The new auction will start soon

Auction 73. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14079

1980 nowodruk wydany z okazji Igrzysk Olimpijskich w Lake Placid i Moskwie, niski nakład zaledwie 20.000 sztuk.

Fi.2526-9 ND
Mi.2674-7
190 PLN
14080

1980 35. rocznica układu PRL - ZSRR, znaczek z uskokiem ząbkowania.

Fi.2533
Mi.2681 
40 PLN
14081

1980 110. rocznica urodzin W.I.Lenina, dolny prawy znaczek z błędem "brak kropki po W".

Fi.2534B1
Mi.2682
35 PLN
14082

1980 450. rocznica urodzin Jana Kochanowskiego, czworoblok z przesuniętą perforacją.

Fi.2564MK
Mi.2712
400 PLN
14083

1981 STAN WOJENNY - ekspresowy list polecony wysłany 19.XII z Żyrardowa do Starachowic, stemple "OCENZUROWANO" i "URZĄD CENZURY 146".

Fi.2430, 2463
Mi.2577, 2610
30 PLN
14084

1981 Pablo Picasso, nowodruk w pięknym stanie (Fi.250.-).

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND 
200 PLN
14085

1981 Polska ceramika szlachetna (II), 1 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.21 "ciemna plama w tle na lewo od wazonu", poz.46 "wyrostek z prawej strony cyfry 1 w 1 zł" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2596 B1
Mi.2739
30 PLN
14086

1981 polska ceramika szlachetna, parka makulaturowa ze smugą farby niebieskiej.

Fi.2598MK
Mi.2741
200 PLN
14087

1981 łowiectwo, parka z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.2602MK
Mi.2747
300 PLN
14088

1981 restytucja żubra, dwie serie w paskach.

Fi.2608-12
Mi.2764-8
10 PLN
14089

1981 restytucja żubra, seria w pasku.

Fi.2608-12
Mi.2764-68
10 PLN
14090

1981 Restytucja żubra, arkusz znaczków za 6,50 zł (10 pasków po 5 znaczków) bez górnego marginesu; arkusz zgięty pionowo (Fi.50.-, Mi.60 euro).

Fi.2608-12
Mi.2764-68 
25 PLN
14091

1981 Sport modelarski, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; na dolnym marginesie oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; dobry stan zachowania (arkusze pionowo zgięte).

Fi.2614-19
Mi.2757-62
120 PLN
14092

1981 pomniki Ofiarom Grudnia 1970 roku, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2634-35
Mi.2782-83 
40 PLN
14093

1981 list z Warszawy ze stemplem cenzury stanu wojennego z Warszawy 18.XII.81 urzędu cenzury 177.


35 PLN
14094

1981 SOLIDARNOŚĆ - czworoblok naśladownictwa znaczków (Fi.2634) w kolorze brązowym, nieząbkowane, bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
SOLD
14095

1982 list z Warszawy ze stemplem urzędu cenzury nr 603.

Fi.2508
40 PLN
14096

1982 list z Warszawy ze stemplem urzędu cenzury nr 626.

Fi.2551
30 PLN
14097

1982 formularz Poczty Harcerskiej organizowanej w Tomaszowie Mazowieckim ostemplowany okolicznościowo; temat - HARCERSTWO.

Fi. 2646
Mi.2794 
10 PLN
14098

1982 50-lecie zwycięstwa w Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt-Pau", gwarancja.

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87 
20 PLN
14099

1982 50-lecie zwycięstwa Challengu, blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja.

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87 
20 PLN
14100

1982 "50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge" blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.bl.117(73) B
Mi.Bl.87 
20 PLN
14101

1982 telegram z dwoma stemplami stanu wojennego OCENZUROWANO.


40 PLN
14102

1982 list z Lublina ze stemplem cenzury stanu wojennego Urząd Cenzury 828.


35 PLN
14103

1982 list z Niemiec do Wyrzyska ze stemplem Urzędu Cenzury nr 714.


20 PLN
14104

1982 telegram służbowy z Leszna ocenzurowany przez cenzurę stanu wojennego w Warszawie, ciekawy tekst.


70 PLN
14105

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 160 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2644-2811
Mi.2792-2959
120 PLN
14106

1983 rocznik kopert FDC (bez Bl. 78; Fi.51,80).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
14107

1983 40-lecie LWP, parka - znaczek makulaturowy z zaplamieniem farbą czerwoną oraz znaczek normalny. Mimo,że bład ma charakter przypadkowej usterki druku jest on znany i wystąpił prawdopodobnie w kilku arkuszach.

Fi.2737MK
Mi.2885
50 PLN
14108

1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie.

Fi.2749
Mi.2897 
10 PLN
14109

1983 komplet ozdobnych kopert okolicznościowych z XIV Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej Toruń 83.


45 PLN
14110

1984 "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY" Bydgoszcz 1, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 12.09; temat - SZACHY.

Fi. 2562
Mi.2710 
10 PLN
14111

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Hiszpania 84" w Madrycie, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów - barwy srebrnej. Błąd pokazał się kilka lat temu i szybko znalazł sie w zbiorach filatelistów.

Fi.2764
Mi.2912
150 PLN
14112

1984 głowy wawelskie (II) znaczki drukowane z rolki, pasek czterech sztuk w tym jeden z numerem na odwrocie wydrukowanym "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków uległo często uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.2777
Mi.2925
50 PLN
14113

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, parka znaczków z przesuniętą perforacją. Interesujące do zbiorów Powstania Warszawskiego, gdzie w wydaniach powojennych brakuje ciekawych walorów.

Fi.2782
Mi.2930 
270 PLN
14114

1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2798
Mi.2946
100 PLN
14115

1984 poczta samochodowa szlakiem poczty polowej LWP, komplet 7 kart ze znaczkami dodatkowej opłaty, przewiezionych na trasie poszczególnych etapów.

Fi.Cp872-78
30 PLN
14116

1984 rocznik kopert FDC (bez Bl.81; Fi.55,60).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
50 PLN
14117

1984 SOLIDARNOŚĆ, koperta ze znaczkiem "Solidarni nasz jest ten rok" skasowanym stemplem SOLIDARNOŚĆ NOWA HUTA - KRAKÓW, ilustracja "1984 ORWELL".


30 PLN
SOLD
14118

1984 SOLIDARNOŚĆ, całostka ze znaczkiem "POCZTA POLOWA'84" skasowanym stemplem SOLIDARNOŚĆ NOWA HUTA - KRAKÓW, ilustracja "ZA WOLNĄ I NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ 1944", dodatkowo trójkątny stempelek "KPWzP GONZO" (KOMITET POMOCY WIĘŻNIOM za PRZEKONANIA).


30 PLN
SOLD