Auction 68. PoW Woldenberg camp

40008

80 PLN
40009

1944 winietka (exlibris?) "Klubu angielskiego", grafika z napisem THE ENGLISH CLUB OF BRETHREN IN LINGUAPHONE, sygnowane "SH", rzadkie wydawnictwo w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN
40010

1944 "Ciemna plama na ogonie orła" błąd na karcie pocztowej, ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski; karta w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze, na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania.

300 PLN
40011

360 PLN
40012

250 PLN
40013

200 PLN
40014

1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do jeńców, w obiegu tylko przez dwa dni 24 i 25.1. (oferowany jest z pierwszego dnia obiegu), bardzo rzadki jako stemplowany (Fi.800.-), gwarancja Schmutz.

Fi.51
680 PLN
40015

1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do jeńców, gwarancja Krawczyk.

Fi.51
120 PLN
40016

1945 "krwawa niedziela" - znaczek z nadrukiem, gwarancja.

Fi.51
70 PLN
40017

100 PLN
40018

Fi.bl.20
40 PLN
40019

1975 100-lecie polskiego osadnictwa w Kanadzie, miejscowość Wilno, koperta z ilustracją przedstawiającą znaczek (Fi.13) poczty obozowej, ostemplowana okolicznościowo 28.IV w Toronto.

40 PLN
40020

1991 wartościowa publikacja PZF specjalnego zespołu ds. poczt obozowych polskich jeńców wojennych, gdzie zostaje przedstawione stanowisko co do pełnoprawnego filatelistyczno-pocztowego statusu wydań obozowych, 52 strony, w czterech wersjach językowych i czarno- białe ilustracje.

25 PLN
40021

1995 okolicznościowa widokówka z ilustracją bloku Poczty Obozu IIC (Fi.Bl.5) wydana przez Związek Żołnierzy Kresowych, wysłana z USA do wybitnego eksperta, znawcy poczt obozowych i zbieracza Prof. Stanisława Barańskiego.

30 PLN