Auction 75. General Government

26753

1941 urodziny Hitlera - trudny do zdobycia komplet 4 kasowników okolicznościowych stosowanych 20.IV w: Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.65; 9a-d
200 PLN
26754

Fi.65 B1; 9a
100 PLN
26755

1941 widoki zabytkowych miast (II), seria czysta z gapami, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.66-70 Pw1
80 PLN
26756

Fi.67; 12
40 PLN
26757

Fi.71-5, 77-81, 86, 88, 110-12nz
600 PLN
26758

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria ostemplowana 26.10 w Krakowie stemplem okolicznościowym przygotowanym z okazji 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.71-82; 14
30 PLN
26759

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr - frankatura wielokrotna, formularz Polskiego Czerwonego Krzyża z prośbą o rozpoczęcie poszukiwań, wysłany 16.11.1944 z Limanowej do PCK w Krakowie, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.72
100 PLN
26760

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr - frankatura pojedyncza, koperta (druki) wysłana 16.11.1944 z Warszawy do Starachowic wirnik nadawczy odciśnięty na odwrocie, na froncie jego lustrzana odbitka, rzadki przypadek - ciekawostka!

Fi.72
80 PLN
26761

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr - frankatura pojedyncza, formularz, wysłany 21.12.1944 z Radomska do Militärversorgungsamt w Krakowie; pieczęć kancelaryjna urzędu.

Fi.75
20 PLN
26762

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kopercie firmowej wysłany 9.III.1942 z Warszawy do Poznania, znak opłaty unieważniony stemplem wirnikowym, całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78
20 PLN
26763

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 (Fi.65.-), wewnątrz oryginalny papier listowy; minimalnie słabszy stan zachowania (niewielkie przebarwienie w prawym dolnym rogu).

Fi.Ck2x
Mi.U2/01a
50 PLN
26764

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.80.-); minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2Iy
Mi.U2/01a
30 PLN
26765

1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
30 PLN
26766

Fi.D2, 50, 66
Mi.Z2
300 PLN
26767

Fi.Fp2II
1 800 PLN
26768

1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Węgier wysłany 28.4 z Balatonboglar do Krosna, przesyłka kontrolowana w Ołomuńcu - zalepki Dienstpost Böhmen-Mähren, stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.599, 609
250 PLN
26769

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji pocztowej Janina do Chmielnika, dwuwierszowy stempelek w ramce "Janina über Busko Zdroj" z dopisaną ręcznie datą, datownik urzędu nadrzędnego Busko Zdrój z 25.VI, na odwrocie kasownik odbiorczy.

50 PLN
26770

40 PLN
26771

100 PLN
26772

1942 "Monopol-Vertriebsgesellschaft für Mineralöl m.b.h." - 000 gr, próbna frankatura mechaniczna z datą 9.4.42 na niemieckim formularzu kartkowym, na odwrocie którego podano maszynopisem "Ca Nr.328 71 Monopol-Vertriebsgesellschaft für Mineralöl mbh. Krakau 1 / 9.4.42" i odręcznie "21.1.44", bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.10 P
2 000 PLN
26773

Fi.21, 68
30 PLN
26774

30 PLN
26775

10 PLN
26776

1942 list firmowy z Krakowa do Niemiec, wirnik propagandowy.

Fi.45
35 PLN
26777

Fi. 49, 50
80 PLN
26778

Fi. 49, 50, 78
45 PLN
26779

Fi.72; 27; Fp1c
50 PLN
26780

Fi.73
30 PLN
26781

1942 kasownik okolicznościowy ze Lwowa.

Fi.75
25 PLN
26782

Fi.75; 22
120 PLN
26783

Fi.76
45 PLN
26784

1942 53. urodziny A.Hitlera, serie w górnych paskach z arkusza.

Fi.89-91
90 PLN
26785

1942 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; dobry stan zachowania, na gumie w kilku miejscach niewielkie przebarwienia, od frontu w dwóch miejscach (Fi.200.-).

Fi.89-91
200 PLN
26786

1942 urodziny Hitlera, seria czysta z gapami.

Fi.89-91 Pw1
50 PLN
26787

1942 urodziny Hitlera, seria narożnikowa z oznaczeniem ENTW.: + podpis projektanta na dolnym marginesie, skasowana okolicznościowo w dniu wejścia do obiegu.

Fi.89-91 Pw3
30 PLN
26788

Fi.89-91; 20
30 PLN
26789

Fi.92-95; 22
30 PLN
26790

1942 3. rocznica utworzenia GG.

Fi.96-100
15 PLN
26791

1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.96-100; 26
40 PLN
26792

1942 3.rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na wycinkach ostemplowana 20.11 w pierwszym dniu obiegu kasownikiem okolicznościowym "DEUTSCHE KÜNSTLER SEHEN DAS GENERALGOUVERNEMENT KUNSTAUSSTELLUNG 1942 TUCHHALLEN KRAKAU 20.11.42" (Wystawa w Sukiennicach Generalne Gubernatorstwo w oczach artystów niemieckich) w Krakowie.

Fi.96-100; 26
40 PLN