Auction 76. Communist Poland 1945-1952

35761

1945 list z Żor 26.5.45 do Katowic, prowizoryczny kasownik Żor, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1987.

Fi.343
Mi.384
480 PLN
35762

1945 list nadany w agencji pocztowej Biskupice nad Wieprzem do Lublina stemplowany stemplem prowizorycznym agencji w kształcie trójkąta, stempel cenzury wojskowej nr 166, koperta mocno przycięta z boku.

Fi.343
Mi.384
750 PLN
35763

1945 kartka z Pułtuska 24.4.45 do Łosia, niemy stempel prowizoryczny z Pułtuska, stempel cenzury wojskowej nr 1501, ciekawa widokówka.

Fi.343
Mi.384
600 PLN
35764

1945 miejscowy list z Lublina, stempel cenzury wojskowej z bardzo niskim numerem 11, koperta z tyłu rozcięta.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
35765

1945 list z Lublina do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 100 i zalepka cenzury brytyjskiej.

Fi.343
Mi.384
160 PLN
35766

1945 kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
35767

1945 kartka z Krakowa do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 515.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
35768

Fi.343
Mi.384
70 PLN
35769

1945 kartka (na niemieckiej całostce) z Krakowa 27.2.45 do Krasnystawu, stempel cenzury wojskowej nr 508.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
35770

1945 stempel okolicznościowy Gniezna na miejscowo zaadresowanej kopercie.

Fi.343, 367
Mi.384, 399
90 PLN
35771

1945 miejscowa kartka polecona z Lublina opłacona serią znaczków rocznicowych na kartce prowizorycznego wydania lubelskiego, kartka o charakterze filatelistycznym, stempel cenzury wojskowej nr 395.

Fi.344-5, Cp89
150 PLN
35772

1945 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na poleconej karcie pocztowej wysłanej 17.3 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 866, na odwrocie kasownik odbiorczy; nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.345
Mi.387
1 800 PLN
35773

1945 P.K.W.N., narożny czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr., prawy dolny z błędem na poz.20 "ukośna kreska cyfry 4 przerwana", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.345 B4
Mi.387
60 PLN
35774

1945 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami nadruku na poz.45/95: "wcięcie w literze ł" i "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I w Kielcach, znaczek skasowany stemplem okupacyjnym z wyróżnikiem "j" pod mostkiem, okupacyjna nalepka polecenia, stempelek cenzury wojskowej 261; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.346 B7
Mi.388
1 800 PLN
35775

1945 R.T.R.P., czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z nadrukiem wartości zdecydowanie na dole poz.52/63, gwarancja Krawczyk.

Fi.346
Mi.388
800 PLN
35776

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe - NIE INSPIROWANY FILATELISTYCZNIE OBIEG POCZTOWY, prawidłowo opłacony kompletny list polecony II klasy (ponad 20 gramów) wysłany z Inspektoratu Szkolnego w Mińsku Mazowieckim do Ministerstwa Oświaty w Lublinie, ofrankowany znaczkiem za 5 zł/25 gr unieważnionym dwuobrączkowym datownikiem prowizorycznym "MIŃSK MAZOW."; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy "LUBLIN 1" z 4.III i fioletowy stempelek cenzury wojskowej 88, koperta po lewej stronie otwierana i zaklejona przez cenzurę; wysoki nominał - odpowiedni wyłącznie do rzadko stosowanej pozycji taryfowej - spowodował, że oryginalne niefilatelistyczne przesyłki opłacone tym znaczkiem są znane wyłącznie z kilku listów wysłanych do urzędów państwowych, ten został opisany i pokazany w "Historyczno-Badawczym Biuletynie Filatelistycznym" 4/1978; unikalny walor w doskonałym stanie zachowania, gwarancja i opis pozycji Kapkowski.

Fi.347
Mi.389
24 000 PLN
35777

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, opłacony zgodnie z taryfą kompletny list polecony II klasy (ponad 20 gramów) przesłany 26.2 miejscowo w Lublinie, ofrankowany znaczkiem za 5 zł/25 gr z prawym marginesem unieważnionym datownikiem "LUBLIN 1" z wyróżnikiem "r", odciśniętym dodatkowo poniżej; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie czerwony stempelek cenzury wojskowej 163; niefilatelistyczne przesyłki opłacone znaczkiem tego wydania są unikalne; ten dekoracyjny walor kierowany jest miejscowo do osoby prywatnej, co może być inspirowane filatelistycznie; doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.347
Mi.389
4 000 PLN
35778

Fi.347a
Mi.389
130 PLN
35779

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, oryginalnie kasowany znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym z lekkim abklatschem nadruku na odwrocie, gwarancja Krawczyk.

Fi.347a
Mi.389
300 PLN
35780

Fi.347a
Mi.389
360 PLN
35781

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, marginesowa parka znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorze jasnobrązoworóżowym, prawy z błędem występującym w części nakładu na poz.25 "wcięcie w cyfrze 3"; znaczek z tej pozycji ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm), gwarancja.

