The new auction will start soon

Auction 66. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
33173

1945 zabytki Krakowa, czworoblok prób w kolorze karminowym na papierze x1, zagięcie pionowe, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.366P4
Mi.397 
300 PLN
33174

1945 Liga Morska, prawy górny znaczek z błędem "kreska przy G", dolny prawy znaczek z błędem "uszkodzone s", papier x1, gwarancja Walocha.

Fi.367 B6, B8
Mi.399 
120 PLN
33175

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędem na poz.17 "plamka między L a S", gwarancja.

Fi.367 B15
Mi.399 
60 PLN
33176

1945 miejscowa kartka polecona z Krakowa 17.VIII.45, z treści o charakterze filatelistycznym.

Fi.367, 369
Mi.399, 401 
200 PLN
33177

1945 Liga Morska, seria z odmianami papieru.

Fi.367-70
Mi.399-402
320 PLN
33178

1945 Liga Morska, seria.

Fi.367-70
Mi.399-402 
40 PLN
SOLD
33179

1945 Liga Morska, kasowana seria znaczków, gwarancja Krawczyk.

Fi.367-70
Mi.399-402 
360 PLN
33180

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, gwarancja.

Fi.367y
Mi.399 
50 PLN
33181

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.20 "1 połączona z ramką", gwarancja.

Fi.368 B18
Mi.400 
30 PLN
33182

1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł., z niekatalogowanym błędem na poz.17 w prawym sektorze "kropka w literze L", gwarancja.

Fi.369 B
Mi.401
20 PLN
33183

1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł, kompletny arkusz zawierający pięć międzypól; wiele znaczków z katalogowanymi (i niekatalogowanymi) błędami w lewym sektorze: na poz.1 kropka między 4 i 5, na poz.2 uszkodzona litera M, poz.4 kropka pod pierwszą II i wcięcie wstęgi pod literą o w Morska, poz.5 kropka w cyfrze 5, na poz.6 wcięcie wstęgi pod k w Morska, na poz.8 w części nakładu plama między 2 i +, na poz.21 wcięcie w zewnętrznej sylwetce przedramienia, na poz.22 kropka nad g w Liga, na poz.25 kropka pod M w Morska i w prawym sektorze: na poz.1 plama między 10 i 1945, na poz.5 w części nakładu zniekształcone k w Morska, na poz.8 w części nakładu dwukropek pomiędzy 10:2, na poz.10 przerwane ka w Morska, na poz.16 w części nakładu krótsze 9 w 1945, na poz.18 przerwane k w Morska; plama na banderze na prawo od łokcia, na poz.19 kropka w a Morska, na poz.20 biała plama pod 1920, na poz.24 barwna kropka na drzewcu bandery, na poz.25 Ligac; walor ma wysoką wycenę katalogową; doskonały materiał porównawczy; w kilku miejscach na ząbkach punktowe przebarwienia, wszystkie znaczki bez podlepek w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.369 B1-17, B19-20
Mi.401 
1 000 PLN
33184

1945 Liga Morska, parka znaczków za 2+4 zł. ze znacznie przesuniętym w górę jednym rzędem perforacji poziomej - takie jednostkowe przesunięcia perforacji (tylko na jednym poziomie a dalej znowu normalnie) są rzadkie; dolny znaczek jest jak cięty z jednej strony; oba z błędami: górny z poz.20 "biała plama pod 1920", dolny z poz.25 "Ligac zamiast Liga", oba znaczki z uszkodzoną gumą (prześwitki), sygnowane MK w ramce.

Fi.369B
Mi.401 
120 PLN
33185

1945 Liga Morska, prawy górny znaczek z błędem "plama przy literze P", papier x1, gwarancja Walocha.

Fi.370B
Mi.402 
60 PLN
33186

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, oryginalnie kasowany znaczek za 1+5 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.371
Mi.403
120 PLN
33187

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok znaczków czystych.

Fi.371
Mi.403
120 PLN
33188

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.371
Mi.403 
25 PLN
33189

1945 FDC - "I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji", kilka minimalnych praktycznie niewidocznych przebarwień na końcach ząbków.

Fi.371
Mi.403
140 PLN
33190

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, piękny marginesowy cięty znaczek za 1+5 zł. z pierwszego nakładu, z wyraźnym rastrem rysunku, bardzo rzadko prawdziwy, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz
Mi.403 U 
600 PLN
33191

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem rysunku, skasowany grzecznościowo w Zduńskiej Woli w okresie obiegu znaczka, świetny stan zachowania, bardzo rzadki prawdziwy, nie wiadomo czy istnieje drugi prawdziwie kasowany, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz
Mi.403 U 
1 500 PLN
33192

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy.

Fi.371 nz FFi
Mi.403 U 
40 PLN
33193

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulaturowy cięty znaczek za 1+5 zł. z drugiego nakładu, z niewyraźnym rastrem rysunku, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz MK
Mi.403 U 
400 PLN
33194

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulatura.

Fi.371MK
Mi.403 
40 PLN
33195

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.371nz
Mi.403U 
850 PLN
33196

1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse 
50 PLN
33197

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, cięty znaczek z nadużytej formy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse 
60 PLN
33198

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, niegumowany czworoblok cięty z nadużytej formy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse 
100 PLN
33199

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, czworoblok.

Fi.372
Mi.405
50 PLN
33200

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem znaczek na kopercie ostemplowany 15.VII w rocznicę bitwy.

Fi.372
Mi.405 
70 PLN
33201

1945 list z Szelkowa 27.7.45 do Warszawy, znaczek skasowany przez skreślenie i ręczny "kasownik", stempel cenzury wojskowej 1494.

Fi.372
Mi.405 
120 PLN
33202

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

Fi.372
Mi.405 
15 PLN
33203

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, oryginalnie kasowany znaczek za 5 zł., gwarancja.

Fi.372
Mi.405 
60 PLN
33204

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, cięty znaczek za 5 zł., lekkie zmatowienie na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.372 nz
Mi.405 U 
600 PLN
33205

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.372nz
Mi.405U 
450 PLN
33206

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, oryginalnie kasowany znaczek za 3 zł., gwarancja.

Fi.373
Mi.406
80 PLN
33207

1945 Westerplatte, czworoblok znaczków czystych.

Fi.374b
Mi.407
120 PLN
33208

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka pionowa

Fi.374
Mi.407 
55 PLN
33209

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, czworoblok.

Fi.374
Mi.407 
150 PLN
33210

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany znaczek za 1+9 zł., fragment rzadkiego kasownika okolic znościowego "PIERWSZA WYSTAWA / TARGI PRZEMYSŁU / LUBELSZCZYZNY / LUBLIN 25.IX. - 15.X.1945; gwarancja.

Fi.374
Mi.407 
120 PLN
33211

1945 Westerplatte, znaczek na kopercie ostemplowany 2.9 w Warszawie - "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE", jednym z najwcześniejszych powojennych stempli okolicznościowych stosowanym wyłącznie w tym dniu.

Fi.374
Mi.407 
150 PLN
33212

1945 Westerplatte, czworoblok rzadkich prób znaczka za 1+9 zł w kolorze ciemno niebieskawoszarym na papierze szarożółtym średnim - UWAGA nie mylić ze znaczkami ciętymi, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.374 P1
Mi.407
6 000 PLN