The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 71. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
64351

1945 Westerplatte, znaczek na kopercie ostemplowany 2.9 w Warszawie - "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE", jednym z najwcześniejszych powojennych stempli okolicznościowych stosowanym wyłącznie w tym dniu.

Fi.374
Mi.407
150 PLN
64352

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany znaczek za 1+9 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.374
Mi.407
120 PLN
64353

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany znaczek za 1+9 zł. na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.374
Mi.407
130 PLN
64354

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka pionowa

Fi.374
Mi.407 
55 PLN
64355

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, czworoblok.

Fi.374
Mi.407 
150 PLN
64356

1945 Westerplatte, marginesowy czworoblok znaczków za 1+9 zł. w kolorze ciemnoszarym.

Fi.374
Mi.407 
140 PLN
64357

1945 Westerplatte, bardzo rzadka próba znaczka za 1+9 zł w kolorze ciemno niebieskawoszarym na papierze szarożółtym średnim, staranny druk - UWAGA nie mylić ze znaczkami ciętymi, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.374 P1
Mi.407
6 000 PLN
64358

1945 Westerplatte, kompletny gumowany arkusz fałszerstwa z nadużytej formy; daje obraz jak to fałszerstwo wyglądało i dlaczego jest trudne do rozróżnienia - drukowano na skrajach oryginalnych arkuszy odpiłowanym kawałkiem oryginalnej formy, z fragmentów gdzie guma była ładna wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe; co najmniej cztery znaczki z pełną nieuszkodzoną gumą, na pozostałych częściowe ubytki kleju.

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
400 PLN
64359

1945 Westerplatte, marginesowy znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy.

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U 
50 PLN
64360

1945 Westerplatte, marginesowy znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy.

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U 
40 PLN
64361

1945 Westerplatte, trójka fałszywych znaczków ciętych z nadużytej formy poz.1/3; daje obraz jak to fałszerstwo wyglądało i dlaczego jest trudne do rozróżnienia - drukowano na skrajach oryginalnych arkuszy odpiłowanym kawałkiem oryginalnej formy, z paska wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe.

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U 
100 PLN
64362

1945 Westerplatte, znaczek na liście poleconym wysłanym 26.IX z miejscowości Końskie do Warszawy, opłata niezgodna z taryfą, ale znaczek był w obiegu tylko półtora miesiąca; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.374, 376a, 378
Mi.407, 408b, 411
200 PLN
64363

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.375
Mi.408
25 PLN
64364

1945 wydanie przedrukowe, parka z lekko przesuniętym i ukośnym nadrukiem - "0" po prawej stronie znaczków nie przykryte belką kasującą stary nominał.

Fi.375
Mi.408 
20 PLN
64365

1945 list polecony z Raciborza do Czechosłowacji,prowizoryczny stempel Racibórz oraz cenzury wojskowej nr 685, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.375, 384
Mi.408, 418 
140 PLN
64366

1945 wydanie przedrukowe, seria w odmianami I i II.

Fi.375I-II, 376a I-I
Mi.408-9
35 PLN
64367

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem, część belki już na dole znaczka.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
64368

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z przesuniętym w dół nadrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.376a
Mi.409b
85 PLN
64369

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesunietym nadrukiem, gwarancja.

Fi.376a
Mi.409b
35 PLN
64370

1945 "PIERWSZA WYSTAWA I TARGI PRZEMYSŁU LUBELSZCZYZNY LUBLIN 25.IX-10.X.1945" dodatkowy stempel okolicznościowy na liście ofrankowanym znaczkiem wydania przedrukowego 1,50zł/25gr, wysłanym 11.10 z Lublina do Wierzbnika (Myślicki 45 207).

Fi.376a
Mi.409b
50 PLN
64371

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem i skrzywionym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b 
30 PLN
64372

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b 
30 PLN
64373

1945 kartka z Płocka 19.12.45 do Bydgoszczy, przejściowy prowizoryczny kasownik z Płocka.

Fi.376a
Mi.409b 
130 PLN
64374

1945 wydanie przedrukowe, 1,50zł/25gr - pojedyncza frankatura, list wysłany 4.12 z Wadowic do Krakowa 3 dni po podwyższeniu taryfy, Poczta "przepuściła" list - oznaczyła dopłatę ale jej nie pobrała, ciekawa całość.

