The new auction will start soon

Auction 73. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14119

1985 rocznik kopert FDC (bez Bl.82II, Bl.83II; Fi.58,90).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
30 PLN
14120

1985 40. rocznica Marynarki Wojennej, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2837 ark.
Mi.2985
80 PLN
14121

1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.2848
Mi.2996 
25 PLN
14122

1985 200 lat polskiego baletu, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2857-8
Mi.3005-6
60 PLN
14123

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 372 złote; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2812-2985
Mi.2960-3133
290 PLN
14124

1985 karnet wystawy filatelistycznej z okazji 40 rocznicy powrotu ziem zachodnich do Polski.


10 PLN
14125

1986 rocznik kopert FDC (bez Bl.84-85, Bl.86, Bl.87; Fi.57,50).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
14126

1986 sukcesy polskich sportowców, makulaturowa parka z silnie przesunięta perforacją, prawdopodobnie wyłapane przez kontrolę techniczna i znaczki przekreślone.

Fi.2895MK
Mi.3043
380 PLN
SOLD
14127

1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN".

Fi.bl.19B1
Mi.Bl.99 
20 PLN
14128

1987 POSTED ON HIGH SEA - widokówka z Karaibów, nadana 16-04 w Hawanie, opłacona polskim znaczkiem oznaczona dwoma stempelkami POSTED ON HIGH SEA s/y "Jan z Kolna", umożliwiającym marynarzom i żeglarzom wysyłkę z portów morskich przesyłek ofrankowanych znaczkami kraju z którego pochodziła jednostka pływająca, dodatkowe stempelki: POLISH YACHTING ASSOCIATION s/y "Jan z Kolna"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2832
Mi.2980
40 PLN
14129

1987 rocznik kopert FDC (bez Bl.88; Fi.63,50)

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
55 PLN
14130

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im. H.Arctowskiego, znaczek z silnie przesuniętą perforacją - sygnatura oraz nazwisko projektanta już na górze znaczka.

Fi.2929
Mi.3077
80 PLN
SOLD
14131

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im.H.Arctowskiego, 10 zł arkusz sprzedażny, z błędem na: poz.9 "plamka na zakończeniu dolnego skrzydła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2930
Mi.3078
40 PLN
14132

1987 150 rocznica urodzin Artura Grottgera, znaczki z pustopolem u dołu i góry, czyste.

Fi.2940
Mi.3088
40 PLN
14133

1987 II Kongres PRON, pasek znaczków z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.2943
Mi.3091
60 PLN
14134

1987 wizyta Jana Pawła II w Polsce, arkusz sprzedażny.

Fi.2951-2
Mi.3099-100 
20 PLN
14135

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

Fi.2951-2 B1
Mi.3099-100
50 PLN
14136

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, arkusz kasowany okolicznościowo (z pełną gumą) w specjalnym klaserze wydanym z okazji wizyty papieskiej; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.2951-52, Bl.89
Mi.3099-100, Bl.103
150 PLN
14137

1987 sportowe sukcesy Polaków, parka z silnie z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.2971MK
Mi.3119
160 PLN
14138

1987 sportowe sukcesy Polaków, parka z bocznym marginesem z przesuniętą perforacją poziomą, na tym znaczku na razie nie katalogowane (katalogowany jest tylko podobny błąd na 2973 w cenie 150 PLN za pojedynczy znaczek). Znaczki były drukowane w Lipsku w czasach NRD co pokazuje, że utyskiwania na złą kontrolę jakości i wynikającą z niej dużą ilość makulatury filatelistycznej w Polsce mogą być przesadzone.

Fi.2972MK
Mi.3120
250 PLN
14139

1987 Poczet królów i książąt polskich (II) - Bolesław Chrobry znaczki z przywieszkami i pustopolami z lewej i prawej strony.

Fi.2983
Mi.3131
30 PLN
14140

1987 Bolesław Chrobry, znaczek z mocno przesuniętym drukiem barwy stalowo-niebieskiej (obramowania rysunku). Unikalny narożny egzemplarz - możliwe że istniał wyłącznie jeden arkusz drukarski (3x35szt.), sprzedany w abonamencie w Poznaniu.

Fi.2983
Mi.3131 
300 PLN
14141

1987 Spotkanie papieża Jana Pawła II z Jaruzelskim, blok na kopercie listu poleconego skasowany okolicznościowo 08.06 w Warszawie (Fi.400.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
320 PLN
14142

1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC z całą pewnością jednej z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert z pierwszego dnia obiegu z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
800 PLN
14143

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok czysty.

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
140 PLN
14144

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok.

Fi.bl.88
Mi.Bl.102
120 PLN
14145

1988 rocznik kopert FDC (bez Bl.93; Fi.52,50).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
40 PLN
14146

1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny z Błędem B3, uszkodzone "C".

Fi.3016B3
Mi.3163
120 PLN
14147

1988 200 rocznica Sejmu Czteroletniego, znaczek za 20 zł. z błędem na poz.26 "czerwona plamka obok buławy", gwarancja Krawczyk.

Fi.3020 B1
Mi.3167 
25 PLN
14148

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, kart maksimum.

Fi.3021, 3025, 3028
10 PLN
14149

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, arkusz sprzedażny.

Fi.3023
Mi.3171
25 PLN
14150

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, arkusz sprzedażny.

Fi.3024
Mi.3172
25 PLN
14151

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, arkusz sprzedażny znaczka za 20 zł.

Fi.3024
Mi.3173
25 PLN
14152

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, arkusz sprzedażny.

Fi.3025
Mi.3173
25 PLN
14153

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, arkusz znaczków o nominale 20 zł z podobizną Wojciecha Korfantego.

Fi.3025
Mi.3173
25 PLN
14154

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości Polski, pasek z bloku z marginesami, czyste (Fi.70.-).

Fi.A3026-28
Mi.3174-6
60 PLN
14155

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.bl.137 (93)
Mi.Bl.107 
70 PLN
14156

1988 70-lecie odzyskania niepodległości, karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 11.11 w Sulejówku; temat - PIŁSUDSKI.

Fi.Cp984
15 PLN
14157

1988 70 rocznica Powstania Wielkopolskiego, karta pocztowa skasowana okolicznościowo 12.12 w pierwszym dniu obiegu; temat - PADEREWSKI.

Fi.Cp989
15 PLN
14158

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok stemplowany okolicznościowym kasownikiem pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.93
Mi.Bl.107
35 PLN
SOLD