The new auction will start soon

Auction 74. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20042

1945 zabytki Krakowa, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.365
Mi.396
30 PLN
20043

1945 polecony list firmowy z Włocławka 23.5.45 do Warszawy, prowizoryczny niemy kasownik Włocławka, stempel cenzury wojskowej nr 1363.

Fi.365
Mi.396
130 PLN
SOLD
20044

1945 list polecony z Sulejowa 23.7.45 do Skarżyska Kamiennej, stempel cenzury wojskowej nr 1106, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.365
Mi.396
40 PLN
20045

1945 list polecony z Katowic 19.7.45 do Gorlic, stempel cenzury wojskowej nr 1608.

Fi.365
Mi.396 
70 PLN
20046

1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, makulatura znaczka za 3 zł. na białym satynowanym papierze ze znacznym przesunięciem perforacji, gwarancja Krawczyk.

Fi.365 Mk
Mi.396
50 PLN
20047

1945 list polecony lotniczy z Torunia do Szkocji, stempel cenzury wojskowej 1146, na odwrocie znaczek dolny w pasku z przesuniętą perforacją, gwarancja.

Fi.365, 377
Mi.396, 410
140 PLN
20048

1945 zabytki Krakowa, niegumowany czworoblok na papierze x2 z podwójnym drukiem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.365Dp
Mi.396 
100 PLN
20049

1945 zabytki Krakowa, makulaturowy znaczek ciety z podwójnym drukiem, duża podlepka.

Fi.365Dp
Mi.396DD
35 PLN
20050

1945 zabytki Krakowa, czworoblok gumowanych prób w kolorze definitywnym.

Fi.365P
90 PLN
20051

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze liliowym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.365P2
Mi.396 
30 PLN
20052

1945 zabytki Krakowa, niegumowany czworoblok prób w kolorze ciemno liliowym na papierze x2, gwarancja i opis Walocha.

Fi.365P2
Mi.396 
100 PLN
20053

1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, znaczek za 3 zł. z ząbkowaniem ZL.9, gwarancja Krawczyk.

Fi.365a
Mi.396 
90 PLN
20054

1945 zabytki Krakowa, parka z podwójnym drukiem znaczka na papierze z1, gwarancja Walocha.

Fi.365dp
Mi.396DD 
100 PLN
20055

1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, parka najrzadszych w serii znaczków za 3 zł. na drzewnym papierze, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, piękny stan.

Fi.365ys
Mi.396Us
200 PLN
20056

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze definitywnym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.366P2
Mi.397 
70 PLN
20057

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze karminowym na papierze x1.

Fi.366P4
Mi.397
100 PLN
20058

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze karminowym na papierze x1, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.366P4
Mi.397 
100 PLN
20059

1945 zabytki Krakowa, czworoblok prób w kolorze karminowym na papierze x1, zagięcie pionowe, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.366P4
Mi.397 
300 PLN
20060

1945 Liga Morska, prawy górny znaczek z błędem "kreska przy G", dolny prawy znaczek z błędem "uszkodzone s", papier x1, gwarancja Walocha.

Fi.367 B6, B8
Mi.399 
120 PLN
20061

1945 kartka z Szczytna 14.7.45 do Trzebieszewa, bardzo rzadki kasownik prowizoryczny w kształcie oka i stempel prowizoryczny Szczytna, stempel cenzury wojskowej nr 1155, fantazyjna frankatura - charakter filatelistyczny.

Fi.367, 368, 371
Mi.399, 400, 403
1 800 PLN
20062

1945 miejscowa kartka polecona z Krakowa 17.VIII.45, z treści o charakterze filatelistycznym.

Fi.367, 369
Mi.399, 401 
180 PLN
20063

1945 Liga Morska, seria.

Fi.367-70
Mi.389-402
50 PLN
20064

1945 Liga Morska, karnet okolicznościowy, wydany w nakladzie zaledwie 500 sztuk!

Fi.367-70
Mi.399-402
450 PLN
20065

1945 Liga Morska, seria z odmianami papieru.

Fi.367-70
Mi.399-402
320 PLN
20066

1945 Liga Morska, kasowana seria znaczków, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.367-70
Mi.399-402 
320 PLN
20067

1945 Liga Morska, rzadki komplet prób w kolorze czarnym na papierze średnim szarawym, gwarancje Walocha, jeden znaczek Perzyński.

Fi.367-70 P1
Mi.399-402
9 000 PLN
20068

1945-1948 karnet - "POTĘŻNA FLOTA WARUNKIEM BOGACTWA NARODU" ze znaczkami z dopłatą na Ligę Morską, znaczki wydania z 1945 roku skasowane dwoma trzywierszowymi stemplami: górne "Urząd Pocztowy-Gdańsk 1/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 003), dolne "Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Sopoty/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 005); w 1946 roku do karnetu wklejono znaczek z dopłatą na Ligę Morską i ostemplowano go fioletowym kasownikiem "MORZE ŹRÓDŁEM DOBROBYT MAS 1946 ŚWIĘTO MORZA" (Myślicki 46 048); w 1948 do karnetu wklejono serię znaczków wydaną z okazji Święta Morza z emblematem Ligi Morskiej i ostemplowano czarnym kasownikiem "LIGA MORSKA MOBILIZUJE NARÓD DO WYKONANIA PLANU MORSKIEGO" (Myślicki 48 045); dodatkowy stempelek w ramce "WYDANO w ILOŚCI 500 egz. numerowanych"; występujące w kilku wariantach, ze znaczkami z: roku 1945, z lat 1945+1946 i z lat 1945+1946+1948 bardzo rzadkie wydawnictwo; karnet nosi numer "094"; dobry stan zachowania.

Fi.367-70, 406, 459-61
Mi.399-402, 440, 490-92
1 200 PLN
20069

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, gwarancja.

Fi.367y
Mi.399 
50 PLN
20070

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.4 "kropka między 10 a II i 3 połączona z ramką", gwarancja.

Fi.368 B10
Mi.400 
30 PLN
20071

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, oryginalnie kasowany znaczek za 1+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.371
Mi.403
120 PLN
20072

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok znaczków czystych.

Fi.371
Mi.403
150 PLN
20073

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, kartka FDC.

Fi.371
Mi.403
45 PLN
20074

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.371
Mi.403 
25 PLN
20075

1945 FDC - "I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji", kilka minimalnych praktycznie niewidocznych przebarwień na końcach ząbków.

Fi.371
Mi.403
140 PLN
20076

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok ciętych znaczków za 1+5 zł. z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem tła, dodatkowo - co unikalne, z wyraźną drugostronną odbitką konturów rysunku, gwarancja.

Fi.371 nz
Mi.403U
3 600 PLN
20077

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy.

Fi.371 nz FFi
Mi.403 U
40 PLN
20078

1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse 
35 PLN
20079

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, cięty znaczek z nadużytej formy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse 
60 PLN
20080

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, odmiany papierów.

Fi.372
Mi.405
120 PLN
20081

1945 list z Szelkowa 27.7.45 do Warszawy, znaczek skasowany przez skreślenie i ręczny "kasownik", stempel cenzury wojskowej 1494.

Fi.372
Mi.405 
120 PLN