Auction 66. General Government

32027

1941 czysta koperta do telegramów, wymiary 160 x 115 mm, sygnatura (H.K.6.41 9 000 0000), dobry stan zachowania.

30 PLN
32028

1941 list polecony z Rumunii, wysłany 22.IV z Bukaresztu do Krakowa, cenzury rumuńskie, stempelek i zalepka niemieckiej cenzury Wehrmachtu, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN
32029

80 PLN
32030

40 PLN
32031

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z Warszawy do Krakowa.

40 PLN
32032

1942 "Zeitungsverlag Krakau -Warschau G.m.b.H. Krakau, Poststr.1" - 16 gr frankatura mechaniczna - odmiana ze skośnymi cyframi, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 20.11 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja.

Fi.3b
1 200 PLN
32033

Fi.21, 68
40 PLN
32034

40 PLN
32035

10 PLN
32036

1942 list z Krakowa 15.X.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.43
10 PLN
32037

1942 list z Krakowa 9.X.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.45
10 PLN
32038

Fi.45; V
20 PLN
32039

1942 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, seria.

Fi.56-8
10 PLN
32040

1942 kartka z Krakowa z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.72
10 PLN
32041

Fi.72; 27; Fp1c
50 PLN
32042

Fi.75; 22
120 PLN
32043

1942 list z Krakowa 9.IX.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.78
10 PLN
32044

1942 kasownik okolicznościowy z Lublina z okazji 600-lecia miasta.

Fi.85
10 PLN
32045

Fi.89-91
20 PLN
32046

Fi.92-95, 22
30 PLN
32047

1942 600-lecie Lublina, seria z dolnym marginesem z nazwą emisji, skasowana na kopercie ekspresowego, miejscowego listu poleconego, nadanego 24.VIII w Warszawie, kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, pochodzący ze zbiorów i z sygnaturą własnościową T.Białkowskiego.

Fi.92-95Pw6
120 PLN
32048

1942 3. rocznica utworzenia GG, dwie serie.

Fi.96-100
10 PLN
32049

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa" seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100;
60 PLN
32050

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa" seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.96-100; 26
30 PLN
32051

Fi.120-124; Ck2
20 PLN
32052

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42. wysłana z Krosna 19.11 do Wrocławia.

Fi.Ck2
Mi.U2/02a
50 PLN
32053

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42., wysłana 22.1 z miejscowości Ryki do Lublina; bardzo ładnie odciśnięty datownik "RYKI ÜBER DEBLIN IRENA (DISTR. LUBLIN)".

Fi.Ck2
Mi.U2/02b
100 PLN
32054

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03
100 PLN
32055

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
15 PLN
32056

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana ze Skolimowa do Miechowa.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
10 PLN
32057

Fi.Cp9b; 22
30 PLN
32058

1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą I.44.

Fi.Cp9c
30 PLN
32059

1942 formularz poczty w Krakowie na polskiej całostce dla poczty w Porcie Gdańsk, gwarancja Pelczar.

Fi.Fcp2II
1 400 PLN
32060

1942 list urzędowy z Warszawy 12.3.42 do Niemiec.

Fi.U2
70 PLN
32061

1942 zagraniczna karta pocztowa do Warszawy wysłana 11.XII z St-Blaise w Szwajcarii, liczne stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, walor w dobrym stanie zachowania.

100 PLN
32062

1942 nalepka Deutsche Post Osten naklejane przez pocztę na blankiety wpłat na pocztowe konto czekowe.

130 PLN
32063

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza.

40 PLN
32064

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Kamionka Wielka do Nowego Sącza.

40 PLN
32065

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Czarnego Dunajca.

40 PLN
32066

40 PLN