The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 75. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
26713

1940 polska karta pocztowa, część na odpowiedź z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 29.VIII.41 z Warszawy do miejscowości Bełcząc; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6B
Mi.Cp7A
150 PLN
26714

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 4.IX z Krosna do Sompolna.

Fi.Cp7I
Mi.P8 
30 PLN
26715

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 19.9.1941 z Rozwadowa do miejscowości Deutscheneck (Sompolno) w tzw. Kraju Warty; dobry stan zachowania (Mi.25 euro).

Fi.Cp7I
Mi.P8 
40 PLN
26716

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro).

Fi.Cp7II
Mi.P10 
50 PLN
SOLD
26717

1940 całostka z sygnaturą II.41.

Fi.Cp7II
30 PLN
26718

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40.

Fi.Cp8I
Mi.P9 
40 PLN
26719

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe PODOLANY".

Fi.D1-4
50 PLN
26720

1940 seria znaczków doręczeniowy na wycinkach, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe PRZEWROTNE".

Fi.D1-4
36 PLN
SOLD
26721

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", ale skreślono "erschinenen" i dopisano "gültigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp2I
200 PLN
26722

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst XI "Mehr als 5 gestempelte Sätze können wegen Papier-", karta czysta; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie).

Fi.Fcp2I
100 PLN
26723

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
100 PLN
26724

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Und den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
150 PLN
26725

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
60 PLN
26726

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 12 gr - frankatura pojedyncza, formularz o sygnaturze DPO 444 (3.41) wysłany 18.XI.1941 z Krosna do Sompolna.

Fi.Fp1c, 43
20 PLN
26727

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych na wycinkach, ostemplowana w Krakowie 8.12 kasownikiem okolicznościowym z okazji Dni Mozarta zorganizowanych dla upamiętnienia 150 rocznicy jego śmierci.

Fi.U1-15; 19
120 PLN
26728

1940 wycinek przekazu paczkowego ze znaczkami urzędowymi z Jasła do Krosna. Stempel typu agencyjnego Jasło.

Fi.U3, U10, U11
120 PLN
26729

1940 znaczek makulaturowy z rozmazanym rysunkiem.

Fi.U11MK
25 PLN
26730

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, narożny znaczek cięty bez nominału (Fi.750.-) w kolorze niebieskoszarym, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.U17 nz
700 PLN
26731

1940pocztowe znaczki opłaty radiowej, górny znaczek podlepka.


50 PLN
26732

1940 znaczek opłaty radiowej (Rundfunk) grzecznościowo skasowany na karcie 6.12.41 w Krakowie, zwykle część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor.


100 PLN
26733

1940 ręcznie wykonany formularz oflagu IXB, wszystkie napisy i liniatura sporządzone ołówkiem!!! wysłany 8.4 z obozu do Warszawy, niemy datownik nadawczy, stempelek cenzora obozowego nr.1; dodatkowy stempelek w ramce "Leitpunkt: Warschau 2", niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.


300 PLN
26734

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum.


50 PLN
26735

1940 (?) formularz kartkowy czysty, z liniaturą i napisami polskim i niemieckimi


20 PLN
26736

1940 stempel okolicznościowy 1. rocznicy utworzenia GG na polskiej całostce.


50 PLN
26737

1940-44 zestaw znaczków stemplowanych.


120 PLN
26738

1940 Stalag XIIIA - prowizoryczny formularz wysłany 19.II z Wołomina do obozu, prowizoryczny stempel nadawczy - polski przedwojenny datownik z wyróżnikiem "d"; stempelek cenzury obozowej D7; dobry stan zachowania.


120 PLN
26739

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12; 40
25 PLN
26740

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych ostemplowanych okolicznościowo 26.10 w: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14-18
60 PLN
26741

1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.18; 10
25 PLN
26742

1941 miejscowy list firmowy z Krakowa.

Fi.41
55 PLN
26743

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec z kasownikiem propagandowym poczty niemieckiej typ VIIb.

Fi.43
100 PLN
26744

1941 miejscowa kartka z Krakowa.

Fi.43
15 PLN
26745

1941 ekspres polecony z Warszawy do Krakowa ze stemplem odbiorczym Krakau 1.

Fi.43, 45, 50
58 PLN
SOLD
26746

1941 miejscowy list firmowy z Krakowa, wirnik okolicznościowy.

Fi.45
45 PLN
26747

1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 6-7.9 w Zakopanym z okazji rozgrywanych tam zawodów sportowych.

Fi.45; 13
30 PLN
26748

1941 przekaz paczkowy z Warszawy do Łukowa.

Fi.46, 49
90 PLN
26749

1941 widoki zabytkowych miast (II), seria pięknie skasowana 3 rożnymi stemplami okolicznościowymi; doskonały stan zachowania.

Fi.63-5; 12, 29, 32
50 PLN
26750

1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł, arkusik - sektor 2, minimalnie słabszy stan zachowania (u góry niewielkie przebarwienia narożników - w rzeczywistości praktycznie niewidoczne i niewielkie ukośne odciśnięcie).

Fi.65
120 PLN
SOLD
26751

1941 list polecony z Krakowa 20.04.41 do Lorch w Rzeszy, na odwrocie stempel odbiorczy Lorch 22.04.1941. To swoiste FDC znaczka Fi65 z serii widoki zabytkowych budowli, Fi 600 pln.

Fi. 65
450 PLN
26752

1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.65; 9a
30 PLN