Fi.347a
Mi.389
360 PLN
35782

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, prawidłowy nadruk 5 zł./25 gr. na makulaturze (przesunięty w prawo druk) znaczka podstawowego w kolorze jasnobrązowaworóżowym; pod nadrukiem z poz.14 jest kawałek podsuniętego znaczka z poz.13 i kawałek z poz.14, ten egzemplarz został opisany i pokazany w "Historyczno-Badawczym Biuletynie Filatelistycznym" 4/1978, gwarancja z opisem koloru, pozycji nadruku i obu fragmentów znaczka podstawowego Schmutz.

Fi.347a/MK
Mi.389
4 000 PLN
35783

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, kompletny arkusz znaczka w kolorze jasno brązowaworóżowym i brązowaworóżowym, arkusz drukowany na odwrocie papieru z nadrukiem "Deutsche Post Osten" z Lublina, w arkuszu znaczki z błędami: na poz. 1 "rozdzielony prostokąt", na poz. 12 "T z akcentem", na p[oz. 19 "plama pod R", na poz. 22 "wcięcie w prostokącie", na poz. 23 "PÓLSKA", na poz. 26 "biała plama obok szyi" i na poz. 29 "uszkodzony prostokąt", całe arkusze są rzadko spotykane, gwarancja i opis znaczków z błędami Schmutz.

Fi.347a B1, B6, B11
Mi.389
4 400 PLN
35784

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, znaczek w kolorze brązowaworóżowym za 5 zł./25 gr. z błędem na poz.12 "kreseczka nad T" (Fi.240.-), gwarancja i opis.

Fi.347ae B5
Mi.389
200 PLN
35785

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, marginesowy znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze brązowawoczerwonym, z błędami nadruku i znaczka podstawowego występującymi w części nakładu na poz.25: "lekkie wcięcie w cyfrze 3" oraz "kropka w tle"; znaczek z tej pozycji ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) i jest czytelnie unieważniony 26.I. eksploatacyjnym kasownikiem LUBARTÓW a, gwarancja z opisem koloru Schmutz.

Fi.347b
Mi.389
750 PLN
35786

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, marginesowy czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze brązowoczerwonym, lewy górny z błędem na znaczku podstawowym z poz.24 "duża plama nad GR", prawy górny z poz.25 ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) i błąd "przerwa w górnym łuku cyfry 3", lewy dolny z poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisanym jako "uszkodzony prostokąt", piękny stan, gwarancja z opisem koloru i błędów Schmutz.

Fi.347b B
Mi.389
1 800 PLN
35787

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowawoczerwonym z poz. 23 z błędem "PÓLSKA", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.347bB6
Mi.389
400 PLN
35788

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowawoczerwonym z poz. 12 z błędem "T z akcentem", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.347bB8
Mi.389
400 PLN
35789

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze jasnoczerwonawobrązowym z błędem na poz.23 "Ó w PÓLSKA" (Fi.330.-), gwarancja z opisem koloru Schmutz.

Fi.347d B6
Mi.389
300 PLN
35790

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. w rzadkim kolorze różowawobrązowym z nieco przesuniętą w górę i na skos perforacją, gwarancja i opis koloru Schmutz.

Fi.347ee B11
Mi.389
2 800 PLN
35791

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze ciemnoróżowo brązowym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.347eb
Mi.389
400 PLN
35792

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek cięty z poz. 217.w kolorze brązoworóżowym, bardzo rzadkie, okazyjna cena - wycena katalogu Fischer 2015 17.000,- zł, gwarancja i oznaczenie Schmutz, fotoatest Petriuk.

Fi.347nz
Mi.389U
6 000 PLN
35793

1945 wyzwolenie miast, parka odbitek maszynowych nadruku z poz. 7-8 na papierze drzewnym żółtawym, gwarancja Jendroszek.

Fi.348
Mi.390IX
700 PLN
35794

1945 wyzwolenie miast, podstawowa seria.

Fi.348-57
Mi.390I-X
220 PLN
35795

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Warszawa" w kolorze czerwonym z powtarzalnym błędem na poz.31/81 "ścięty z prawej strony szeryf cyfry 1 w 1945", ostemplowany na karcie 19.V w Warszawie, pierwszym powojennym kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO LUDOWE 19-20.V.1945" (Myślicki 45 001).

Fi.348a B
Mi.390IXa
150 PLN
35796

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 74 z błędem "brak haczyka w cyfrze 1", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.348aB3
Mi.390aIX
50 PLN
35797

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, lewy górny znaczek z błędem na poz.1 "przerwana cyfra 5", gwarancja Schmutz.

Fi.348b B
Mi.390IXb
1 500 PLN
35798

1945 'Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa parka znaczków za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem, lewy znaczek z katalogowanym błędem na poz.5 "cyfra 5 częściowo nieodbita", na marginesie oznaczena odwróconą 2. forma znaczka podstawowego, gwarancja Mikulski, z opisem Więcław.

Fi.348b B7
Mi.390IXb
1 600 PLN
35799

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędami znaczka podstawowego.

Fi.349
Mi.390II
30 PLN
35800

1945 wyzwolenie miast, prawy znaczek z błędem "uszkodzone litery z i o".

Fi.349 B7
Mi.390II
60 PLN