The new auction will start soon

Auction 66. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
30266

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.29
Mi.28
40 PLN
SOLD
30267

1918 drugie wydanie lubelskie, nienotowana dotąd połówka znaczka za 90 hal. na wycinku z koperty firmowej unieważniona prowizorycznym kasownikiem Dąbrowy Polskiej w dniu 10.II; w PZP str.757 odnotowano użycie 10.III. w Dąbrowie połówki znaczka o tym nominale bez przedruku, sygnatura firmowa, gwarancja Krawczyk.

Fi.29
Mi.28 
250 PLN
30268

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.29
Mi.28 
20 PLN
30269

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.29
Mi.28 
20 PLN
30270

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z błędem z poz.30 "brak liter TA (a nawet ZTA), reszta rysunku zniekształcona", gwarancja Gryżewski.

Fi.29 B10
Mi.28 
40 PLN
30271

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 40 z brzegowym nie dodrukiem nadruku "rak liter TA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29B10
Mi.28 
25 PLN
SOLD
30273

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędami na poz.31 "uszkodzone litery "P w POCZTA, oraz P i O w POLSKA", kilka drobnych pęknięć na gumie, sygnatura firmowa Marwiński, gwarancja i opis pozycji Mikstein.

Fi.31
Mi.30 
2 400 PLN
30274

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 57, plama widoczna na odwrocie znaczka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
100 PLN
30275

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7 z błędem "uszkodzone P w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
160 PLN
30276

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 43, dwie podlepki i lekkie załamanie papieru, gwarancja.

Fi.32I
Mi.31 
160 PLN
SOLD
30277

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z odwróconym nadrukiem na filatelistycznym liście ekspresowym z Cieszyna z firmy filatelistycznej Edmund Fürst.

Fi.32I, 38, 38No
Mi.31, 48, 48K 
1 100 PLN
30278

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.32IB1
Mi.31 
550 PLN
30279

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 16, piękny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
30280

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.14 z małą usterką "zalany romb", lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
320 PLN
30281

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 45, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31 
450 PLN
30282

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 31 - silne uszkodzenie liter P, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31 
800 PLN
30283

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 15 - uszkodzone litery P, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31 
800 PLN
30284

1919 wydanie krakowskie, znaczek z rzadkim nadrukiem formy IIE z poz. 17, gwarancja.

Fi.32II
Mi.31 
380 PLN
30285

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 33, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31 
600 PLN
30286

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE z błędem na poz.24 "pęknięta litera K", skasowany grzecznościowo w Sanoku, gwarancja Mikstein, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.32II
Mi.31 
400 PLN
30287

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.1 w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski, sygnowany SM i z opisem Mikstein.

Fi.33
Mi.32
1 250 PLN
30288

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 38, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 000 PLN
30289

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.1 (Fi.1500.-), silne skośne naturalne załamanie gumy, od frontu wyglada ładnie, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.33
Mi.32 
750 PLN
30290

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.100 "A jak Ą w POLSKA", w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein, z opisem Miszczak.

Fi.33 B
Mi.32 
4 200 PLN
30291

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.49, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.34
Mi.33
400 PLN
SOLD
30292

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.20, lekki ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.34
Mi.33 
180 PLN
30293

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "uszkodzone A", gwarancja.

Fi.34 B3
Mi.33 
750 PLN
30294

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34 z błędem "cienkie Z", gwarancja Berbeka.

Fi.34B1
Mi.33 
750 PLN
30295

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.35
Mi.34
360 PLN
30296

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 82, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.35
Mi.34
100 PLN
30297

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 74, gwarancja i oznaczenie.

Fi.35
Mi.34
80 PLN
SOLD
30298

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 40, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.35
Mi.34
320 PLN
SOLD
30299

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 52, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.35
Mi.34 
180 PLN
SOLD
30300

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 31 z silnymi uszkodzeniami liter, plamy od farby drukarskiej, ledwie widoczny ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.35
Mi.34 
240 PLN
SOLD
30301

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.5 "cienkie Z", lekki ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Gryżewski.

Fi.35 B1
Mi.34 
300 PLN
30302

1919 wydanie krakowskie, kompletny stemplowany arkusz znaczka za 15 hal. z nadrukiem pierwszej formy, znaczki te przedrukowano na samym początku stąd nadruki posiadają pierwotny wygląd usterek i błędów zmieniających się później wraz ze zużyciem tej formy, na znaczku z poz. 30 jest już jednak błąd "uszkodzone A", którego nie było w kilkudziesięciu pierwszych przedrukowanych arkuszach, z tego powodu arkusz ten jest ciekawy do badań i ekspertyz, 10 znaczków z błędem "cienkie Z" i wszystkie pozostałe katalogowane błędy, znaczki posiadają oryginalną gumę, sporo małych podklejeń w miejscach puszczającej perforacji, bardzo rzadkie - znane dwa kompletne arkusze tego nominału, pomimo podklejeń bardzo dobry stan zachowania.

Fi.35 B1, B2, B3, B1
Mi.34
25 000 PLN
30303

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 35 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein.

Fi.35B1
Mi.34 
250 PLN
30304

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 15 z błędem "cienkie Z", gwarancja Schmutz.

Fi.35B1
Mi.34 
300 PLN
SOLD
30305

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 3, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.36
Mi.35
400 PLN
30306

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.36B1
Mi.35
650 PLN