33253 |
1945 Warszawa oskarża, lokalnie perforowana seria czysta, gwarancja Krawczyk. | Fi.380-85 Mi.414-19 |
| 200 PLN | |
33254 |
1945 Warszawa oskarża - katedra Św.Jana, narożny znaczek za 3 zł. z błędem na poz.41 "belka w oknie", blok legitymacyjny W.XXVI., gwarancja. | Fi.381 B1 Mi.415 |
| 100 PLN | |
33255 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie". | Fi.381B1 Mi.415 |
| 25 PLN | |
33256 |
| 20 PLN | |
33257 |
1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny. | Fi.383 Mi.417 |
| 25 PLN | |
33258 |
| 25 PLN | |
33259 |
1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 6.V.1946 z Lublina do Piaseczna, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym typu lubelskiego; przesyłka dosłana do Warszawy, na odwrocie kasowniki odbiorcze Piaseczno 8.V i Warszawa 14.V; dobry stan zachowania. | Fi.383 Mi.417 |
| 60 PLN | |
33260 |
| 25 PLN | |
33261 |
1945 Warszawa oskarża, 6 zł w kolorze szaroczarnym - frankatura pojedyncza, list wysłany 24.6.1946 z miejscowości Ostródy do Erlangen w Niemczech, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym OSTROD; cenzury: polska zagraniczna 3037 i amerykańska; koperta pionowo zgięta. | Fi.383 Mi.417 |
| 120 PLN | |
33262 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.384 Mi.418 |
| 15 PLN | |
33263 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych - znaczek skasowany 20.XI na okolicznościowej karcie. | Fi.386 Mi.413 |
| 80 PLN | |
33264 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych, okolicznościowy karnet. | Fi.386 Mi.413 |
| 40 PLN | |
33265 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie okolicznościowo kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., gwarancja Schmutz. | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
33266 |
1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH". | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
33267 |
1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych". | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
33268 |
| 80 PLN | |
33269 |
1945 115. rocznica Powstania Listopadowego. | Fi.387 Mi.420 |
| 10 PLN | |
33270 |
1945 Powstanie Listopadowe, kasowany znaczek za 10 zł. | Fi.387 Mi.420 |
| 30 PLN | |
33271 |
1945 Powstanie Listopadowe, parka znaczków za 10 zł. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.387 MK1 Mi.420 UMw |
| 5 400 PLN | |
33272 |
1945 lotniczy list polecony z Krakowa 12.9.45 do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury nr 3195 i stempel kontroli dewizowej. | Fi.395, 398 Mi.428, 431 |
| 100 PLN | |
33273 |
1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, parka marginesowych ciętych znaczków za 3 zł., prawy ładny (Fi.5000.-), lewy na pęknietym papierze zwiększa pewność prawdziwości prawego, ale nie jest liczony, gwarancja Malinowski, Schmutz. | Fi.373 nz Mi.406 U |
| 6 000 PLN | |
33274 |
1945 kartka z filatelistycznym pozdrowieniem z urzędu pocztowego Sopot "Święto Morza" do poczty polowej, stempel odbiorczy radzieckiej poczty polowej i stempel cenzury wojskowej nr 1045. | Fi.Cp92 |
| 75 PLN | |
33275 |
1945 "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" karta maksimum, ostemplowana okolicznościowo 15.VII w rocznicę bitwy (Myślicki 45 007 + 202). | Fi.Cp93 |
| 50 PLN | |
33276 |
1945 kartka z kasownikiem okolicznościowym z Grunwaldu. | Fi.Cp93 |
| 35 PLN | |
33277 |
1945 "KONGRES POLAKÓW-AUTOCHTONÓW Z ZIEM ODZYSKANYCH WARSZAWA 9-10-XI-1946" Warszawa 1 - stempel okolicznościowy na karcie Belweder 1,50 zł, na kartonie kremowoszarym z sygnaturą w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem; dodatkowa odbitka stempla na odwrocie (Myślicki 46 072). | Fi.Cp95AIIy |
