The auction will start on 19.04.2024

Auction 71. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
64631

1947 "II OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ZW. ZAW. PRAC. POCZT i TELEKOMUNIKACJI" Szczecin, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 17.VI (Myślicki 47 016).

Fi.418
Mi.454 
20 PLN
64632

1947 wydanie przedrukowe, parka z przesuniętym poziomo w lewo nadrukiem.

Fi.418
Mi.454 
35 PLN
64633

1947 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczków ciętych za 5/6 zł., gwarancja Schmutz.

Fi.418 nz
Mi.454U 
900 PLN
64634

1947 wydanie przedrukowe, komplet odmian a, b i c.

Fi.418a, b, c
Mi.454
30 PLN
64635

1947 wydanie przedrukowe, marginesowa parka znaczków za 5/6 zł., lewy z mocno, a prawy z lekko zalanym czerwonym nadrukiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.418a B
Mi.454 
120 PLN
64636

1947 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym.

Fi.418b
Mi.454 
25 PLN
64637

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U 
900 PLN
64638

1947 wydanie przedrukowe, narożny nieząbkowany czworoblok, gwarancja Wiatrowski.

Fi.418nz
Mi.454U 
1 100 PLN
64639

1947 Kultura Polska (I) - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński, czworoblok legitymacyjny znaczków za 1 zł. w kolorze niebieskim, drukowany z walca N.1 W.II - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu; co rzadkie z "abklatschem" rysunku i oznaczeń na całej powierzchni, nie jest gwarantowany gdyż będzie eksponowany od strony gumy i nie był fałszowany.

Fi.420A
Mi.455B
600 PLN
64640

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420A
Mi.455B 
25 PLN
64641

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420A
Mi.455B 
25 PLN
64642

1947 "ZWIEDZAJCIE MIĘDZYNARODOWE TARGI W POZNANIU" Poznań 2, znaczki na widokówce wykonanej techniką litograficzną, ostemplowane okolicznościowo 4.V (Myślicki 47 007); sygnowane.

Fi.420A
Mi.455B 
50 PLN
64643

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.420A
Mi.455B 
20 PLN
64644

1947 Kultura Polska (I) - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński, bardzo rzadka parka prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowana z walca N.2 W.I - oznaczenie znajduje się przed 91 i po 100 znaczku w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować, na dole odręczna adnotacja "22 IV. nieprzyjęty do druku" prof.S.Miksteina, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.420A P1
Mi.455B
5 000 PLN
64645

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
64646

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420B
Mi.455A 
25 PLN
64647

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.420B
Mi.455A 
20 PLN
64648

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.421A
Mi.456B 
20 PLN
64649

1947 "GRUNWALD POLE BITWY" znaczki na kopercie ostemplowane okolicznościowo 15.VII (Myślicki 47 024).

Fi.421A, 422A
Mi.456B, 457B 
25 PLN
64650

1947 Kultura polska (I + II) - Brat Albert (Adam Chmielowski), znaczki cięte i ząbkowane na kartach maksimum.

Fi.421A-B, 430A-B
Mi.456A-B, 464A-B
480 PLN
64651

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.421B
Mi.456A 
15 PLN
64652

1947 kultura polska I wydanie, parka znaczków za 2 zł. z błędem na prawym znaczku "ukośna kreska nad głową", gwarancja Krawczyk.

Fi.421B B
Mi.456A 
30 PLN
64653

1947 kultura polska - Fryderyk Chopin, blok legitymacyjny.

Fi.422A
Mi.457B 
20 PLN
64654

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.422B
Mi.457A
30 PLN
64655

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.422B
Mi.457B
30 PLN
64656

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.423A
Mi.458B 
20 PLN
64657

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A 
100 PLN
64658

1947 Kultura Polska, znaczek z szeroka perforacją poziomą.

Fi.423B
Mi.458A 
15 PLN
64659

1947 Prowizorium. List nadany w ambulansie pocztowym na trasie Słubice - Poznań Zug nr 436, poniemiecki kasownik ambulansowy. Gwarancja.

Fi.423B
160 PLN
64660

1947 stempel okolicznościowy Zjazdu Przeciwgośćcowego w Cieplicach.

Fi.423B
25 PLN
64661

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.425B
Mi.460A
25 PLN
64662

1947 Kultura Polska, znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.425B
Mi.460A
60 PLN
64663

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.426B
Mi.461A 
20 PLN
64664

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.427B
Mi.462A 
20 PLN
64665

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, oryginalnie kasowany znaczek za 5+5 zł. naladnym wycinku, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.428
Mi.471
80 PLN
64666

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, czworoblok znaczków za 5+5 zł., prawy dolny z błędem na poz.12 "czarna kropka pod ręką dziecka", gwarancja i opis.

Fi.428 B2
Mi.471 
80 PLN
64667

1947 wydanie z dopłatą na PCK, prawy górny znaczek z błędem "przedłużona poprzeczka w A".

Fi.428s
Mi.471 
80 PLN
64668

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B 
30 PLN
64669

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B 
30 PLN
64670

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B 
20 PLN