Auction 74. Communist Poland 1945-1952

20122

Fi.376b
Mi.409b
100 PLN
20123

Fi.376b FII T1
Mi.409a
7 500 PLN
20124

Fi.376b FII T1+2
Mi.409a
8 800 PLN
20125

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym, przedrukowany II formą poz.5 (typ 2); na liście wysłanym 14.11 z Gdyni do Warszawy, kasownik nadawczy GDYNIA 1 / *a*; ta rzadka odmiana była dostępna na poczcie w Gdańsku i najprawdopodobniej tam nabyty znaczek użyto w Gdyni; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem i podpisem Danowski.

Fi.376b FII T2
Mi.409a
3 200 PLN
20126

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy I z poz. 12 z nadrukiem typu 1 z obiegu pocztowego z Sosnowca, gwarancja Ryblewski.

Fi.376b FI T1
Mi.409a
500 PLN
20127

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy I z poz. 92 z obiegu pocztowego z Sosnowca, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376bI
Mi.409a
500 PLN
20128

Fi.377
Mi.410
100 PLN
20129

1945 Zabytki Gdańska, parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.3.W.I.

Fi.377
Mi.410
30 PLN
20130

1945 Zabytki Gdańska, narożny czworoblok znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.5.W.I.

Fi.377
Mi.410
30 PLN
20131

1945 zabytki Gdańska, seria z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.377-9
Mi.410-2
220 PLN
20132

1945 Zabytki Gdańska, szeroko cięta seria, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.377-79 nz
Mi.410-12A U
300 PLN
20133

1945 zabytki Gdańska, blok legitymacyjny.

Fi.378
Mi.411
30 PLN
20134

1945 Zabytki Gdańska, parka znaczków za 2 zł., blok legitymacyjny N.2.W.I.

Fi.378
Mi.411
30 PLN
20135

1945 list polecony z Lidzbarka 6.11.45 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, ciekawa przenicowana koperta użyta powtórnie, pierwsza erka odbita na kopercie nieczytelna i doklejona odbitka erki na wycinku papieru, stempel cenzury wojskowej nr 1005,ciekawy i dekoracyjny walor.

Fi.378, 379
Mi.411, 412
211 PLN
20136

1945 zabytki Gdańska, znaczek makulaturowy z rozmytym drukiem i przesuniętą perforacją.

Fi.378MK
Mi.411
50 PLN
20137

1945 Zabytki Gdańska, narożny znaczek za 3 zł., blok legitymacyjny N.2.W.5.

Fi.379A
Mi.412B
30 PLN
20138

1945 Zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.8.1947 z miejscowości Przesieka (Hain) do Wrocławia, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym - datownikiem niemym (P222 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki); walor bardzo dobrym stanie zachowania; u dołu pocztówki nadawca użył nazwy miejscowości - Matejkowice, wiązało się to z tym, że po wojnie odnaleziono tam zrabowane z warszawskiej "Zachęty" obrazy Jana Matejki, a także inne dzieła sztuki z Krakowa, Warszawy i Wrocławia, kilka miesięcy po tym wydarzeniu miejscowość Hain przemianowano na Matejkowice; a w marcu 1946 na Przesiekę.

Fi.379B
Mi.412A
120 PLN
20139

Fi.379B
Mi.412A
150 PLN
20140

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny.

Fi.380
Mi.414
25 PLN
20141

Fi.380
Mi.414
25 PLN
20142

1945 list firmowy z Poraja do Katowic, stempel prowizoryczny Poraja.

Fi.380
Mi.414
200 PLN
20143

1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł + 3 zł + 6 zł - frankatura trójkolorowa wielokrotna, polecony list ekspresowy wysłany 19.3.46 z urzędu Zakopane 1 do Wierzbnika; doskonale odciśnięty kasownik odbiorczy "STARACHOWICE-WIERZBNIK 1" z 22.3 w bardzo rzadko stosowanym czerwonym kolorze; dobry stan zachowania.

Fi.380, 381, 383
Mi.414, 415, 417
50 PLN
20144

Fi.381
Mi.415
60 PLN
20145

1945 Warszawa oskarża - katedra Św.Jana, narożna parka znaczków za 3 zł., lewy z błędem na poz.41 "belka w oknie", blok legitymacyjny W.XXV., gwarancja.

Fi.381 B1
Mi.415
80 PLN
20146

1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
25 PLN
20147

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
20 PLN
20148

Fi.383
Mi.417
25 PLN
20149

1945 list z Miłosnej do Niemiec, stempel prowizoryczny Miłosnej i zalepki cenzury amerykańskiej, stempel cenzury nr 3024, gwarancja.

Fi.383
100 PLN
20150

1945 Warszawa oskarża - kościół Św.Krzyża, narożny znaczek za 3 zł., blok legitymacyjny N.1.W.V.

Fi.385
Mi.419
30 PLN
20151

1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

Fi.386
Mi.413
100 PLN
20152

1945 VII Kongres Związków Zawodowych, okolicznościowy karnet.

Fi.386
Mi.413
25 PLN
20153

1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.386
Mi.413
60 PLN
20154

1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych".

Fi.386
Mi.413
60 PLN
20155

Fi.386
Mi.413
60 PLN
20156

1945 Powstanie Listopadowe, oryginalnie kasowany znaczek za 10 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.387
Mi.420
80 PLN
20157

1945 Powstanie Listopadowe, kasowany znaczek za 10 zł.

Fi.387
Mi.420
30 PLN
20158

1945 Powstanie Listopadowe, parka znaczków ciętych za 10 zł. (Fi.20000.-); znane są dwie parki poziome z dolnego narożnika - marginesowa i narożna, oraz kilka znaczków pojedynczych i parek pionowych ze środka arkusza, te też są rzadkie, gwarancja Krawczyk, fotoatest.

Fi.387 nz
Mi.420 U
12 000 PLN
20159

Fi.395, 398
Mi.428, 431
100 PLN
20161

1945 kartka z Wrocławia 26.11.45 do Katowic, prowizoryczny kasownik urzędu pocztowego Wrocław 7, opłata gotówkowa, uszkodzenia po archiwizacji.

Fi.Cp92
200 PLN
20162

1945 kartka z Kielc 4.7.45 do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 1790, hasło propagandowe nr 6.

Fi.Cp92
80 PLN