Auction 73. Danzig

14732

Fi.Cp30
200 PLN
14733

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, część na odpowiedź wysłana 21.6.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr do Karlsbadu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.120 euro).

Fi.Cp30B
Mi.P30A
200 PLN
14734

Fi.Cp32
180 PLN
14735

Fi.Cp32
180 PLN
14736

Fi.Cp32
200 PLN
14737

Fi.Cp32
180 PLN
14738

Fi.Cp37
300 PLN
14739

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Marienkirche; czysta.

Fi.Cp38I
160 PLN
14740

Fi.Cp38I
160 PLN
14741

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Tiegenhof, an der Tiege; karta dorfankowana (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 4.6.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz).

Fi.Cp38I, 197
Mi.P38I, 203
100 PLN
14742

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Bohnsack; litera k w Postkarte uszkodzona u góry i gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.12.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp38I B3+B5
200 PLN
14743

Fi.Cp38I B5
150 PLN
14744

Fi.Cp38I B5
200 PLN
14745

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Technische Höchschule, gruba linia adresowa złamana; dofrankowana karta wysłana 5.2.1926 z urzędu Danzig-Langfur (Wrzeszcz) do USA.

Fi.Cp38I B5, 196
Mi.P38I, 202
150 PLN
14746

Fi.Cp38III
320 PLN
14747

1926 KAHLBUDE - karta ze znakiem opłaty "Herb Gdańska na tarczy w owalu" (większy format), wysłana 4.7 z Kahlbude (Kolbudy) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp34I
60 PLN
14748

1926 "Äussere Beschaffenheit geprüft DANZIG 5 (Bhf.)" (sprawdzono zewnętrzny stan przesyłki Gdańsk 5 dworzec) - rzadki pocztowy stempel pomocniczy na liście poleconym wysłanym 10.II z Brodów do Gdańska, przechodzącym przez Polski Urząd Pocztowy nr.3; na odwrocie kasownik tranzytowy z 12.2 - "POLSKI URZ.P.-T. GDAŃSK" z numerem "No3" nad mostkiem i wyróżnikiem "c" pod mostkiem; kasownik odbiorczy Wolnego Miasta DANZIG-LANGFUHR z wyróżnikiem "b" z 13.2; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

800 PLN
14749

1927 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 30 fen - frankatura pojedyncza, list opłacony jako polecona przesyłka miejscowa w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 1.11 z urzędu Gdańsk 1 (kasownik z wyróżnikiem "*1f"); datownik odbiorczy (z wyróżnikiem "*1s"); walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.192
Mi.196
50 PLN
14750

100 PLN
14751

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton piaskowy, ilustracja Zoppot; karta wysłana 23.8.1933 z Sopotu do Polski; doskonały stan zachowania (Fi.150.-).

Fi.Cp45
120 PLN
14752

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton piaskowy, ilustracja Danzig, Krantor; karta wysłana 7.11.1930 z urzędu Gdańsk 5 do Berlina, znak opłaty unieważniony kasownikiem propagandowym "Als Reiseziel erwähl sich jeder Danzig und seine Ostseebäder" (Jako swój cel podroży zawsze wybieraj Gdańsk i kurorty bałtyckie); dobry stan zachowania (Fi.150.-).

Fi.Cp45
120 PLN
14753

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Tiegenhof, an der Tiege; karta wysłana 16.7.1932 z urzędu Gdańsk 5 do Bremenhaven; doskonały stan zachowania (Fi.150.-).

Fi.Cp45d
120 PLN
14754

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Danzig, Volkstagsgebaude; karta wysłana 27.6.1932 z urzędu Danzig 5 do Rügenswalde, znak opłaty unieważniony kasownikiem propagandowym "Als Reiseziel erwähl sich jeder Danzig und seine Ostseebäder" (Jako swój cel podroży zawsze wybieraj Gdańsk i kurorty bałtyckie); bez tekstu na odwrocie; dobry stan zachowania (Fi.150.-).

