The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 74. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19762

1944 list miejscowy do cukrowni w Przeworsku, kasownik prowizoryczny Przeworska z nie wpisaną ręcznie data nadania.

Fi.343
Mi.384
180 PLN
19763

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, prowizoryczny formularz wysłany 17.5.1945 z urzędu Kraków 2 do Poznania; stempelek cenzury wojskowej 1996; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
19764

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, przedwojenny formularz poczty polowej wysłany 8.3.1945 ze Zduńskiej Woli do Krakowa, kasownik prowizoryczny - datownik okupacyjny "ZDUNSKA WOLA"; stempelek cenzury wojskowej 846; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384 
100 PLN
19765

1944 Goznak, narożna i marginesowa pionowe parki znaczków; za 25 gr. w kolorze jasnobrązowoczerwonym - druk typograficzny i za 50 gr. w kolorze szarozielonym - druk rotograwiurowy; obie bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.4000.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.343 MK1, Vb MK2
Mi.383b-84 UMw
3 200 PLN
19766

1944 Goznak, znaczek z podwójną perforacją pionową, gwarancja Walisch, przebarwienie na marginesie. Błąd powstał przez ponowne przeperforowanie całego arkusza. Znane ze środka, jak i z obu brzegów arkusza.

Fi.343t
Mi.384
200 PLN
19767

1944 K.R.N., duży fragment ciężkiego listu poleconego z Mielca 12.1.45 do Rzeszowa, prowizoryczny stempel i erkka z Mielca, rzadka frankatura wielokrotna znaczka wydania przedrukowego, na odwrocie cenzura wojskowa nr 175, doskonała prezencja.

Fi.344
Mi.386
2 200 PLN
19768

1944 KRN, znaczek poz. 8 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Walisch.

Fi.344
Mi.386 
40 PLN
SOLD
19769

1944 KRN, znaczek z poz. 70 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Krawczyk.

Fi.344
Mi.386 
30 PLN
19770

1944 K.R.N., parka znaczków z poz 63, 73 z przesuniętym nadrukiem, dolny znaczek minimalne załamanie, gwarancja.

Fi.344
Mi.386 
120 PLN
19771

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr., z błędami: na znaczku podstawowym na poz.70 "kropka w prawej cyfrze 5" i niekatalogowanym błędem nadruku na poz.20/70 "przerwana I w XII", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B
Mi.386 
60 PLN
19772

1944 K.R.N., parka znaczków za 1 zł./25 gr., lewy z niekatalogowanym błędem z poz.36 "kropka po N jak odwrócony przecinek", prawy z katalogowanym błędem z poz.37 "lewa kreska przerwana", gwarancja Krawczyk.

Fi.344 B+B17
Mi.386 
80 PLN
19773

1944 K.R.N., pasek ośmiu znaczków za 1 zł. pięć z błędami na poz.1 "uszkodzone 3 i X" i na podstawowym poz.51 "kreska na prawym skrzydle", na poz.2 "uszkodzona kropka i N", na podstawowym z poz.55 "prawe G z haczykiem" na poz.6 "lewa kreska przerwana" i na poz.7 "wcięcie w cyfrze 9, lewa kreska przerwana i uszkodzona litera z", gwarancja Krawczyk.

Fi.344 B1, B2, B, B5, B6
Mi.386 
200 PLN
19774

1944 K.R.N., znaczek z poz. 68 z błędem "uszkodzone 1 i z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344 B11
Mi.386 
25 PLN
SOLD
19775

1944 wydanie przedrukowe, seria, gwarancja Schmutz.

Fi.344-6
Mi.386-8 
25 PLN
19776

1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.345
Mi.387
60 PLN
19777

1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walisch.

