45509 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, makulaturowy znaczek zasmarowany farbą drukarską z szczątkowym drukiem podwójnym, gwarancja Schmutz. | Fi.18 Mi.18 |
| 120 PLN | |
45510 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, minimalny Schmitzdruki, gwarancja Mikulski, Wiatrowski. | Fi.18 No Mi.18 K |
| 200 PLN | |
45511 |
1918 drugie wydanie lubelskie, seria bez odmian stemplowana grzecznościowo na kopercie, gwarancja pod pierwszym znaczkiem. | Fi.20-29 Mi.20-28 |
| 250 PLN | |
45512 |
1918 drugie wydanie lubelskie, seria kasowana, znaczek za 10/30 hal. z oboma kolorami nadruku czarnym i fioletowobrązowym (Fi.350+180.-), gwarancja. Krawczyk, Mikstein. | Fi.20-29 Mi.20-28 |
| 480 PLN | |
45513 |
| 1 000 PLN | |
45514 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11,5, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.20b Mi.20b |
| 70 PLN | |
45515 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | Fi.21 Mi.21 |
| 12 PLN | |
45516 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.21 Mi.21 |
| 20 PLN | |
45517 |
1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 3/15 hal., lewy z brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Ways. | Fi.21 |
| 45 PLN | |
45518 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z uszkodzonymi oboma gwiazdkami w nadruku, gwarancja. | Fi.21 B |
| 25 PLN | |
45519 |
| 30 PLN | |
45520 |
| 160 PLN | |
45521 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.22a Mi.22a |
| 20 PLN | |
45522 |
1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowym uszkodzeniem nadruków, gwarancja Schmutz. | Fi.22a Mi.22a |
| 180 PLN | |
45523 |
| 25 PLN | |
45524 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z niedobitym nadrukiem, sygnowany Esperantisto Filatelejo, gwarancja. | Fi.22a |
| 25 PLN | |
45525 |
1918 drugie wydanie lubelskie, mieszana frankatura ze znaczkiem okupacji austro-węgierskiej, list polecony wysłany 31.I. ze Sławkowa do Będzina, na terenie dyrekcji lubelskiej pod koniec stycznia zaczęło brakować znaczków (za prof. J.Auleytnerem) - stąd list obok polskich znaczków przedrukowych drugiego wydania lubelskiego za 10/30 i 25/40 hal. opłacono znaczkiem OA za 15 hal.; na odwrocie kasownik odbiorczy z Będzina - w zaborze austriackim nie było to obowiązkowe, piękny stan, gwarancja i opis Walisch. | Fi.22a, 23a, OA60 |
| 4 200 PLN | |
45526 |
1918 drugie wydanie lubelskie - FIOLETOWY i CZARNY NADRUK Z BŁĘDEM "HA zamiast HAL"; list zagraniczny opłacony znaczkami za 10/30 hal. z nadrukiem fioletowym i czarnym oraz parką znaczków za 3/15 hal. wysłany 31.I.1919 z Lublina do Wiednia, opłata 1 hal. ponad obowiązującą taryfę 25 hal., co wynikło z braku znaczków o nominale 1 lub 5 hal., znaczki unieważnione unarodowionym kasownikiem austro-węgierskiej poczty polowej z wyciętym napisem K.u.k. ETAPENPOSTAMT; oba znaczki za 10/30 hal. z błędem na 41 poz. "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki, HA bez kropki zamiast HAL."; dla lepszej ekspozycji koperta rozcięta z trzech stron i nieco zmniejszona; znaczek z fioletowym nadrukiem jest rzadki i dotąd nie wyceniany na korespondencji, z błędem to już walor unikalny, gwarancja Jungjohann. | Fi.22a-b B4, 21, |
| 16 000 PLN | |
45527 |
1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, bardzo ładny stan, sygnatura WITKOWSKI POZNAŃ, gwarancja Gryżewski. | Fi.22b |
| 200 PLN | |
45528 |
1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 10/30 hal. z odwróconym nadrukiem brzegowym w kolorze fioletowym: lewy górny ze zniekształconą gwiazdką, lewy dolny z występującym tylko na tej wartości błędem z poz.41 "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL.", prawe bez błędów (Fi.9100.-) bardzo ładny stan; sygnowany, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz. | Fi.22b B4 No + 22b No |
| 6 300 PLN | |
45529 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem w kolorze fioletowym, stan gabinetowy, gwarancja. | Fi.22bNo Mi.22bK |
| 700 PLN | |
45530 |
| 1 200 PLN | |
45531 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, nadruk z poz. 41 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, stan idealny, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.23No Mi.23K |
| 350 PLN | |
45532 |
| 240 PLN | |
45533 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 25/40 hal. z brzegowym uszkodzeniem lewej gwiazdki, gwarancja. | Fi.23a |
| 40 PLN | |
45534 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 25/40 hal. z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja i opis Ryblewski. | Fi.23a B5 |
| 40 PLN SOLD | |
45535 |
| 150 PLN | |
45536 |
| 50 PLN | |
45537 |
1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczka z ząbkowaniem 11,5, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.23b Mi.23B |
| 1 000 PLN | |
45538 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.24 Mi.24 |
| 20 PLN | |
45539 |
| 20 PLN | |
45540 |
| 20 PLN | |
45541 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Petriuk. | Fi.24 Mi.24 |
| 40 PLN | |
45542 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Petriuk. | Fi.25 Mi.25I |
| 50 PLN | |
45543 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/80 hal. z bardzo rzadkim podwójnym nadrukiem, jeden w położeniu odwróconym, cień śladu po podlepce, bardzo ładny stan, podwójna gwarancja Schmutz. | Fi.25 Non Mi.25I |
| 4 800 PLN | |
45544 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.25a Mi.25I |
| 20 PLN | |
45545 |
| 30 PLN | |
45546 |
| 30 PLN | |
45547 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | Fi.25a Mi.25II |
| 20 PLN | |
45548 |
| 40 PLN | |