Auction 75. General Government

26833

1944 Okupacja Niemiecka Terenów Polskich anektowanych przez ZSRR - Włodzimierz Wołyński - poczta pomocnicza, znaczki 1 wydania poczty pomocniczej zorganizowanej w okresie wycofywania się armii niemieckiej - opłacano nimi dostarczenie przesyłki do najbliższej dalej działającej poczty, gdzie dodawano na list frankaturę z wydania przedrukowego "UKRAINE" lub znaczków Generalnej Guberni, nadruk HILFPOST / Gebietskommisssar Wladimir-Wolynsk, papier żółtawy, tak jak wydano bez gumy, ząbkowanie 11, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.3000.-), ładny stan zachowania.

Fi.6-8
Mi.12-14
2 700 PLN
26834

1944 Okupacja Niemiecka Terenów Polskich anektowanych przez ZSRR - Włodzimierz Wołyński - poczta pomocnicza, znaczek 3 wydania poczty pomocniczej zorganizowanej w okresie wycofywania się armii niemieckiej o najwyższym nominale w serii 60+90 Pf. - opłacano nim dostarczenie przesyłki do najbliższej dalej działającej poczty, gdzie dodawano na list frankaturę z wydania przedrukowego "UKRAINE" lub znaczków Generalnej Guberni, nadruk HILFPOST / Wladimir-Wolynsk (Ukr.), papier biały kredowany z połyskiem, gumowany, ząbkowanie 11, wysoka wycena katalogowa (Fi.1000.-), bardzo ładny stan zachowania.

Fi.21
Mi.25
1 000 PLN
26835

Fi.69, 111
120 PLN
26836

1944 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.2 z Warszawy do Lizbony; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, kasownik odbiorczy 11.3; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.72, 75, Cp9b
Mi.P12/02
200 PLN
26837

Fi.75
180 PLN
26838

Fi.75
180 PLN
26839

1944 kartka polecona z Krosna do Krakowa.

Fi.75, 78, Cp8
55 PLN
26840

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.76; 36
30 PLN
26841

Fi.80; 38
30 PLN
26842

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria w paskach z dolnym marginesem arkusza.

Fi.117-9
20 PLN
26843

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria w paskach z górnym marginesem arkusza.

Fi.117-9
20 PLN
26844

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie.

Fi.117-19
20 PLN
26845

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; bardzo dobry stan zachowania (Fi.140.-).

Fi.117-19
140 PLN
26846

Fi.117-119; 37
40 PLN
26847

1944wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, czysta seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-24 Pw1
50 PLN
26848

Fi.125
1 600 PLN
26849

1944 kartka z pierwszego dnia obiegu znaczka z okazji 5-lecia GG.

Fi.125
80 PLN
26850

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu, bardzo wysoka wycena katalogowa!

Fi.125; 38
150 PLN
26851

Fi.125a
500 PLN
26852

Fi.125b nz
600 PLN
26853

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
200 PLN
26854

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
60 PLN
26855

1944 portret Hitlera, karta czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
10 PLN
26856

Fi.Cp10
Mi.P13
140 PLN
26857

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
26858

50 PLN
26859

1944 list polecony z Miechowa do Kielc, na odwrocie stempel odbiorczy.

45 PLN