Auction 66. Communist Poland 1945-1952

32893

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, trzy znaczki z błędem z poz. 41 "zniekształcone Z", prawidłowo opłacony miejscowy list polecony wysłany 5.V.1945 w Poznaniu, gwarancja Krawczyk, Walisch.

Fi.343 B1, 343
Mi.364
200 PLN
32894

1944 Goznak, parka znaczków za 25 gr. w kolorze brązowoczerwonym - druk typograficzny i parka znaczków za 50 gr. - druk rotograwiurowy, obie bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.4400.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.343MK1, VbMK2
Mi.383b-84 UMw
3 600 PLN
32895

Fi.343t
Mi.384
200 PLN
32896

1944 KRN, znaczek poz. 8 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Walisch.

Fi.344
Mi.386
30 PLN
32897

Fi.344
Mi.386
30 PLN
32898

Fi.344
Mi.386
120 PLN
32899

1944 K.R.N., znaczek stemplowany prowizorycznym kasownikiem, gwarancja Walocha.

Fi.344
Mi.386
18 PLN
32900

1944 K.R.N., parka znaczków za 1 zł., prawy z błędem na poz.68 "uszkodzone cyfra 1 i litera z", unieważniona kasownikiem okolicznościowym ŚWIĘTO LUDOWE 20.V.1945 WARSZAWA na wycinku.

Fi.344 B11
Mi.386
120 PLN
32901

Fi.344 B11
Mi.386
25 PLN
32902

1944 K.R.N., kartka polecona o charakterze filatelistycznym (bez treści) prawidłowo opłacona znaczkiem okolicznościowym w dniu jego pierwszego dnia obiegu 31.12.44, stempel cenzury wojskowej o bardzo niskim numerze 8 świadczący o obiegu pocztowym tej kartki, dekoracyjny walor, gwarancja Pelczar.

Fi.344, Cp89
900 PLN
32903

1944 wydanie przedrukowe, seria, gwarancja Schmutz.

Fi.344-6
Mi.386-8
25 PLN
32904

Fi.344
Mi.386
800 PLN
32905

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z nadrukiem przesuniętym.

Fi.346
Mi.388
150 PLN
32906

Fi.346
Mi.388
25 PLN
32907

1944 RTRP, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

Fi.346
Mi.388
30 PLN
32908

Fi.346
Mi.388
60 PLN
32909

Fi.346x
Mi.388
130 PLN
32910

Fi.346x
Mi.388
120 PLN
32911

Fi.346x
Mi.388
200 PLN
32912

Fi.342 Vbs
Mi.383bUMs
1 900 PLN
32913

1944-6 zestaw znaczków z kasownikami prowizorycznymi.

70 PLN
32914

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2300 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 500 PLN
32915

1945 Goznak, znaczek z drukiem z poślizgiem sprawiającym wrażenie druku podwójnego, gwarancja Więcław.

Fi.342
Mi.383
75 PLN
32916

1945 firmowy list polecony z Kurowa 11.4.45 do Łodzi, prowizoryczny kasownik i erka Kurowa, stempel cenzury wojskowej nr 168, koperta przycięta z prawej strony.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
32917

Fi.343
Mi.384
150 PLN
32918

Fi.343
Mi.384
60 PLN
32919

1945 kartka (całostka GG) z Krakowa do Kielc, stempel cenzury nr 511.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
32920

1945 kartka z Zakopanego 27.2.45 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 504.

Fi.343
Mi.384
80 PLN
32921

Fi.343
Mi.384
250 PLN
32922

1945 kartka z Rawy Mazowieckiej do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 229.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
32923

1945 kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
32924

1945 KRN, czworoblok bez gumy z poz. 84/95. Do nadruku tej wartości zastosowano znaczki podstawowe z I walca z charakterystyczną czerwoną plamką na dolnym marginesie.

Fi.344
Mi.386
55 PLN
32925

1945 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na poleconej karcie pocztowej wysłanej 17.3 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 866, na odwrocie kasownik odbiorczy; nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.345
Mi.387
1 800 PLN
32926

1945 P.K.W.N., narożny czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr., prawy dolny z błędem na poz.20 "ukośna kreska cyfry 4 przerwana", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.345 B4
Mi.387
60 PLN
32927

1945 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami nadruku na poz.45/95: "wcięcie w literze ł" i "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I w Kielcach, znaczek skasowany stemplem okupacyjnym z wyróżnikiem "j" pod mostkiem, okupacyjna nalepka polecenia, stempelek cenzury wojskowej 261; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.346 B7
Mi.388
2 200 PLN
32928

1945 R.T.R.P., czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z nadrukiem wartości na dole poz.52/63, gwarancja Krawczyk.

Fi.346
Mi.388
800 PLN
32929

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, prawidłowo opłacony kompletny list polecony II klasy (ponad 20 gramów) wysłany z Inspektoratu Szkolnego w Mińsku Mazowieckim do Ministerstwa Oświaty w Lublinie, ofrankowany znaczkiem za 5 zł/25 gr unieważnionym dwuobrączkowym datownikiem prowizorycznym "MIŃSK MAZOW."; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy "LUBLIN 1" z 4.III i fioletowy stempelek cenzury wojskowej 88, koperta po lewej stronie otwierana i zaklejona przez cenzurę; wysoki nominał - odpowiedni wyłącznie do rzadko stosowanej pozycji taryfowej - spowodowały, że nie inspirowane filatelistycznie przesyłki z tym znaczkiem są znane wyłącznie z kilku listów wysłanych do urzędów państwowych; unikalny walor w doskonałym stanie zachowania z oryginalnego niefilatelistycznego obiegu pocztowego; gwarancja Schmutz.

Fi.347
Mi.389
20 000 PLN
32930

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, opłacony zgodnie z taryfą kompletny list polecony II klasy (ponad 20 gramów) przesłany 26.2 miejscowo w Lublinie, ofrankowany znaczkiem za 5 zł/25 gr z prawym marginesem unieważnionym datownikiem "LUBLIN 1" z wyróżnikiem "r", odciśniętym dodatkowo poniżej; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie czerwony stempelek cenzury wojskowej 163; niefilatelistyczne przesyłki opłacone znaczkiem tego wydania są unikalne; ten dekoracyjny walor kierowany jest miejscowo do osoby prywatnej, co może być inspirowane filatelistycznie; doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.347
Mi.389
4 000 PLN
32931

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, kartka polecona o charakterze filatelistycznym (przefrankowana) opłacona znaczkiem okolicznościowym w dniu jego pierwszego dnia obiegu 22.1.45, stempel cenzury wojskowej o niskim numerze 11 świadczący o obiegu pocztowym tej kartki, dekoracyjny walor, gwarancja Pelczar.

Fi.347, Cp89
800 PLN
32932

Fi.347a
Mi.389
130 PLN