30266 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.29 Mi.28 |
| 40 PLN SOLD | |
30267 |
1918 drugie wydanie lubelskie, nienotowana dotąd połówka znaczka za 90 hal. na wycinku z koperty firmowej unieważniona prowizorycznym kasownikiem Dąbrowy Polskiej w dniu 10.II; w PZP str.757 odnotowano użycie 10.III. w Dąbrowie połówki znaczka o tym nominale bez przedruku, sygnatura firmowa, gwarancja Krawczyk. | Fi.29 Mi.28 |
| 250 PLN | |
30268 |
| 20 PLN | |
30269 |
| 20 PLN | |
30270 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z błędem z poz.30 "brak liter TA (a nawet ZTA), reszta rysunku zniekształcona", gwarancja Gryżewski. | Fi.29 B10 Mi.28 |
| 40 PLN | |
30271 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 40 z brzegowym nie dodrukiem nadruku "rak liter TA", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.29B10 Mi.28 |
| 25 PLN SOLD | |
30273 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędami na poz.31 "uszkodzone litery "P w POCZTA, oraz P i O w POLSKA", kilka drobnych pęknięć na gumie, sygnatura firmowa Marwiński, gwarancja i opis pozycji Mikstein. | Fi.31 Mi.30 |
| 2 400 PLN | |
30274 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 57, plama widoczna na odwrocie znaczka, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32I Mi.31 |
| 100 PLN | |
30275 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7 z błędem "uszkodzone P w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32I Mi.31 |
| 160 PLN | |
30276 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 43, dwie podlepki i lekkie załamanie papieru, gwarancja. | Fi.32I Mi.31 |
| 160 PLN SOLD | |
30277 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z odwróconym nadrukiem na filatelistycznym liście ekspresowym z Cieszyna z firmy filatelistycznej Edmund Fürst. | Fi.32I, 38, 38No Mi.31, 48, 48K |
| 1 100 PLN | |
30278 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.32IB1 Mi.31 |
| 550 PLN | |
30279 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 16, piękny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 700 PLN | |
30280 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.14 z małą usterką "zalany romb", lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 320 PLN | |
30281 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 45, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 450 PLN | |
30282 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 31 - silne uszkodzenie liter P, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 800 PLN | |
30283 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 15 - uszkodzone litery P, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 800 PLN | |
30284 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z rzadkim nadrukiem formy IIE z poz. 17, gwarancja. | Fi.32II Mi.31 |
| 380 PLN | |
30285 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 33, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 600 PLN | |
30286 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE z błędem na poz.24 "pęknięta litera K", skasowany grzecznościowo w Sanoku, gwarancja Mikstein, z opisem pozycji Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 400 PLN | |
30287 |
1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.1 w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski, sygnowany SM i z opisem Mikstein. | Fi.33 Mi.32 |
| 1 250 PLN | |
30288 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 38, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.33 Mi.32 |
| 1 000 PLN | |
30289 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.1 (Fi.1500.-), silne skośne naturalne załamanie gumy, od frontu wyglada ładnie, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz. | Fi.33 Mi.32 |
| 750 PLN | |
30290 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.100 "A jak Ą w POLSKA", w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein, z opisem Miszczak. | Fi.33 B Mi.32 |
| 4 200 PLN | |
30291 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.49, gwarancja i opis Mikstein. | Fi.34 Mi.33 |
| 400 PLN SOLD | |
30292 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.20, lekki ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein. | Fi.34 Mi.33 |
| 180 PLN | |
30293 |
| 750 PLN | |
30294 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34 z błędem "cienkie Z", gwarancja Berbeka. | Fi.34B1 Mi.33 |
| 750 PLN | |
30295 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.35 Mi.34 |
| 360 PLN | |
30296 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 82, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.35 Mi.34 |
| 100 PLN | |
30297 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 74, gwarancja i oznaczenie. | Fi.35 Mi.34 |
| 80 PLN SOLD | |
30298 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 40, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.35 Mi.34 |
| 320 PLN SOLD | |
30299 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 52, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.35 Mi.34 |
| 180 PLN SOLD | |
30300 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 31 z silnymi uszkodzeniami liter, plamy od farby drukarskiej, ledwie widoczny ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.35 Mi.34 |
| 240 PLN SOLD | |
30301 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.5 "cienkie Z", lekki ślad po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Gryżewski. | Fi.35 B1 Mi.34 |
| 300 PLN | |
30302 |
1919 wydanie krakowskie, kompletny stemplowany arkusz znaczka za 15 hal. z nadrukiem pierwszej formy, znaczki te przedrukowano na samym początku stąd nadruki posiadają pierwotny wygląd usterek i błędów zmieniających się później wraz ze zużyciem tej formy, na znaczku z poz. 30 jest już jednak błąd "uszkodzone A", którego nie było w kilkudziesięciu pierwszych przedrukowanych arkuszach, z tego powodu arkusz ten jest ciekawy do badań i ekspertyz, 10 znaczków z błędem "cienkie Z" i wszystkie pozostałe katalogowane błędy, znaczki posiadają oryginalną gumę, sporo małych podklejeń w miejscach puszczającej perforacji, bardzo rzadkie - znane dwa kompletne arkusze tego nominału, pomimo podklejeń bardzo dobry stan zachowania. | Fi.35 B1, B2, B3, B1 Mi.34 |
| 25 000 PLN | |
30303 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 35 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein. | Fi.35B1 Mi.34 |
| 250 PLN | |
30304 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 15 z błędem "cienkie Z", gwarancja Schmutz. | Fi.35B1 Mi.34 |
| 300 PLN SOLD | |
30305 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 3, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.36 Mi.35 |
| 400 PLN | |
30306 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.36B1 Mi.35 |
| 650 PLN | |