The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 75. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
24726

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria czysta w czworoblokach, w pięknym stanie (Fi.600.-), gwarancja Mikstein.

Fi.17-19
540 PLN
24727

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria czysta na podlepkach, gwarancja Ćwiertnia.

Fi.17-19
50 PLN
24728

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria kasowana na wycinkach.

Fi.17-19
50 PLN
24729

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami, gwarancja Mikstein, Jungjohann BPP.

Fi.17-19 No
280 PLN
24730

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami (Fi.470.-), gwarancja podwójna Roszkowski, Kwaśniewski i Ryblewski, Schmutz.

Fi.17-19 No
450 PLN
24731

1918 pierwsze wydanie lubelskie, kasowana seria znaczków z odwróconymi nadrukami, gwarancja Schmutz.

Fi.17-19 No
280 PLN
24732

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.17No
Mi.17K
650 PLN
24733

1918 pierwsze wydanie lubelskie, parka z odwróconym nadrukiem, stan idealny, gwarancja Schmutz.

Fi.17No
Mi.17K 
750 PLN
24734

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.18
Mi.18
50 PLN
24735

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.18
Mi.18
120 PLN
24736

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek za 20 hal. z uszkodzonym nadrukiem poz.37 "rozmazane PO w POLSKA"; ze względu na chroniczny brak znaczków skierowano do sprzedaży także makulaturę tego wydania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.18 MK
800 PLN
24737

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, minimalny Schmitzdruki, gwarancja Mikulski, Wiatrowski.

Fi.18 No
Mi.18 K 
200 PLN
SOLD
24738

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak ornamentów", ciężka podlepka.

Fi.18B3
Mi.18
20 PLN
24739

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.19
Mi.19
50 PLN
24740

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.19
Mi.19
120 PLN
24741

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z obiegu pocztowego z Pińczowa.

Fi.19
Mi.19
70 PLN
SOLD
24742

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek za 45 h. z nadrukiem odwróconym (Fi.300.-), gwarancja Perzyński.

Fi.19 No
240 PLN
24743

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z dolnego rzędu z niedobitym napisem POCZTA, gwarancja.

Fi.19No
Mi.19K
1 000 PLN
24744

1918 pierwsze wydanie lubelskie, parka znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.19No
Mi.19K
500 PLN
24745

1918 drugie wydanie lubelskie, pięknie kasowany we Włoszczowej znaczek za 3/3 hal. z rzadszym ząbkowaniem ZL11,5 i brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.20 b B
275 PLN
SOLD
24746

1918 drugie wydanie lubelskie, seria kasowana, znaczek za 10/30 hal. z obydwoma kolorami nadruku czarnym i fioletowobrązowym (Fi.350+180.-), gwarancja. Krawczyk, Mikstein.

Fi.20-29
Mi.20-28
480 PLN
24747

1918 drugie wydanie lubelskie, seria czysta, każdy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, kilka tańszych z prawie niewidocznym cieniem śladu po podlepce, reszta w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski.

Fi.20-29 B
Mi.20-28 
1 500 PLN
24748

1918 drugie wydanie lubelskie, seria z nadrukami odwróconymi, unikalny znaczek za 3/3 hal. (Fi.15000.-) gwarancja, pozostałe (Fi.1170.-) gwarancja Krawczyk, wszystkie kasowane grzecznościowo nieoryginalnym kasownikiem.

Fi.20-29 No
Mi.20-28 
12 000 PLN
24749

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Falkowski.

Fi.20a
Mi.20A
80 PLN
24750

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11,5, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.20b
Mi.20b 
70 PLN
24751

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 3/3 hal. z unikalnym - nigdy dotąd niekatalogowanym, mieszanym ząbkowaniem 11,5:11,75, bardzo ładny stan, gwarancja i opis każdego znaczka Schmutz.

Fi.20ba
4 000 PLN
24752

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
12 PLN
24753

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
24754

1918 drugie wydanie lubelskie, kompletny arkusz przedrukowy znaczka za 3 hal., komplet błędów występujących w tej formie przedrukowej, doskonały materiał do badań i ekspertyz, drobne zagięcia.

Fi.21
Mi.21
4 200 PLN
24755

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu pocztowego z Piotrkowa.

Fi.21
Mi.21
70 PLN
24756

1918 drugie wydanie lubelskie, lewy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku.

Fi.21
Mi.21
80 PLN
24757

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21 
20 PLN
24758

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z "abklatschem" prawie całego nadruku, w tym wydaniu dość rzadkie, gwarancja firmowa Brajer, Mikstein.

Fi.21
100 PLN
SOLD
24759

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
20 PLN
24760

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowym uszkodzeniem nadruków, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
180 PLN
24761

1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, bardzo ładny stan, sygnatura WITKOWSKI POZNAŃ, gwarancja Gryżewski.

Fi.22b
200 PLN
24762

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z brzegowym, uszkodzonym po lewej stronie, nadrukiem w kolorze fioletowym, lekki ślad podlepki, gwarancja.

Fi.22b B
300 PLN
24763

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 31 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22bNo
Mi.22bK 
1 200 PLN
24764

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu pocztowego z Noworadomska.

Fi.23
Mi.23
70 PLN
24765

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu pocztowego z Piotrkowa.

Fi.23
Mi.23
70 PLN