90 PLN
32926

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 56, gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.42
Mi.40
90 PLN
32927

Fi.42
Mi.40
50 PLN
32928

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 2, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42
Mi.40
50 PLN
32929

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 33, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42
Mi.40
90 PLN
32930

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 69, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42
Mi.40
50 PLN