The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 72. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7200

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
7201

1931 Henryk Sienkiewicz, karta ilustrowana - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (41 mm), dofrankowana i wysłana 25.XI.1932 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Berlina.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
7202

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 15, sygnatura XI-1931, linie drukowane rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
25 PLN
7203

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura XI-1931, linie drukowane rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
25 PLN
7204

1931 całostka z sygnatura XI-1931 z ilustracją nr 23, rotograwiura.

Fi.Cp50IIc
40 PLN
7205

1931 Henryk Sienkiewicz, komplet całostek z ilustracjami 1-32, wszystkie kartki z drugiego nakład z sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, idealny stan zachowania, w takim stanie bardzo rzadko oferowane.

Fi.Cp50IIc il.1-32
3 200 PLN
7206

1931 Henryk Sienkiewicz, karta ilustrowana - Wilno, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 29.VIII.1932 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Berlina.

Fi.Cp50Ia
40 PLN
7207

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Hala Gąsienicowa, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i przesłana 16.II miejscowo w Warszawie; znaki opłaty unieważnione wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P."; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 30 126).

Fi.Cp50Ia
40 PLN
7208

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
35 PLN
7209

1932 całostka z sygnaturą I-1932.

Fi.Cp48I
10 PLN
7210

1932 kartka druk w sprawach żywnościowych z doklejonymi znaczkami, sygnatura VII-1932.

Fi.Cp53
30 PLN
7211

1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932.

Fi.Cp53
30 PLN
7212

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (X-1938).

Fi.Cp53
80 PLN
7213

1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka).

Fi.Cp54
60 PLN
7214

1932 druk w sprawach żywnościowych, lekkie złamanie w dolnym lewym rogu.

Fi.Cp54
20 PLN
7215

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
30 PLN
7216

1932 druk w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
40 PLN
7217

1932 karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej, przeceniona; ilustracja nr.10 - "Polska: Znaczek pocztowy ku uczczeniu Jerzego Waszyngtona".


50 PLN
7218

1933 całostka z sygnaturą XI-1931, ilustracją nr 8, druk typografią.

Fi.Cp50IIa
100 PLN
7219

1933 kartka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp58
80 PLN
7220

1933 kartka z nadrukiem nowej wartości z obiegu pocztowego z Łodzi.

Fi.Cp58
25 PLN
7221

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w PWPW (cyfra 0 o mniejszym świetle otworu, kreski cieńsze); karta o sygnaturze "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-25" wysłana 12.IV.1935 z urzędu Warszawa 2 do Krakowa, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ"" (Myślicki 34 126).

Fi.Cp58IIa
40 PLN
7222

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą III-1934 i hasłem propagandowym I.

Fi.Cp59
20 PLN
7223

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, karta 15/20 gr, sygnatura (IX-1933), wysłana 23.III z Warszawy do Krakowa, znak opłaty unieważniony wirnikiem "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT, KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 zł" (Myślicki 34 126).

Fi.Cp59
30 PLN
7224

1934 wydanie prowizoryczne, kartka z Pińska do Warszawy ilustracją nr 30, dziury po archiwizacji.

Fi.Cp59
55 PLN
7225

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania (na odwrocie karty na odpowiedź, na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową); Fi.180.-.

Fi.Cp60
120 PLN
7226

1934 wydanie prowizoryczne, kartka z ilustracją nr 14.

Fi.Cp61
45 PLN
7227

1934 wydanie prowizoryczne, kartka wysłana z Kasiny Wielkiej do Krakowa z ilustracją nr 12.

Fi.Cp63
75 PLN
7228

1934 pięć kartek kolejno z sygnaturą i hasłem propagandowym: VIII-1935 I, VIII-1935 J, VIII-1934 J, VIII-1934 H, XI-1932 F, jedna kartka - pierwsza widoczna na ilustracji nieznacznie uszkodzona z lewej strony.

Fi.Cp64
40 PLN
7229

1934 całostka z sygnaturą IX-1934 z doklejonym znaczkiem.

Fi.Cp66
40 PLN
7230

1934 całostka do korespondencji zagranicznej z sygnaturą IX-1934.

Fi.Cp66
70 PLN
7231

1934 całostka do korespondencji zagranicznej z sygnaturą IX-1934.

Fi.Cp67
50 PLN
7232

1934 całostka z sygnaturą IX-1934 z obiegu pocztowego z Katowic 26.II.37 do Niemiec.

Fi.Cp 67
50 PLN
7233

1935 całostki; z Wąbrzeźna do Książek, hasło propagandowe F i sygnatura XI-1932 i z Sarnowa do Wąbrzeźna z hasłem propagandowym I i sygnaturą III-1934, słabsze stany zachowania.

Fi.Cp51
10 PLN
7234

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp68
25 PLN
7235

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 19.

Fi.Cp68
25 PLN
7236

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 20.

Fi.Cp68
25 PLN
7237

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 1 - Kraków Wawel (krużganki), wysłana 7.VI.37 z urzędu Kraków 2 do Warszawy, znak opłaty skasowany wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT, KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 zł" (wyróżnik "b"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 34 116).

Fi.Cp68
30 PLN
7238

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 16 - Tatry Dolina Strążyska, wysłana 28.XII.37 z Zakopanego do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp68
30 PLN
7239

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 28 - Łowickie Panna młoda w czepcu, wysłana 7.VI.37 z Dąbrowy Górniczej do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp68
30 PLN