The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 70. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
57666

1956 FDC - "XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne" - rozszerzony zestaw 6 ilustrowanych kopert.

Fi.843-49
Mi.984-89, 994
40 PLN
57667

1956 karnet - "XVI IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W MELBOURNE"; temat - OLIMPIADA.

Fi.843-48
Mi.984-89
30 PLN
57668

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, usterka - kreska nad "O" w Melbourne, lewy dolny znaczek, gwarancja Walocha.

Fi.844
Mi.985
10 PLN
57669

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne,parka z przesuniętym drukiem stalorytu (środka znaczka) do góry.

Fi.845
Mi.986 
15 PLN
57670

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka (stalorytu) do góry - ręka biegacza już poza ramką obrazka. Rzadko spotykane aż tak silne przesunięcie.

Fi.846
Mi.967 
75 PLN
57671

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, parka z przesuniętym drukiem środka.

Fi.846
Mi.987
50 PLN
57672

1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne - znaczek za 45 gr. z błędem "kółeczko obok nominału", gwarancja Krawczyk.

Fi.846 B
Mi.987 
30 PLN
57673

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z usterką w postaci kropki nad zawodniczką.

Fi.849
Mi.994
20 PLN
57674

1956 Otwarcie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, karta maksimum ostemplowana okolicznościowo 12.XII we Wrocławiu.

Fi.850
Mi.993 
25 PLN
SOLD
57675

1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, blok kasowany w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
40 PLN
57676

1956 FDC - "Dzień Znaczka Chopin - Liszt" blok (Fi.95.-).

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
65 PLN
57677

1956 Dzień Znaczka, blok.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
40 PLN
57678

1956 Dzień Znaczka, blok.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19 
50 PLN
SOLD
57679

1956-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw), które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 970 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.810-1003
Mi.954-1147
550 PLN
57680

1957 FDC - "50-lecie narciarstwa polskiego" Warszawa 1.

Fi.851-53
Mi.995-97 
10 PLN
57681

1957 rocznik znaczków czystych (Fi.186.-).

Fi.851-899
Mi.995-144 
120 PLN
57682

1957 ONZ, znaczek z silnie przesuniętym drukiem barwy szarej w dół z bocznym marginesem.

Fi.855Bs
Mi.999 
350 PLN
57683

1957 ONZ, znaczek z bloku.

Fi.857
Mi.1001 
30 PLN
57684

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z przywieszką.

Fi.859
Mi.1004
20 PLN
57685

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z powtarzalnym błędem na poz.4 (5 pole w arkuszu) "biała plamka nad cyfrą 2" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.859 B
Mi.1004 
50 PLN
57686

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" (Fi.750.-), gwarancja.

Fi.859 B1
Mi.1004
600 PLN
57687

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.859 B1
Mi.1004 
40 PLN
57688

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet przywieszek poziomych, w tym dwie rzadkie ze środka arkusika.

Fi.859 Pw
Mi.1004 
400 PLN
57689

1957 FDC - "VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna", komplet 6 kopert, wszystkie kombinacje parek poziomych, w tym 2 znaczki z trudnymi przywieszkami "przez środek" arkusika.

Fi.859Pw
Mi.1004Zf 
600 PLN
57690

1957 Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w szermierce, pół arkusza znaczka za 40 gr z numerem walca w lewym górnym marginesie.

Fi.860
Mi.1005
80 PLN
57691

1957 Mistrzostwa Świata w szermierce, trójka znaczków za 60 gr. zawierająca parkę odwrotną, na górnym marginesie rzadkie oznaczenie walca N.I.W.VI-57.

Fi.861+862+861
Mi.1006+1007+1006
120 PLN
57692

1957 X Wyścig Pokoju, seria z odmianami kolorów.

Fi.871-2
Mi.1015-6
15 PLN
57693

1957 X Wyścig Pokoju, komplet 4 kopert ostemplowanych na starcie etapów rozgrywanych w Polsce: Warszawa, Łódź, Katowice, Wrocław; temat - KOLARSTWO.

Fi.872
Mi.1016 
30 PLN
57694

1957 karnet noworoczny 1958 - "KWIATY CHRONIONE".

Fi.876-880
Mi.1020-1024 
20 PLN
57695

1957 kwiaty chronione, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów.

Fi.877MK
Mi.1021
300 PLN
57696

1957 kwiaty chronione, znaczek z przesuniętym drukiem barwy ciemnozielonej.

Fi.880
Mi.1020 
40 PLN
57697

1957 kwiaty chronione, znaczek bez druku barwy zielonej, gwarancja JungJohan. Mimo, że katalog wycenia błędy braków kolorów w tym wydaniu na tym samym poziomie, nie są one jednak tak samo rzadkie.

Fi.880t
Mi.1020 
700 PLN
57698

1957 "C.T.I.F KONGRES MIĘDZYNARODOWEJ ORGANIZACJI POŻARNICZEJ WARSZAWA" Warszawa, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 13.IX w urzędzie pocztowym w Pałacu Kultury i Nauki imienia Józefa Stalina (Myślicki 56 034).

Fi.881
Mi.1025 
25 PLN
57699

1957 Międzynarodowy Kongres Komitetu Technicznego do walki z Ogniem, dwa znaczki z błędem "przecięte O" z różnym przesunięciem wzajemnego druku kolorów.

Fi.882s
Mi.1026 
20 PLN
57700

1957 Dzień Znaczka, znaczek za 2,50 zł. z niekatalogowanym błędem na poz. "kreska miedzy S i K" gwarancja i opis Schmutz.

Fi.885 B
Mi.1030 
60 PLN
57701

1957 Dzień Znaczka, górny znaczek z błędem "otwarte usta", gwarancja.

Fi.885B1
Mi.1030
120 PLN
SOLD
57702

1957 wydanie na przesyłki lotnicze - samolot nad Kolumną Zygmunta w Warszawie, unikalna niekatalogowana próba matrycowa znaczka w kolorze ciemnobrązowym bez tła, o zmienionym w stosunku do wydania definitywnego nominale 60 gr. zamiast 1,50 zł., piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.891 P3
Mi.1036 
8 000 PLN
57703

1957 karnet - "I-SZY ZJAZD FILATELISTÓW ZBIERACZY ZNACZKÓW O MOTYWACH RELIGIJNYCH".

Fi.838
Mi.991
25 PLN
57704

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok kasowany.

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
50 PLN
57705

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok czysty.

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
65 PLN