Auction 72. Postal stationery

7320

Fi.Cp88
60 PLN
7321

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 16.

Fi.Cp88
35 PLN
7322

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 3, uszkodzenie w górnej lewej części.

Fi.Cp88
15 PLN
7323

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 10.

Fi.Cp88
35 PLN
7324

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, kartka z obiegu z Krakowa, ilustracja nr 1.

Fi.Cp88
40 PLN
7325

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, kartka z obiegu z Bronowic, ilustracja nr 19.

Fi.Cp88
40 PLN
7326

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 17.

Fi.Cp89II
200 PLN
7327

1944 całostka wydania prowizorycznego, ilustracja nr 31.

Fi.Cp89
95 PLN
7328

1944 całostka wydania prowizorycznego, ilustracja nr 18.

Fi.Cp89
90 PLN
7329

Fi.Cp89I
300 PLN
7330

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk) z zadrukowanym znakiem opłaty (por.Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
200 PLN
7331

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (z napisem ŁÓDŹ) z poddrukiem "MIEJSCE NA ZNACZEK" nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 4, karta czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp91II
200 PLN
7332

1945 kartka z Kalisza do Rembertowa, hasło propagandowe nr 3.

Fi.Cp92
70 PLN
7333

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 6, datowana 12.XII, a w związku z podwyższeniem w dniu 1.XII taryfy pocztowej, ofrankowana znaczkiem wydania przedrukowego 1,50zł/25gr i wysłana z Łodzi do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp92, 376a
150 PLN
7334

1945 karta z hasłem propagandowym 8 bez sygnatury nakładu - rzadkie.

Fi.Cp92s
500 PLN
7335

1945 całostka z hasłem propagandowym 9.

Fi.Cp93
40 PLN
7336

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
30 PLN
7337

Fi.Cp94A t.1
40 PLN
7338

1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
20 PLN
7339

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym.

Fi.Cp94B
40 PLN
7340

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie pionowym, uszkodzone pierwsze "P" w sygnaturze nakładu; dobry stan zachowania.

Fi.Cp94B
120 PLN
7341

1945 całostka z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp95
10 PLN
7342

1945 całostka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków.

Fi.Cp95A
45 PLN
7343

Fi.Cp95A
25 PLN
7344

Fi.Cp95A
20 PLN
7345

Fi.Cp95AI
120 PLN
7346

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk non-parelem, lewy dolny narożnik minimalnie słabszy.

Fi.Cp95AI
60 PLN
7347

Fi.Cp95AII
30 PLN
7348

Fi.Cp95AII
30 PLN
7349

Fi.Cp95AIy
50 PLN
7350

1946 całostka z sygnaturą IX.46.

Fi.Cp96IA
25 PLN
7351

1947 kartka z Krakowa do Przemyśla.

Fi.Cp96
10 PLN
7352

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim.

Fi.Cp96III
50 PLN
7353

Fi.Cp97
30 PLN
7354

Fi.Cp97
40 PLN
7355

1947 wydanie dla upamiętnienia ofiar obozu w Oświęcimiu.

Fi.Cp97
25 PLN
7356

Fi.Cp97-98
80 PLN
7357

Fi.Cp97-98
50 PLN
7358

1947 kartka upamiętniająca ofiary w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
7359

Fi.Cp98
30 PLN