Auction 73. Overprint editions 1918-1919

9229

Fi.34 B2
Mi.33
1 200 PLN
9230

Fi.34 B3
Mi.33
750 PLN
9231

Fi.34B1
Mi.33
3 500 PLN
9232

Fi.34B1
Mi.33
750 PLN
9233

Fi.35
Mi.34
320 PLN
9234

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 64, gwarancja Mikstein, Krawczyk.

Fi.35
Mi.34
80 PLN
9235

Fi.35
Mi.34
400 PLN
9236

Fi.35
Mi.34
90 PLN
9237

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.26, niewielki ślad podlepki, sygnowany E(ysmont), gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.35
Mi.34
200 PLN
9238

Fi.36
Mi.35
400 PLN
9239

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.36
Mi.35
1 000 PLN
9240

Fi.36
Mi.35
600 PLN
9241

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.14 "cienkie Z", gwarancja i opis Mikstein, Kalinowski.

Fi.36 B1
Mi.35
900 PLN
9242

Fi.36B1
Mi.35
650 PLN
9243

Fi.36B2
Mi.34
1 500 PLN
9244

Fi.36B2
Mi.35
1 600 PLN
9245

Fi.37II
Mi.36
4 800 PLN
9246

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25 hal. z nadrukiem formą IIB poz.10, ledwie widoczny lekki ślad po podlepce, co rzadkie "idealnie centrowany" (opis z atestu), sygnowany, gwarancja i fotoatest (wspólny z 90 hal.) Mikulski.

Fi.37II
Mi.36
8 000 PLN
9247

1919 wydanie krakowskie, list na kopercie firmowej z Bielska 4.2.19 do Krakowa, oryginalny obieg pocztowy, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
1 600 PLN
9248

1919 wydanie krakowskie, przekaz pieniężny z Chrzanowa 23.I.19 do Krakowa opłacony trzema znaczkami za 25/80 hal, bardzo wczesne użycie tych znaczków, które weszły do obiegu prawdopodobnie dopiero 20 stycznia, piękna wielokrotna frankatura, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
4 500 PLN
9249

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
9250

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
9251

Fi.38
Mi.48
20 PLN
9252

Fi.38
Mi.48
25 PLN
9253

Fi.38
Mi.48
20 PLN
9254

Fi.38
Mi.48
40 PLN
9255

Fi.38
Mi.48
25 PLN
9256

1919 wydanie krakowskie, duża podlepka, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
9257

1919 wydanie krakowskie, list opłacony znaczkiem za 25/80 hal., wysłany 3.II z Bielska do Czech; bardzo dobry stan zachowania (biała plamka po lewej stronie koperty występuje tylko na skanie), gwarancja Falkowski.

Fi.38
Mi.48
400 PLN
9258

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z brzegowym błędem "pionowa kreska po lewej" i dodatkowo "uszkodzona litera P w POLSKA", lekki mikroskopijny ślad po podlepce, sygnowany Tiebauer, gwarancja Mikstein, Perzyński.

Fi.38 B
Mi.48
150 PLN
9259

Fi.38 B
Mi.48
1 600 PLN
9260

Fi.38 B
Mi.48
1 600 PLN
9261

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.38No
Mi.48K
400 PLN
9262

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 30 hal. w kolorze szarofioletowym z nadrukiem formą IIB, z błędem na poz.66 "uszkodzone obie litery P", ładny stan, gwarancja i opis Mikstein, Schmutz.

Fi.39a
Mi.37
2 000 PLN
9263

Fi.40
Mi.38
180 PLN
9264

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 90, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40
Mi.38
80 PLN
9265

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.78, lekki ślad podlepki, sygnatura Kronenberg, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.40
Mi.38
150 PLN
9266

Fi.40 Np
Mi.38
11 000 PLN
9267

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 16 z uszkodzonymi literami PP, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40No
Mi.38K
3 000 PLN
9268

Fi.41
Mi.39
50 PLN