Fi.345
Mi.387
30 PLN
SOLD
19778

19445 P.K.W.N., znaczek za 2/25 gr. z błędem nadruku na poz.45/56 "uszkodzona cyfra 4 w 1944", dodatkowo przerwana prawa kreska, znaczek za 2 złote ma najmniej (tylko 8) katalogowanych błędów nadruku, błędy na odwróconych i podwójnych nadrukach są unikalne (Fi.+50%), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.345 No B7
Mi.387
5 000 PLN
19779

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na prawidłowo opłaconej poleconej karcie pocztowej wysłanej 26.III z Lublina do Warszawy, dodatkowo znaczek za 50 gr Goznak; jako formularza użyto całostki Generalnego Gubernatorstwa za 12 gr. widoki zabytkowych budowli (sygn.I.44); okupacyjna nalepka polecenia "Lublin 1"; stempelek cenzury wojskowej 161; nie inspirowane filatelistycznie przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do bardzo rzadkich; walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja.

Fi.345, 343
Mi.387, 384 
1 800 PLN
19780

1944 R.T.R.P., list polecony z Sanoka 24.2.45 do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 12 i stempel odbiorczy.

Fi.346
Mi.388
900 PLN
19781

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
35 PLN
SOLD
19782

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem przesuniętym.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
19783

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z nadrukiem przesuniętym.

Fi.346
Mi.388 
90 PLN
19784

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 98, przesunięty nadruk lekko do góry gwarancja Walisch.

Fi.346
Mi.388 
25 PLN
SOLD
19785

1944 RTRP, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

Fi.346
Mi.388 
30 PLN
SOLD
19786

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 72 z walca III, gwarancja Ways.

Fi.346
Mi.388 
60 PLN
19787

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 100 bez ząbkowania pionowego na prawym marginesie, znaczki z tym błędem znane z kilku arkuszy, rzadkie z tym błędem kilkadziesiąt sztuk takich znaczków, wycena Fischer 7.500,- zł, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.346s
Mi.388
3 800 PLN
19788

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 77 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346x
Mi.388 
130 PLN
19789

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym do góry nadrukiem z poz. 27 - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346x
Mi.388 
120 PLN
19790

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 25 z przesuniętym w górę nadrukiem - nominał z poz. 35 na dole znaczka, gwarancja Walocha.

Fi.346x
Mi.388 
200 PLN
19791

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, czysta seria w pięknym stanie plus dwie drogie odmiany ząbkowane grzebieniowo (Fi.7750.-), wszystkie w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein.

Fi.VIII-XXa, XIX-XXb
7 200 PLN
19792

1944 Goznak, parka znaczków nie wprowadzonych do obiegu w kolorze jasnobrązowoczerwonym bez perforacji poziomej miedzy znaczkami, dolny znaczek z usterką w postaci plamy z grudki nierozpuszczonej farby drukarskiej, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.342 Vbs
Mi.383bUMs 
1 600 PLN
19793

1944 monografia "Poczta Polska w 1944 roku" pod redakcją Andrzeja Myślickiego z kompletem arkuszy nowodruków, podstawowa literatura dla zbieraczy tego okresu, a w szczególności wydania Wodzów.


80 PLN
19794

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2857 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 880 PLN
19795

1944 firmowy list polecony z Przeworska 8.9.45 do Przemyśla, prowizoryczny kasownik Przeworska, opłata gotówkowa i poniemiecka erka, gwarancja Piekut.


360 PLN
19796

1944 list z Hrubieszowa 5.12.44 do Lublina, opłata gotówkowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 12, gwarancja Piekut.


250 PLN
19797

1944 front listu poleconego z Radymna 29.10.44 do Jarosławia, stempel prowizoryczny Radymna z ręcznie wpisana datą.


480 PLN
19798

1944-99 "Podręcznik specjalizowany polskich znaków pocztowych 1944 - 1999" autorstwa Adama Kielbasa - Schoeni i Stanisława Fołty.


95 PLN
19799

1945 list z Żor 26.5.45 do Katowic, prowizoryczny kasownik Żor, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1987.

Fi.343
Mi.384
480 PLN
19800

1945 list nadany w agencji pocztowej Biskupice nad Wieprzem do Lublina stemplowany stemplem prowizorycznym agencji w kształcie trójkąta, stempel cenzury wojskowej nr 166, koperta mocno przycięta z boku.

Fi.343
Mi.384
750 PLN
19801

1945 kartka z Pułtuska 24.4.45 do Łosia, niemy stempel prowizoryczny z Pułtuska, stempel cenzury wojskowej nr 1501, ciekawa widokówka.

Fi.343
Mi.384
600 PLN