Fi.Cp45d
100 PLN
14755

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Danzig, Technische Hohschule; karta wysłana 1.3.1930 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Hamburga (Fi.150.-).

Fi.Cp45d
120 PLN
14756

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Danzig-Neufahrwasser, Hafenifahrt; karta wysłana 20.3.1932 z urzędu Gdańsk 5 do Bremenhaven; znak opłaty unieważniono kasownikiem propagandowym "Als Reiseziel erwähl sich jeder Danzig und seine Ostseebäder" (Jako swój cel podroży zawsze wybieraj Gdańsk i kurorty bałtyckie); doskonały stan zachowania; temat - LATARNIA MORSKA.

Fi.Cp45d
150 PLN
14757

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Danzig, Johanniskirche; karta wysłana 28.10.1929 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Berlina; doskonały stan zachowania (Fi.150.-).

Fi.Cp45d
120 PLN
14758

1929-37 zestaw serii widokowych, czyste na podlepkach.

Fi.211-3, 252-62, 274-8
Mi.217-9, 256-66, 276-80
200 PLN
14759

1929 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna - rzeźba Neptuna ze studni na Długim Targu, czysta seria w pięknym stanie.

Fi.211-13
Mi.215-17
150 PLN
14760

1929 całostka wydania z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej.

Fi.Cp46
160 PLN
14761

Fi.Cp46b
200 PLN
14762

1929 NEUTEICH - list urzędowy wysłany 4.7 z sądu rejonowego w Neuteich (Nytych) do sądu rejonowego w Gdańsku; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Amtsgericht Neuteich"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN
14763

1930 "AUS DANZIG-OLIVA", list z Oliwy do Gdańska przesłany 23.8 AMBULANSEM Z4732 relacji GDAŃSK - SOPOT; dla przesyłek przewożonych ambulansem na trasie Sopot-Gdańsk obowiązywała zwykła taryfa (15Pf), a dla przewożonych tylko na odcinku tej trasy (Oliwa-Gdańsk) obniżona (10Pf), dlatego przesyłki wysyłane z Oliwy do Gdańska, celem uniknięcia nienależnej dopłaty, poczta oznaczała dodatkowym, wysoko wycenianym, stempelkiem "AUS DANZIG-OLIVA" (WOLFF+200.-); rzadki, dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania (nadawca nakleił na kopertę rozdarty znaczek); gwarancja Schmutz.

Fi.188
Mi.194
500 PLN
14764

1930 MARIENAU - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 22.7 z Marienau (Marynowy) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.208
Mi.214
40 PLN
14765

1930 FISCHERBABKE - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 17.7 z Fischerbabke (Rybina) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.208
Mi.214
100 PLN
14766

1930 BÖLKAU - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 4.7 z Bölkau (Bielkowo) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.208
Mi.214
60 PLN
14767

1930 GÜTTLAND - koperta dwukrotnie użyta pocztowo: pierwszy raz z frankaturą mechaniczną "Lebensversicherungsanstalt Westpreussen" - 8 fen, wysłana 11.8 z Gdańska do Güttland (Kożminy), powtórnie 22.8 po przenicowaniu i ofrankowaniu koperty z Güttland do Gdańska, znaczek unieważniony wysoko wycenianym datownikiem (WOLFF+100.-); niecodzienny, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania - koperta ze względów ekspozycyjnych rozklejona.

Fi.208
Mi.214
800 PLN
14768

1930 10-lecie powstania Wolnego Miasta Gdańska, seria czysta z pełna oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja Krawczyk.

Fi.214-24
Mi.220-30
1 600 PLN
14769

1931 kartka z Gdańska do Hanoweru.

Fi.187, Cp41
70 PLN
14770

1932 wydanie obiegowe, Widoki Gdańska i okolicy (Fi.2000.-), seria czysta w pięknym stanie.

Fi.201-05
Mi.207-11
2 000 PLN
14771

1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria czysta na lekkich podlepkach.

Fi.225-29
Mi.231-35
300 PLN