Auction 68. PoW Woldenberg camp

39848

1942 pochodnia, odbitki z unieważnionej matrycy.

Fi.15-7
80 PLN
39849

Fi.15-17 Cp6 P
2 400 PLN
39850

Fi.15-17x
35 PLN
39851

Fi.15-17x
45 PLN
39852

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym z fragmentami tekstu gazetowego na odwrocie, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk.

Fi.15ab-17y
130 PLN
39853

Fi.15ab-17y
90 PLN
39854

1942 "Czuwaj" karnet świąteczny z wklejoną grafiką (sygn.DZ) przedstawiającą św. Jerzego patrona harcerzy w walce ze smokiem; dodatkową ciekawostkę stanowi perforacja na górze znaczka, tylko nieliczne znaczki tego wydania drukowano na marginesach niemieckich gazet.

Fi.15ay
600 PLN
39855

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen w karnecie z sucho tłoczonymi życzeniami świątecznym i noworocznymi, przesłany 31.XII; efektowne i rzadko spotykane wydawnictwo; gwarancja.

Fi.15ay
250 PLN
39856

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen ostemplowany 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.15ay
80 PLN
39857

1942 "Barbarka 1942" zaproszenie na obchody święta patronki górników św.Barbary w formie karnetu ozdobionego okolicznościową artystyczną grafiką autorstwa Mariana Puchalskiego; na odwrocie znaczek za 5 fen z serii Pochodnia skasowany 4.XII datownikiem; rzadki dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.15ay
2 000 PLN
39858

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na ilustrowanej karcie pocztowej wysłanej 23.XII, ozdobionej grafiką, której autorem jest najprawdopodobniej Marian Stępień, na odwrocie wydrukowane życzenia świąteczne; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15ay
300 PLN
39859

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym skasowana 24.IV.43 na karcie ozdobionej ilustracją świąteczną przedstawiającą Zamek Królewski w Warszawie i Kolumnę Zygmunta z napisem "Alleluja"; dodatkowy stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15bx
1 600 PLN
39860

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym wysłanym 20.IX.43, dodatkowo stempel propagandowy "WYSTAWA LEŚNA"; gwarancja Schmutz.

Fi.15bx
200 PLN
39861

1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie z pełną treścią, znaczek unieważniony 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja.

Fi.15by
150 PLN
39862

1942 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej z życzeniami świątecznymi, wysłanej 24.IV.1943 przez zarząd Koła Filatelistów, dodatkowo stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU" zamiast "DRZEWORYTU" i stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; gwarancja Schmutz.

Fi.16x
200 PLN
39863

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, gwarancja.

Fi.bl.2
480 PLN
39864

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.800.-), gwarancja.

Fi.bl.2
680 PLN
39865

Fi.Cp2IIax
200 PLN
39866

Fi.Cp2IIay
120 PLN
39867

1942 Matka Boska Obozowa dwie karty: całostka - druk biblioteczny o ciemnym znaku opłaty, przesłana i przez przeoczenie nieskasowana, tekst pisany ołówkiem częściowo wytarty; całostka o jasnym znaku opłaty wysłana 31.XII; obie karty gwarancja.

Fi.Cp3a, Cp3b
350 PLN
39868

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemniejszym znaku opłaty, przesłana 24.XII; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp4y
120 PLN
39869

Fi.Cp5
120 PLN
39870

Fi.Cp5
80 PLN
39871

Fi.Cp5 P+F
150 PLN
39872

całostka - druk biblioteczny, wysłana 7.IV.1943;

Fi.Cp5, Cp6
500 PLN
39873

1942 cyfry, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.D1
30 PLN
39874

Fi.D1-4
400 PLN
39875

Fi.D1-4
600 PLN
39876

1942-43 Cyfry, fałszerstwo prób obu nominałów znaczków dopłaty, oryginalne próby tego wydania są bardzo rzadkie i znane tylko w pojedyńczych egzemplarzach.

Fi.D1-4 P FFi
300 PLN
39877

Fi.D3
25 PLN
39878

1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
580 PLN
39879

Fi.bl.2
360 PLN
39880

1942 Wystawa Filatelistyczne, znaczek z przyciętego bloku, gwarancja.

Fi.bl.2
180 PLN
39881

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowy za 10 Reichspfennig, poza jednym przebarwieniem na odwrocie w ładnym stanie.

80 PLN
39882

1942 Św.Jerzy - patron harcerzy w walce ze smokiem, karnet z odbitką kontrolną z drzeworytu (sygn. D.Z.), zdobiącego karty świąteczne ze stemplem "Czuwaj 24-XII-42", używane podczas Bożego Narodzenia w grudniu 1942 roku.

800 PLN
39883

1942 (?) Exlibris Tadeusza Jakubowskiego, sporządzony przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN
39884

1942 Madonna Obozowa, odbitka linorytu autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiająca figurę Matki Boskiej z Dzieciątkiem z kaplicy obozowej z podpisem "NMP W OŁTARZU OB.II C/ RZEŹ. POPŁAWSKI RYT. PUCHALSKI", emblematem "FWS" i datą "15.VIII.42", autorem rzeźby był ppor.Stanisław Horno-Popławski, jeniec obozu - wybitny rzeźbiarz, a przed wojną profesor rzeźby na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w obozie zorganizowano dla niego nawet pracownię rzeźbiarską w której powstało wiele rzeźb, szkiców i projektów, zrealizowane prace przeznaczono głównie do kaplicy obozowej; na odwrocie nieczytelnie sygnowano; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

2 300 PLN
39885

1942 zaproszenie na otwarcie wystawy i imprezy sportowej w ramach Tygodnia Sportu, ciekawa całość.

160 PLN
39886

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowy za 1 Reichspfennig na papierze ze znakiem wodnym, rzadko spotykany w tak ładnym stanie.

80 PLN
39887

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok złozony na pół, liczony jako znaczki z bloku, gwarancja na blok i na poszczególne znaczki.

Fi.(bl.3)
200 PLN