The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 72. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7160

1920 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
7161

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana; znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji.

Fi.Ct8
80 PLN
7162

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", na telegram wysłany 1/4 1921 z Warszawy do Sieradza, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, znaki opłaty unieważnione fioletowym jednowierszowym stemplem "Urząd Pocztowy Warszawa", na odwrocie wyliczenia porta, słabszy stan zachowania (całostka ukośnie złamana).

Fi.Ct8
80 PLN
7163

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
35 PLN
7164

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp38
50 PLN
7165

1921 kartka z napisem KARTA POCZTOWA długości ponad 98 mm.

Fi.Cp39I
35 PLN
7166

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp39I
40 PLN
7167

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
60 PLN
7168

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, uszkodzona litera P w POCZTOWA, pęknięcia i przerwania w liniaturze kartki, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź;

karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; wysłana 11.VIII.21 z miejscowości Działoszyce do Krakowa;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp39I
200 PLN
7169

1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp40I
40 PLN
7170

1921 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
70 PLN
7171

1921 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN
7172

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk.

Fi.Cp41
80 PLN
7173

1922 kartka z Gniezna 12.5.20 do Bydgoszczy.

Fi.Cp32
10 PLN
7174

1922 uszkodzone POC w POCZTOWA - dofrankowana karta za 4 mk przeznaczona do obrotu krajowego wysłana miejscowo jako polecona 11.II w Krakowie (ciekawa taryfa); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp39, 115II, 117I
Mi.148, 150, 151, 15
80 PLN
7175

1922 kartka z napisem KARTA POCZTOWA długości ponad 98 mm.

Fi.Cp40I
30 PLN
7176

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 50 mk, na odwrocie wyliczenie porta.

Fi.Ct8
80 PLN
7177

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 5.VI, obliczenia wysokości opłaty.

Fi.Ct10a
80 PLN
7178

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ct10a
100 PLN
7179

1924 kartka pocztowa bez wydrukowanego znaku opłaty nadana z Krakowa 10.11.24 do Warszawy.

Fi.Cfp I
60 PLN
7180

1925 całostka wydania bez sygnatury.

Fi.Cp42
40 PLN
7181

1925 całostka bez sygnatury.

Fi.Cp42
40 PLN
7182

1925 kartka z Torunia 4.12.25 do Gdańska.

Fi.Cp42
10 PLN
7183

1926 kartka bez sygnatury z obiegu pocztowego z Grodna.

Fi.Cp42
10 PLN
7184

1926 kartka bez sygnatury z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp42
10 PLN
7185

1926 całostka z sygnaturą XII-926.

Fi.Cp43I
30 PLN
SOLD
7186

1926 całostka z sygnaturą P.Z.G. No 76 - 10.000.000 - 26 z obiegu pocztowego z Wisły.

Fi.Cp43I
10 PLN
7187

1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486.

Fi.Cp44A
30 PLN
7188

1926 całostka z rzadką sygnaturą P.Z.G 486.

Fi.Cp 44I
90 PLN
7189

1926 całostka do obrotu zagranicznego z obiegu z Czyżewa.

Fi.Cp45I
15 PLN
7190

1926 makulaturowa kartka drukowana na zagiętym kartonie, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp46MK
550 PLN
SOLD
7191

1927 część nadawcza całostki z sygnaturą I-927.

Fi.Cp47A
20 PLN
7192

1928 kartka - cześć nadawcza z sygnaturą IV-1928.

Fi.Cp49A
30 PLN
7193

1930 całostka z sygnaturą VII-1930.

Fi.Cp48
10 PLN
7194

1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Ojców-Pieskowa Skała; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50 E
600 PLN
7195

1931 kartka ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, całostka z ilustracją nr 28 - CZARNOCHORA z nakładu XI-1931, liniatura druk rotograwiura, plamki widoczne na ilustracji.

Fi.Cp50II
80 PLN
7196

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 17.VII.33 z Limanowej do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp50IIb
50 PLN
7197

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 29 - Częstochowa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 13.VII.34 z Budziszewice do Krakowa; dobry stan zachowania.

Fi.Cp50IIb
50 PLN
7198

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
7199

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 6 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN