The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 73. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9149

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
20 PLN
9150

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowym uszkodzeniem nadruków, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
180 PLN
9151

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 10/30 hal., lewe z nadrukiem brzegowym: górny z nikłą zniekształconą gwiazdką, dolny z występującym tylko na tej wartości błędem z poz.41 "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL." (Fi.780.-); bardzo ładny stan; sygnowany, gwarancja.

Fi.22a B4
480 PLN
9152

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 41 z błędem "zniekształcony orzeł", gwarancja Ryblewski, Berbeka.

Fi.22aB4
Mi.22a
50 PLN
SOLD
9153

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. unikalny z podwójnym nadrukiem (Fi.30000.-), oba nadruki są znacznie wzajemnie przesunięte wobec siebie i występują jako podwójne tylko na części arkusza, zawsze spotykamy na nich lekki abklatsch, a na dole pasek farby na odwrocie, ogólnie bardzo ładny stan, podwójna gwarancja Mikulski.

Fi.22a Np
36 000 PLN
9154

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z brzegowym uszkodzonym po lewej stronie nadrukiem w kolorze fioletowym, bardzo ładny stan, sygnowany, gwarancja Mikstein.

Fi.22b B
220 PLN
9155

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 31 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22bNo
Mi.22bK 
1 200 PLN
9156

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, nadruk z poz. 41 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, stan idealny, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.23No
Mi.23K
350 PLN
9157

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.23No
Mi.23K
600 PLN
9158

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.23No
Mi.23K 
180 PLN
9159

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.23No
Mi.23K 
180 PLN
9160

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.23No
Mi.23K 
240 PLN
9161

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.23a
Mi.23A
25 PLN
9162

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.23aNo
Mi.23AK 
150 PLN
9163

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11,5, gwarancja Koopmann.

Fi.23b
Mi.23B
50 PLN
9164

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczka z ząbkowaniem 11,5, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.23b
Mi.23B 
1 000 PLN
9165

1918 drugie wydanie lubelskie, trzy podlepki, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
20 PLN
9166

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.24
Mi.24
12 PLN
SOLD
9167

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku.

Fi.24
Mi.24 
25 PLN
SOLD
9168

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.24
Mi.24 
20 PLN
9169

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.24
Mi.24 
20 PLN
9170

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.24
Mi.24 
20 PLN
9171

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Petriuk.

Fi.24
Mi.24 
40 PLN
SOLD
9172

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. - frankatura mieszana (Fi.4000.-) ze znaczkiem za 5 hal. wydania koronowego; list polecony wysłany 5.II.1919 z Ostrowca do Wiednia, opłacony zgodnie z prowizoryczną taryfą zagraniczną - za list polecony 25+25 hal. - wprowadzoną dnia 15.I w śpiesznym tempie na drodze telegraficznego porozumienia z Międzynarodowym Związkiem Pocztowym w Bernie; wskutek agresji czeskiej na południe Polski - Zaolzie, 23.I wstrzymano ruch pocztowy z zagranicą odbywający się tą drogą; zaczęto go stopniowo przywracać od 25.II; oferowany walor pomimo blokady granic zdołał dotrzeć do adresata, dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.24
3 200 PLN
SOLD
9173

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem na zagniecionym papierze - w efekcie nominał w połowie zamiast na dole znaczka oraz miejscowe braki nadruku, bardzo ciekawe, ze względu na brak znaczków nawet tak uszkodzone zaliczono do nakładu i skierowano do eksploatacji, gwarancja Schmutz.

Fi.24 MK
400 PLN
9174

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Kwaśniewski.

Fi.25
Mi.25I 
50 PLN
SOLD
9175

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Petriuk.

Fi.25
Mi.25I 
50 PLN
9176

1918 drugie wydanie lubelskie, ślad po zagięciu narożnika, gwarancja Berbeka.

Fi.25
Mi.25II
35 PLN
9177

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.25a
Mi.25I 
30 PLN
9178

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.25a
Mi.25I 
30 PLN
9179

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku nadrukiem z błędem "brak liter ZTA", znaczek bez gumy, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.25aB9
Mi.25I
30 PLN
9180

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak liter TA", gwarancja i oznaczenie.

Fi.25aB10
Mi.25I
40 PLN
9181

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku nadrukiem z błędem "brak liter TA", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.25aB10
Mi.25I
50 PLN
9182

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku - brak liter TA, gwarancja Jungjohann.

Fi.25a B10
Mi.25I 
40 PLN
9183

1918 drugie wydanie lubelskie, nadruk czarnoniebieski, gwarancja i oznaczenie.

Fi.25b
Mi.25I
90 PLN
9184

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, gwarancja bez opisu Schmutz.

Fi.25b
Mi.25I 
80 PLN
9185

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/80 hal. z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym (Fi.420.-), bardzo ładny stan, gwarancja Kwaśniewski, z opisem Schmutz.

Fi.25b
Mi.25I 
300 PLN
9186

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/80 hal. z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, z błędem na poz.40 "brak TA i prawej kreski" (Fi.540.-), gwarancja Łaszkiewicz, z opisem Schmutz.

Fi.25b B10
Mi.25I 
380 PLN
9187

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 45/80 hal. z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, prawy brzegowy z błędem "brak liter TA" (Fi.1920.-), gwarancja.

Fi.25b B10
Mi.25I 
1 100 PLN
9188

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowymi uszkodzeniami nadruków na lewym brzegu, gwarancja Mikulski.

Fi.26
Mi.25II 
350 PLN