| 50 PLN | |
33278 |
1945 Opłata kredyt. rozp. RKTTN11, urzędowy list polecony, wysłany 4.9 z miejscowości Gidle do Wałbrzycha; jako datownik użyto zaadaptowany kasownik z okresu Generalnego Gubernatorstwa; zwraca uwagę podwójna pisownia Wałbrzych (Waldenburg) i niemiecki dopisek "Amtsgericht"; koperta dwukrotnie użyta (nicowana). | |
| 250 PLN | |
33279 |
1945 list opłacony gotówką, wysłany miejscowo 6.II w Radomsku. | |
| 60 PLN | |
33280 |
1945 Opł. Kredyt. Rozporz. R.K.T.T. Nr.11, urzędowy list polecony, wysłany 20.10 z Katowic do Warszawy, kasowniki odbiorcze; zwraca uwagę służbowe wykorzystanie koperty z okresu okupacji. | |
| 60 PLN | |
33281 |
1945 Opłata kredytowana rozp. R.K.P.T. Nr.11, urzędowy list miejscowy nadany 30.8 w Warszawie. | |
| 30 PLN | |
33282 |
1945 Opłata pocztowa kredytowa, urzędowy list polecony wysłany 28.VIII z Rzeszowa do Ministerstwa Przemysłu w Warszawie, kasowniki odbiorcze; zwraca uwagę urzędowe zastosowanie zaadaptowanej, unarodowionej erki z okresu Generalnego Gubernatorstwa !!! | |
| 120 PLN | |
33283 |
1945 nieopłacony list wysłany 22.VIII z Łodzi do Warszawy, list "przeszedł" w Łodzi, a dopłatę 2 zł naliczono w Warszawie. | |
| 40 PLN | |
33284 |
1945 telegram wysłany z Koła do Sompolna w dniu 18.VIII o godzinie 16:10, odebrany o godzinie 17, zwraca uwagę użycie prowizorycznego, niemieckiego, formularza; bardzo dobry stan zachowania. W związku z dużą ilością depesz gratulacyjnych otrzymanych z okazji ślubu i wesela, odbywających się w Sompolnie w dniu 30.VII, na poczcie wyczerpał się zapas polskich blankietów i sięgnięto po druki niemieckie; warto dodać, że panna młoda p.Maria Hubówna w czasie wojny, była tzw. "mateczką wojenną", organizującą pomoc dla polskich jeńców, których rodziny nie były w stanie wysyłać paczek, a przede wszystkim prowadziła z wieloma jeńcami korespondencję dla podtrzymania ich na duchu. | |
| 100 PLN | |
33285 |
1945 kartka z Katowic 7.7.45 do Radomia, stempel opłaty gotówkowej i cenzury wojskowej nr 1671. | |
| 180 PLN | |
33286 |
1945 list urzędowy z Komendy MO w Krakowie 23.4.45 do Tarnowa, stempel cenzury wojskowej nr 536. | |
| 60 PLN | |
33287 |
1945 list urzędowy z Tarnowa 29.9.45 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 556. | |
| 80 PLN | |
33288 |
1945 kartka z jednostki wojskowej ze stemplem "Wojskowy" do Rosji, stempel z Leningradu 14.6.45 i stempel polskiej cenzury wojskowej nr 283 (orzeł w koronie), widokówka z widokiem plaży w Dziwnowie (Divenow). | |
| 100 PLN | |
33289 |
1945 list z Zadzimia 8.3.45 do warszawy, opłata gotówkowa ręcznie wypisana plus prowizoryczny niemy datownik z samą datą przerobiony zapewne z poniemieckiego metalowego kasownika, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 833. | |
| 120 PLN | |
33290 |
1945 przesyłka opłacona gotówką, list polecony wysłany z miejscowości Jurkowice do Warszawy, dopisek "Opłacono gotówką 3 zł 50 gr", datownik nadawczy typu lubelskiego, prowizoryczny stempelek polecenia z dopisanym numerem przesyłki "2", na odwrocie kasowniki odbiorcze: okrągły niemy i okrągły WARSZAWA 1 typu radzieckiego oba z dnia 10.X; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego; gwarancja. | |
| 800 PLN | |
33291 |
1945 zwrotne poświadczenie odbioru listu z Lublina do Puław, stempel prowizoryczny Puławy i cenzury wojskowej nr 1597. | |
| 45 PLN | |
33292 |
1946 list polecony z Krotoszyna 8.2.46 do Czerwonego Krzyża w Londynie, stempel cenzury nr 3628. | Fi.359, 384 Mi.404, 418 |
| 100 PLN | |