The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 68. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
39928

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
280 PLN
39929

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.3
360 PLN
39930

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja.

Fi.bl.4
320 PLN
39931

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany okolicznościowo rzadkim na tym bloku stemplem "Wystawa DOM MIESZKALNY" w sierpniu 1944 roku, gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.4
500 PLN
39932

1943 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.Cp5
35 PLN
39933

1943 Orzeł - znak opłaty z karty pocztowej, czarne odbitki z unieważnionej oryginalnej matrycy - jedna z dużymi marginesami na nietypowym żółtawym papierze, gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp6
80 PLN
39934

1943 Orzeł, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 21.IX, dodatkowo rzadziej spotykany stempel propagujący "KONKURS ODBUDOWY WSI", karta przebarwiona, ale ogólnie w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp6
80 PLN
39935

1943 Orzeł, całostka z uszkodzoną literą A w POCZTÓWKA; dobry stan zachowania (minimalne przebarwienia); gwarancja.

Fi.Cp6
150 PLN
39936

1943 Orzeł, całostka z uszkodzoną literą A w POCZTÓWKA, ostemplowana okolicznościowo 10.II; gwarancja.

Fi.Cp6
120 PLN
39937

1943 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.Cp6
35 PLN
39938

1943 znaczek na karcie ostemplowany 29.VIII kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską i kościół Dominikanów we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk.

Fi.D2
80 PLN
39939

1943 80. rocznica Powstania Styczniowego, blok okolicznościowy stemplowany w pierwszym dniu obiegu, niewielkie plamki z zmarszczenia widoczne na ilustracji.

Fi.bl.3
300 PLN
39940

1943 Wystawa konkursu na zagrodę - okolicznościowa karta pocztowa ze specjalnym stempelkiem ozdobnym.


80 PLN
39941

1943 Wystawa konkursu na zagrodę - unikalny (najprawdopodobniej próbny) egzemplarz ilustrowanej karty pocztowej ze zwielokrotnioną odbitką specjalnego stempelka ozdobnego.


250 PLN
39942

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym ratusz poznański, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
39943

1943 zestaw 4 pocztówek ozdobionych grafikami autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiające widok na cerkiew Wołoską i kościół Dominikanów we Lwowie.


320 PLN
39944

1943 kasownik okolicznościowym z okazji odzyskania niepodległości na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym ratusz poznański, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
39945

1943 pocztówka ozdobiona grafiką, której autorem jest Marian Stępień, przedstawiającą kościół św.Anny w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
39946

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającym Ostrą Bramę w Wilnie; na froncie rzadko stosowany ozdobny napis POCZTÓWKA.


200 PLN
39947

1943 kartka z grafika obozową.


80 PLN
39948

1943 karnecik wielkanocny dla por. Tadeusza Jakubowskiego, z podpisami członków YMCA w obozie, z datą 18.IV.43; dobry stan zachowania.


600 PLN
39949

1943 karnet - "WYSTAWA LEŚNA" ozdobiony okolicznościową sygnowaną grafiką autorstwa Zygmunta Pazdy, wewnątrz stempelek Jurek Józef; rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania (delikatne punktowe przebarwienia).


1 200 PLN
39950

1944 "BIWAK IIC POMORZE", znaczki z hetmanem Janem Zamoyskim, ostemplowane 17.III na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK IIC POMORZE"; gwarancja.

Fi.22, 23
160 PLN
39951

1944 "CZYTAJCIE POLSKICH AUTORÓW" karta z okolicznościowym dodrukiem wykonanym z klocka wykorzystanego do druku nalepek propagujących czytelnictwo, wydana z okazji wystawy - 400 lat Polskiej Książki; dodatkowo odbitka artystycznego stempla ze stylizowanymi literami KSP będącymi skrótem hasła "Książka Sama Przychodzi"; karta wysłana 18.IV; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.25
600 PLN
39952

1944 znaczki: ze Stanisławem Żółkiewskim i wydania obiegowego w kolorze brązowoczerwonym unieważnione 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Schmutz.

Fi.25, 36a
90 PLN
39953

1944 80 rocznica założenia Międzynarodowego Czerwonego Krzyża - Miłuj Bliźniego, jeden z nielicznych zachowanych w całości karnetów wydanych z okazji wprowadzenia kasownika okolicznościowego, prawie wszystkie zostały po wojnie porozcinane !!!; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii, gwarancja.

Fi.29
250 PLN
39954

1944 prawidłowo opłacony list polecony ofrankowany znaczkami z Janem Zamoyskimi, Stanisławem Żółkiewskim i Ignacym Paderewskim, wysłany 12.I, co bardzo rzadkie kopertę sporządzono z niemieckiej gazety; efektowna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.35, 23, 25
1 000 PLN
39955

1944 Rocznica wybuchu III Powstania śląskiego - Góra Św.Anny, jeden z nielicznych zachowanych w całości karnetów wydanych z okazji wprowadzenia kasownika okolicznościowego, prawie wszystkie zostały po wojnie porozcinane !!!; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii, gwarancja.

Fi.36
200 PLN
39956

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
70 PLN
39957

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym ostemplowany 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji rocznicy utworzenia żandarmerii, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk.

Fi.36a
120 PLN
39958

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym na karcie pocztowej (z pełną treścią) wysłanej 24.III; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław Skirmunt; gwarancja.

Fi.36a
150 PLN
39959

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym na pocztówce ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S.(Zygmunt Szatkowski), wysłanej 8.IV; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36a
120 PLN
39960

1944 wydanie obiegowe, czworoblok znaczków w kolorze brązowoczerwonym unieważniony 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA" na karcie ozdobionej grafiką Koła Filatelistów z wydrukowanym na odwrocie tekstem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36a
200 PLN
39961

1944 wydanie obiegowe, kasowane okolicznościowo dwa czworobloki znaczka za 5 f. w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja Krawczyk.

Fi.36a, b
60 PLN
39962

1944 25-rocznica oswobodzenia Wilna z rąk bolszewickich, pamiątkowa karta ozdobiona grafiką z dodatkowym dodrukiem informacyjnym Komitetu Organizacyjnego obchodów, ofrankowana znaczkiem wydania obiegowego w kolorze ciemnoczerwonym i wysłana 18.IV; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.36b
300 PLN
39963

1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na druku bibliotecznym przesłanym 6.XI; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36b
120 PLN
39964

1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze ciemno czerwonym na pocztówce ozdobionej dwubarwnym drzeworytem autorstwa Jerzego Staniszkisa, wysłanej 18.VIII przez Komitet Tygodnia Ziem Wschodnich z programem obchodów; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36b
300 PLN
39965

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego - znaczek na karcie z obiegu, ostemplowany 6.VIII datownikiem w kolorze amarantowym; gwarancja Krawczyk.

Fi.37
200 PLN
39966

1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 3.V na grzecznościowo poleconej karcie ozdobionej drzeworytem przedstawiającym katedrę na Wawelu, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.38
120 PLN
39967

1944 pamiątkowa karta ozdobiona okolicznościowym tłoczeniem przedstawiającym popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego, ofrankowana znaczkiem wydanym z okazji święta 3 Maja, skasowanym 6.VIII datownikiem w wyjątkowo rzadko stosowanym czerwonym kolorze; gwarancja.

Fi.38
200 PLN