31947 |
1940 całostka z hasłem propagandowym S i sygnaturą VI-1939. | Fi.Cp4I |
| 36 PLN SOLD | |
31948 |
1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", datowana 19.VIII i wysłana z miejscowości Niedźwiedź do Krakowa, fioletowy dwuwierszowy w ramce stempelek agencji "Niedzwiedz über Rabka", znak opłaty unieważniono 20.8 w Rabce; walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp4II1 |
| 120 PLN | |
31949 |
1940 polska całostka z nadrukiem GG, dziurki po archiwizacji, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp5 |
| 15 PLN | |
31950 |
1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.X z miejscowości Pniówek do Krakowa, znak opłaty unieważniony niemym datownikiem. | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 50 PLN SOLD | |
31951 |
1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 31.X z Krakowa do Cieszyna. | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 60 PLN | |
31952 |
1940 kartka z Warszawy 2.11.40 do Zadzimia. | Fi.Cp5I |
| 45 PLN | |
31953 |
1940 kartka z Rawy Mazowieckiej 12.12.40 do Zadzimia. | Fi.Cp5I |
| 60 PLN | |
31954 |
1940 całostka z hasłem propagandowym H. | Fi.Cp5I |
| 40 PLN | |
31955 |
1940 całostka z hasłem propagandowym O. | Fi.Cp5I |
| 40 PLN | |
31956 |
1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", dofrankowana i jako ekspresowa wysłana 25.IX z Krakowa do Lwowa, cenzury, kasownik odbiorczy. | Fi.Cp5I, 40, 42, 51 Mi.P6II |
| 200 PLN | |
31957 |
1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią, z nadrukiem, hasło propagandowe U - "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", wysłana 29.I.1941 z agencji Zawoja 1 do PCK w Krakowie, znak opłaty skasowany 31.I w Krakowie, stempel kancelaryjny PCK; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.Cp6A Mi.P7F |
| 200 PLN | |
31958 |
1940 całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem i z hasłem propagandowym U. | Fi.Cp6A |
| 72 PLN SOLD | |
31959 |
1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 3.12 z Lublina do Otwocka; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6B Mi.P7A |
| 150 PLN | |
31960 |
1940 polska całostka z nadrukiem GG, część na odpowiedź. | Fi.Cp6B |
| 160 PLN | |
31961 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 1.VIII.1941 z Warszawy do Lublina. | Fi.Cp7I Mi.P10 |
| 20 PLN | |
31962 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 30.10.1941 z Krakowa do Sanoka. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 15 PLN | |
31963 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr zielona karta o sygnaturze II.41, dofrankowana i jako ekspresowa, wysłana 17.V.1941 z Warszawy do Puław. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 50 PLN | |
31964 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 60 PLN | |
31965 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40. | Fi.Cp8I Mi.P9 |
| 50 PLN | |
31966 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40, wysłana z Lublina 4.11.1941 do miejscowości Craiova w Rumunii; kasownik odbiorczy, liczne cenzury, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Mi.50 euro). | Fi.Cp8I Mi.P9 |
| 150 PLN | |
31967 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta z sygnaturą IX.40, wysłana 14.X.1941 z Warszawy (Fi.100,-). | Fi.Cp8I Mi.P9 |
| 80 PLN | |
31968 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta z sygnaturą II.41, wysłana 21.11.1944 ze Skierniewic do obozu pracy Wessenberg (Fi.150.-). | Fi.Cp8II Mi.P11 |
| 100 PLN | |
31969 |
| 200 PLN | |
31970 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst XI "Mehr als 5 gestempelte Sätze können wegen Papier-", karta czysta; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie). | Fi.Fcp2I |
| 100 PLN | |
31971 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! niezwykle rzadko, a właściwie najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa; wysłana 3.8.1944 z urzędu Kraków 3 do Wolfersdorf w Turyngii; dodatkowo niebieski stempel urzędowy z godłem "Postamt Krakau 3"; egzemplarz w idealnym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz. | Fi.Fcp2II |
| 2 000 PLN | |
31972 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Fcp3 |
| 100 PLN | |
31973 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, bez wydrukowanego na odwrocie tekstu; z dopisaną na maszynie treścią, datowana 27.10 wysłana do Bydgoszczy, stempelek "Versandstelle für Sammlermarken Krakau"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Fcp3 |
| 300 PLN | |
31974 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Um den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Fcp3 |
| 100 PLN | |
31975 |
| 80 PLN | |
31976 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych grzecznościowo stemplowanych. | Fi.U1-15 |
| 50 PLN | |
31977 |
1940 znaczki urzędowe I i II wydanie, 60 + 8 + 40 gr - frankatura mieszana, list urzędowy za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 4.12.1942 z sądu w Radomiu do miejscowości Jedlnia Letniska; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy. | Fi.U11, U17, U24 |
| 60 PLN | |
31978 |
1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami. | Fi.U15 |
| 20 PLN | |
31979 |
1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi drukiem kolorów. | Fi.U15 |
| 40 PLN | |
31980 |
1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie. | Fi.U16-24 |
| 30 PLN | |
31981 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana 10.8 kasownikiem okolicznościowy z okazji wyścigów konnych rozegranych w Lublinie "ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN". | Fi.U16-24; 11 |
| 50 PLN | |
31982 |
1940 znaczki urzędowe II wydanie, 12 gr - frankatura pojedyncza, karta wysłana 2.5.1941 za pośrednictwem Deutsche Dienstpost Osten z Krakowa do Tarnowa; stempelki "Deutsche Dienspost Osten" i "Sondergericht Krakau"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.U19 |
| 50 PLN SOLD | |
31983 |
1940 ładnie frankowany list polecony wysłany 7.V z Budapesztu do Zakopanego, zalepka i liczne stempelki cenzury; polski przedwojenny datownik użyty jako kasownik odbiorczy. | Mi.Bl.7, 598, 606, 6 |
| 120 PLN | |
31984 |
1940 karta pocztowa z Budapesztu wysłana 2.VI do Czarnego Dunajca, cenzury. | |
| 50 PLN | |
31985 |
1940 listownik z Oflagu IXB wysłany 23.1 do Milanówka; stempelek cenzury obozowej; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Warschau 2"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
31986 |
1940 karta pocztowa wysłana 1.V z Bukaresztu do Lublina, cenzury. | |
| 50 PLN | |