Fi.376a
Mi.409b 
60 PLN
64375

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b 
30 PLN
64376

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym z formy II z poz. 1, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376aNo Typ 1
Mi.409bK 
400 PLN
64377

1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł (forma III) - parka zawierająca dwa typy znaczków na poleconej karcie wysłanej 15.XI z Brwinowa do polskiego obozu zbornego w Le Courtine; stempelek cenzury wojskowej nr.573; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.376aT1+T2
Mi.409b 
200 PLN
64378

1945 miejscowy list z Krakowa.

Fi.376aT2
Mi.409b 
30 PLN
64379

1945 wydanie przedrukowe, odbitka kontrolna 100 kliszowej formy przedrukowej dla znaczka 376a z formy II, arkusz zagięty w połowie z nieznaczne uszkodzeniami, ogólnie w bardzo dobrym stanie, bardzo rzadkie - prawdopodobnie unikalne, wartość katalogowa 30.000 zł, fotoatest Monkos.

Fi.376a ok
15 000 PLN
64380

1945 wydanie przedrukowe, piękny marginesowy znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 1, poz.97); wysoka wycena katalogowa (Mi.800 euro), sygnowany Witkowski, gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.376b FII T1
Mi.409a 
1 500 PLN
64381

1945 wydanie przedrukowe - "czerwone 1,50 zł", jeden z najciekawszych błędnodruków Polski powojennej na liście wysłanym 16.III.46 z Krakowa do miejscowości Łyczanka; znaczek przedrukowano formą II - typ 2, poz.39 (wycena samego tylko znaczka kasowanego Mi.500 euro), sygnatura i opis A.Łaszkiewicz, gwarancja Krawczyk.

Fi.376b FII T2
Mi.409a 
3 200 PLN
64382

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z uszkodzonym prawostronnie nadrukiem II formy (typ 2, poz.30); co unikalne na znaczku podstawowym z końcowej fazy druku III walcem, kiedy to na kilkunastu arkuszach odnotowano na tej pozycji powstanie dużego błędu "wcięcie w prawej cyfrze 2" (możliwe jest przedrukowanie kilku takich znaczków, ale do tej pory inny egzemplarz znaczka z tym błędem nie jest znany), gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.376b FII T2 B
Mi.409a 
3 000 PLN
64383

1945 wydanie przedrukowe, kiedyś parka znaczków za 1.50zł./25gr. w kolorze czerwonym (Mi.2 x 500 euro), nadruk II formą poz.95 i 96, dwa różne typy - z kropką na górze i na 2/3 wysokości cyfr; zdjęte z listu użytkowego nadanego w Krakowie 25.X.45; na liście były jeszcze parką i to parką w najrzadszym układzie kropek typ 2+typ 1, podczas odmaczania parka zapewne się rozpadła, ale oba znaczki zachowały się w bardzo dobrym stanie gwarancja Ryblewski, z opisem Schmutz.

Fi.376b FII T2 i T1
Mi.409a 
1 300 PLN
64384

1945 wydanie prowizoryczne, znaczek w kolorze czerwonym z silnie przesuniętym nadrukiem formy II z oryginalnego obiegu pocztowego z Koła, istniał jeden taki arkusz, znaczek podstawowy ze zdwojonym drukiem, do dzisiaj znane dwa znaczki z tego wyjątkowego arkusza, duża rzadkość, fotoatest.

Fi.376bIIT2
Mi.409a 
4 500 PLN
64385

1945 zabytki Gdańska, seria z odmianami papieru i ząbkowań.

Fi.377-9
Mi.410-2
220 PLN
64386

1945 zabytki Gdańska, narożny cięty znaczek.

Fi.377nz
Mi.410U
45 PLN
64387

1945 zabytki Gdańska, blok legitymacyjny.

Fi.378
Mi.411
30 PLN
64388

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny.

Fi.380
Mi.414
25 PLN
64389

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny.

Fi.380
Mi.414
25 PLN
64390

1945 Warszawa oskarża, lokalnie perforowana seria czysta, gwarancja Krawczyk.

Fi.380-85
Mi.414-19 
200 PLN
SOLD