The auction will start on 21.06.2024

Auction 76. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
36001

1945 Liga Morska, rzadki komplet prób w kolorze czarnym na papierze średnim szarawym, gwarancje Walocha, jeden znaczek Perzyński.

Fi.367-70 P1
Mi.399-402
8 500 PLN
36002

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, gwarancja.

Fi.367y
Mi.399 
50 PLN
36003

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.20 "1 połączona z ramką", gwarancja.

Fi.368 B18
Mi.400 
30 PLN
36004

1945 Liga Morska, próba marginesowa w kolorze jasnoniebieskim, gwarancja.

Fi.368P3
Mi.400
1 800 PLN
36005

1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł., z niekatalogowanym błędem na poz.17 w prawym sektorze "kropka w literze L", gwarancja.

Fi.369 B
Mi.401
20 PLN
36006

1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł, kompletny arkusz zawierający pięć międzypól; wiele znaczków z katalogowanymi (i niekatalogowanymi) błędami w lewym sektorze: na poz.1 kropka między 4 i 5, na poz.2 uszkodzona litera M, poz.4 kropka pod pierwszą II i wcięcie wstęgi pod literą o w Morska, poz.5 kropka w cyfrze 5, na poz.6 wcięcie wstęgi pod k w Morska, na poz.8 w części nakładu plama między 2 i +, na poz.21 wcięcie w zewnętrznej sylwetce przedramienia, na poz.22 kropka nad g w Liga, na poz.25 kropka pod M w Morska i w prawym sektorze: na poz.1 plama między 10 i 1945, na poz.5 w części nakładu zniekształcone k w Morska, na poz.8 w części nakładu dwukropek pomiędzy 10:2, na poz.10 przerwane ka w Morska, na poz.16 w części nakładu krótsze 9 w 1945, na poz.18 przerwane k w Morska; plama na banderze na prawo od łokcia, na poz.19 kropka w a Morska, na poz.20 biała plama pod 1920, na poz.24 barwna kropka na drzewcu bandery, na poz.25 Ligac; walor ma wysoką wycenę katalogową; doskonały materiał porównawczy; w kilku miejscach na ząbkach punktowe przebarwienia, wszystkie znaczki bez podlepek w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.369 B1-17, B19-20
Mi.401
900 PLN
SOLD
36007

1945 Liga Morska, parka znaczków za 2+4 zł. ze znacznie przesuniętym w górę jednym rzędem perforacji poziomej - takie jednostkowe przesunięcia perforacji (tylko na jednym poziomie a dalej znowu normalnie) są rzadkie; dolny znaczek jest jak cięty z jednej strony; oba z błędami: górny z poz.20 "biała plama pod 1920", dolny z poz.25 "Ligac zamiast Liga", oba znaczki z uszkodzoną gumą (prześwitki), sygnowane MK w ramce.

Fi.369B
Mi.401 
120 PLN
SOLD
36008

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, oryginalnie kasowany znaczek za 1+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.371
Mi.403
120 PLN
36009

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok znaczków czystych.

Fi.371
Mi.403
150 PLN
36010

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.371
Mi.403 
25 PLN
36011

1945 FDC - "I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji", kilka minimalnych praktycznie niewidocznych przebarwień na końcach ząbków.

Fi.371
Mi.403
140 PLN
36012

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, piękny marginesowy cięty znaczek za 1+5 zł. z pierwszego nakładu, z wyraźnym rastrem rysunku, bardzo rzadko prawdziwy, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz
Mi.403 U 
600 PLN
36013

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem rysunku, skasowany grzecznościowo w Zduńskiej Woli w okresie obiegu znaczka, świetny stan zachowania, bardzo rzadki prawdziwy, nie wiadomo czy istnieje drugi prawdziwie kasowany, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz
Mi.403 U 
1 500 PLN
36014

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy.

Fi.371 nz FFi
Mi.403 U
40 PLN
36015

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulaturowy cięty znaczek za 1+5 zł. z drugiego nakładu, z niewyraźnym rastrem rysunku, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz MK
Mi.403 U 
400 PLN
36016

1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse 
35 PLN
36017

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, cięty znaczek z nadużytej formy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse 
60 PLN
36018

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek na miejscowym liście poleconym z Leszna.

Fi.372
Mi.405
250 PLN
36019

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, odmiany papierów.

Fi.372
Mi.405
120 PLN
36020

1945 karnet - "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM".

Fi.372
Mi.405
70 PLN
36021

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

Fi.372
Mi.405 
15 PLN
36022

1945 znaczek z okazji rocznicy bitwy pod Grunwaldem na liście poleconym z Warszawy do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej 1566 i stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.372
Mi.405 
220 PLN
36023

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, karnet okolicznościowy.

Fi.372
Mi.405 
35 PLN
36024

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, oryginalnie kasowany znaczek za 5 zł., gwarancja.

Fi.372
Mi.405 
60 PLN
36025

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem znaczek na kopercie ostemplowany 15.VII w rocznicę bitwy.

Fi.372
Mi.405 
70 PLN
36026

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, czworoblok z ząbkowaniem ZL11.

Fi.372 ZL11
Mi.405
100 PLN
36027

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, cięty znaczek za 5 zł. (Fi.800.-), lekkie zmatowienie na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.372 nz
Mi.405 U 
600 PLN
36028

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, 1 rocznica Manifestu Lipcowego, 2 rocznica Manifestu Lipcowego - znaczki na kopercie skasowane grzecznościowo 9.11.46 stemplem okolicznościowym "WYSTAWA PRZEMYSŁU ŚLĄSKA OPOLSKIEGO GLIWICE 14.X. - 15.XI.1946"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 45 066).

Fi.372, 373, 407
Mi.405, 406, 439
200 PLN
36029

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, oryginalnie kasowany znaczek za 3 zł., gwarancja.

Fi.373
Mi.406
80 PLN
36030

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.

Fi.373
Mi.406
30 PLN
36031

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.Bardzo dobry stan zachowania

Fi.373
Mi.406 
25 PLN
36032

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł. (Fi.180.-)

Fi.373
Mi.406
160 PLN
36033

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, parka marginesowych ciętych znaczków za 3 zł., prawy ładny (Fi.12000.-), lewy na pęknietym papierze zwiększa pewność prawdziwości prawego, ale nie jest liczony, gwarancja Malinowski, Schmutz.

Fi.373 nz
Mi.406 U
13 200 PLN
36034

1945 Westerplatte, znaczek na kopercie ostemplowany 2.9 w Warszawie - "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE", jednym z najwcześniejszych powojennych stempli okolicznościowych stosowanym wyłącznie w tym dniu.

Fi.374
Mi.407
150 PLN
36035

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany znaczek za 1+9 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.374
Mi.407
120 PLN
36036

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany znaczek za 1+9 zł. na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.374
Mi.407
130 PLN
36037

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, list polecony z Radomska 18.IX.45 do Czechosłowacji, list nieprawidłowo opłacony, stempel cenzury wojskowej nr 1998 i stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.374
Mi.407 
120 PLN
SOLD
36038

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, czworoblok.

Fi.374
Mi.407 
150 PLN
36039

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka pionowa

Fi.374
Mi.407 
60 PLN
36040

1945 Westerplatte, bardzo rzadka próba znaczka za 1+9 zł w kolorze ciemno niebieskawoszarym na papierze szarożółtym średnim, staranny druk - UWAGA nie mylić ze znaczkami ciętymi, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.374 P1
Mi.407
6 000 PLN