31907 |
1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria z odmianami kasowana na wycinkach; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.14-39 |
| 250 PLN | |
31908 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Mi.150 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.14I |
| 280 PLN | |
31909 |
1940 II wydanie przedrukowe, dekoracyjnie ofrankowany miejscowy list polecony (opłata niezgodna z taryfą), przesłany 8.IV w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.14II,17-22,33I,34 |
| 40 PLN | |
31910 |
1940 wydanie przedrukowe, luzak z serii. | Fi.17 |
| 10 PLN | |
31911 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek za 4/5 gr. z błędem na poz.95 "wyrostek na belce 4" na wycinku, bardzo wysoka wycena (Mi.150 euro), gwarancja. | Fi.18 B5 Mi.18I |
| 180 PLN | |
31912 |
1940 II wydanie przedrukowe, nadruk na znaczku polskim za 10 gr z błędem na poz.54 "uszkodzone pióra prawego skrzydła", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie z okazji 1 rocznica utworzenia Dystryktu Galicji. | Fi.21v; 10 |
| 60 PLN | |
31913 |
1940 II wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza (Fi.100.-), karta pocztowa wysłana 19.III z Chełma do Bydgoszczy, znaczek utleniony. | Fi.23 |
| 50 PLN | |
31914 |
1940 urodziny A.Hitlera, specjalna pamiątkowa karta ofrankowana odmianą znaczka z małym odstępem nadruku, skasowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.24II; 3 |
| 40 PLN | |
31915 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczki skasowane 30.12 w Starachowicach na kopercie miejscowego grzecznościowego listu poleconego; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.25-28, 32, 36 |
| 100 PLN | |
31916 |
| 30 PLN | |
31917 |
| 50 PLN | |
31918 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczki za 12/15 gr i 50/50 gr skasowane grzecznościowo 29.9.1943 na kopercie listu ekspresowego z Sochaczewa do Krakowa. | Fi.33I, 38 |
| 50 PLN | |
31919 |
1940 znaczki stemplowane grzecznościowo na kopercie z Radomia. | Fi.40, 42, 48 |
| 10 PLN | |
31920 |
1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek z rozmazanym drukiem rysunku w lewej dolnej części. | Fi.46 |
| 25 PLN | |
31921 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), frankatura dwukolorowa, paczkowy adres pomocniczy wysłany 30.VII.1941 z Warszawy do Kielc. | Fi.46, 50 |
| 50 PLN | |
31922 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 28.V.1941 z agencji pocztowej w miejscowości Glinik Mariampolski do Krakowa, całość w bardzo dobrym stanie. | Fi.48 |
| 200 PLN | |
31923 |
1940 seria z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż ze stemple pierwszego dnia obiegu. | Fi.52-5 |
| 40 PLN SOLD | |
31924 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria z górnym marginesem ostemplowana na kopercie 3.11 w Częstochowie. | Fi.52-55 |
| 80 PLN | |
31925 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta. | Fi.52-55 |
| 55 PLN | |
31926 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet 4 oficjalnie przygotowanych kart, ostemplowanych okolicznościowo 17/18.8 w pierwszym dniu obiegu w: Krakowie, Warszawie, Radomiu i Lublinie. | Fi.52; 4a-d |
| 120 PLN | |
31927 |
1940 1. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria. | Fi.56-8 |
| 10 PLN | |
31928 |
1940 seria z kasownikiem okolicznościowym z okazji 1. rocznicy utworzenia GG. | Fi.56-8 |
| 45 PLN SOLD | |
31929 |
1940 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria kasowana okolicznościowo z gapami. | Fi.56-58 |
| 75 PLN | |
31930 |
| 60 PLN | |
31931 |
| 60 PLN | |
31932 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana 8.XII.1941 z Warszawy do Buska-Zdroju, uszkodzona przy otwieraniu (bez ubytków). | Fi.Ck1 |
| 40 PLN | |
31933 |
1940 list z Rawy Mazowieckiej 17.12.40 do Zadzimia. | Fi.Ck1 |
| 45 PLN | |
31934 |
| 80 PLN | |
31935 |
1940 polska koperta z nadrukiem GG. | Fi.Ck1 |
| 40 PLN | |
31936 |
1940 koperta w stanie idealnym. | Fi.Ck1 |
| 25 PLN | |
31937 |
1940 kartka z Dąbrowy koło Tarnowa do Przemyśla. | Fi.Cp2II |
| 120 PLN | |
31938 |
1940 kartka z DąWarszawy do Milanówka. | Fi.Cp2II |
| 120 PLN | |
31939 |
1940 polska całostka z nadrukiem GG, długość napisu KARTA POCZTOWA 55,5 mm, dziurki po archiwizacji. | Fi.Cp3I |
| 500 PLN | |
31940 |
1940 polska całostka z nadrukiem GG z obiegu pocztowego z Nowego Sącza, rzadka o długości napisu KARTKA POCZTOWA 55,5 mm, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.Cp3I |
| 600 PLN | |
31941 |
1940 kartka z Częstochowy 22.9.40 , hasło propagandowe I. | Fi.Cp3II |
| 10 PLN | |
31942 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; z prawej strony niewielkie przebarwienie. | Fi.Cp3II |
| 40 PLN | |
31943 |
1940 polska całostka z nadrukiem GG, długość napisu KARTA POCZTOWA 53 mm, dziurki po archiwizacji, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp3II |
| 15 PLN | |
31944 |
1940 całostka z napisem KARTA POCZTOWA 53 mm i hasłem propagandowym H. | Fi.Cp3II |
| 25 PLN | |
31945 |
1940 całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą VI-1939. | Fi.Cp4I |
| 40 PLN | |
31946 |
1940 całostka z hasłem propagandowym P i sygnaturą VI-1939. | Fi.Cp4I |
| 36 PLN SOLD | |