26713 |
1940 polska karta pocztowa, część na odpowiedź z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 29.VIII.41 z Warszawy do miejscowości Bełcząc; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6B Mi.Cp7A |
| 150 PLN | |
26714 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 4.IX z Krosna do Sompolna. | Fi.Cp7I Mi.P8 |
| 30 PLN | |
26715 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 19.9.1941 z Rozwadowa do miejscowości Deutscheneck (Sompolno) w tzw. Kraju Warty; dobry stan zachowania (Mi.25 euro). | Fi.Cp7I Mi.P8 |
| 40 PLN | |
26716 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro). | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 50 PLN SOLD | |
26717 |
1940 całostka z sygnaturą II.41. | Fi.Cp7II |
| 30 PLN | |
26718 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40. | Fi.Cp8I Mi.P9 |
| 40 PLN | |
26719 |
| 50 PLN | |
26720 |
1940 seria znaczków doręczeniowy na wycinkach, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe PRZEWROTNE". | Fi.D1-4 |
| 36 PLN SOLD | |
26721 |
| 200 PLN | |
26722 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst XI "Mehr als 5 gestempelte Sätze können wegen Papier-", karta czysta; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie). | Fi.Fcp2I |
| 100 PLN | |
26723 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Fcp3 |
| 100 PLN | |
26724 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Und den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Fcp3 |
| 150 PLN | |
26725 |
| 60 PLN | |
26726 |
| 20 PLN | |
26727 |
| 120 PLN | |
26728 |
1940 wycinek przekazu paczkowego ze znaczkami urzędowymi z Jasła do Krosna. Stempel typu agencyjnego Jasło. | Fi.U3, U10, U11 |
| 120 PLN | |
26729 |
1940 znaczek makulaturowy z rozmazanym rysunkiem. | Fi.U11MK |
| 25 PLN | |
26730 |
| 700 PLN | |
26731 |
1940pocztowe znaczki opłaty radiowej, górny znaczek podlepka. | |
| 50 PLN | |
26732 |
1940 znaczek opłaty radiowej (Rundfunk) grzecznościowo skasowany na karcie 6.12.41 w Krakowie, zwykle część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor. | |
| 100 PLN | |
26733 |
| 300 PLN | |
26734 |
1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum. | |
| 50 PLN | |
26735 |
1940 (?) formularz kartkowy czysty, z liniaturą i napisami polskim i niemieckimi | |
| 20 PLN | |
26736 |
1940 stempel okolicznościowy 1. rocznicy utworzenia GG na polskiej całostce. | |
| 50 PLN | |
26737 |
1940-44 zestaw znaczków stemplowanych. | |
| 120 PLN | |
26738 |
1940 Stalag XIIIA - prowizoryczny formularz wysłany 19.II z Wołomina do obozu, prowizoryczny stempel nadawczy - polski przedwojenny datownik z wyróżnikiem "d"; stempelek cenzury obozowej D7; dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
26739 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.12; 40 |
| 25 PLN | |
26740 |
1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych ostemplowanych okolicznościowo 26.10 w: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | Fi.14-18 |
| 60 PLN | |
26741 |
1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie. | Fi.18; 10 |
| 25 PLN | |
26742 |
1941 miejscowy list firmowy z Krakowa. | Fi.41 |
| 55 PLN | |
26743 |
| 100 PLN | |
26744 |
1941 miejscowa kartka z Krakowa. | Fi.43 |
| 15 PLN | |
26745 |
1941 ekspres polecony z Warszawy do Krakowa ze stemplem odbiorczym Krakau 1. | Fi.43, 45, 50 |
| 58 PLN SOLD | |
26746 |
1941 miejscowy list firmowy z Krakowa, wirnik okolicznościowy. | Fi.45 |
| 45 PLN | |
26747 |
1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 6-7.9 w Zakopanym z okazji rozgrywanych tam zawodów sportowych. | Fi.45; 13 |
| 30 PLN | |
26748 |
1941 przekaz paczkowy z Warszawy do Łukowa. | Fi.46, 49 |
| 90 PLN | |
26749 |
1941 widoki zabytkowych miast (II), seria pięknie skasowana 3 rożnymi stemplami okolicznościowymi; doskonały stan zachowania. | Fi.63-5; 12, 29, 32 |
| 50 PLN | |
26750 |
1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł, arkusik - sektor 2, minimalnie słabszy stan zachowania (u góry niewielkie przebarwienia narożników - w rzeczywistości praktycznie niewidoczne i niewielkie ukośne odciśnięcie). | Fi.65 |
| 120 PLN SOLD | |
26751 |
1941 list polecony z Krakowa 20.04.41 do Lorch w Rzeszy, na odwrocie stempel odbiorczy Lorch 22.04.1941. To swoiste FDC znaczka Fi65 z serii widoki zabytkowych budowli, Fi 600 pln. | Fi. 65 |
| 450 PLN | |
26752 |
1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.65; 9a |
| 30 PLN | |