The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 70. WW2 PoW and internment camps

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
55878

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa ze znaczkiem lotniczym.

Fi.1-10B
120 PLN
55879

1946 Orzeł, parka znaczków stemplowana polskiej poczty w Ettlingen, gwarancja.

Fi.2B
80 PLN
55880

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków w pięknym stanie (Fi.900.-).

Fi.bl.1-3
750 PLN
55881

1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, koperta ze stemplem osiedla Bareleta i srią z nadrukiem "Szanuj cztery wolności".


180 PLN
55882

1946 obóz dla byłych polskich jeńców wojennych i cywilnych (D.P. A.C. Camp) Emmerid; list wysłany 27.I z mało znanego i niespotykanego w obrocie filatelistycznym obozu do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie, czerwony stempel nadawczy z emblematem Czerwonego Krzyża, całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


900 PLN
55883

1946 obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, datowany 11.8 wysłany do Berlina, w adresie nadawcy adres skrytki pocztowej "Postfach 234", stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC.


120 PLN
55884

1946 obóz dla jeńców niemieckich w zakładach Hipolita Cegielskiego w Poznaniu, list wysłany 20.9 z urzędu Poznań 12 do Hydro w USA, przesyłka oznaczona stempelkiem "J.W." (jeniec wojenny) w ramce; doskonały stan zachowania.


250 PLN
55885

1946 seria znaczków osiedli polskich w Bawarii.


170 PLN
55886

1946 pierwsza rocznica wyzwolenia obozu w Dachau.


230 PLN
SOLD
55887

1947 (?) LAGER 6395 - obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, wysłany do Izbicka na Śląsku, stempelek cenzury sowieckiej 289; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC.


150 PLN
55888

1947 LAGER 6395 - obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, datowany 24.8, wysłany do Izbicka na Śląsku, stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC.


150 PLN
55889

1947 Towarzystwa Pomocy Polakom "Relief Society for Poles" - organizacja zajmująca się pomocą humanitarną dla Polaków, w wyniku wojny przebywających na obczyźnie, list z działu paczek Towarzystwa wysłany 25.I z Londynu do Wrocławia; ładna odbitka frankatury angielskiej mechanicznej.


100 PLN
55890

1949 Seedorf obóz dla byłych jeńców wojennych i cywilnych (D.P. A.C. Camp): Polaków, Litwinów, Ukraińców, Rosjan; list z pełną treścią wysłany 23.7 z obozu do Krakowa, dwuwierszowy czerwony stempelek zwalniający korespondencję "dipsów" od opłaty pocztowej "Displaced Persons Mail/ PAID" i okrągły fioletowy stempel obozu "ZONAL STAGING CENTRE SEEDORF CAMP 66 D.P.A.C.S.", datownik urzędu nadawczego ZEVEN (BZ.BREMEN); rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


500 PLN