Auction 65. PoW Woldenberg camp

24751

1943 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.Cp6
35 PLN
24752

Fi.Cp6
35 PLN
24753

1943 znaczki dopłaty.

Fi.D2
10 PLN
24754

Fi.U1 FFi
200 PLN
24755

Fi.bl.3
300 PLN
24756

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok stemplowany stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.4
170 PLN
24757

3 200 PLN
24758

1943 grafika obozowa "Warszawa".

80 PLN
24759

1943 kartka z grafika obozową.

80 PLN
24760

80 PLN
24761

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, odbitka górnej części bloku.

20 PLN
24762

1944 Wilno - karnet z okazji 25 rocznicy wyzwolenia miasta w 1919 roku, ozdobiony suchym tłoczeniem z herbem miasta, ofrankowany znaczkiem z Tadeuszem Kościuszko i ostemplowany 19.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO" w rocznicę wkroczenia do Wilna oddziałów polskich, doskonały stan zachowania; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Schmutz.

Fi.30
150 PLN
24763

1944 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.36
35 PLN
24764

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
70 PLN
24765

1944 wydanie obiegowe, dwa znaczki w kolorze brązowoczerwonym na karcie pocztowej wysłanej 15.VI, ozdobionej rzadko spotykaną grafiką "Lajkonik"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.36a
365 PLN
24766

Fi.36a, b
50 PLN
24767

Fi.36a, b
100 PLN
24768

Fi.36a, b
40 PLN
24769

Fi.36b
700 PLN
24770

Fi.37
40 PLN
24771

Fi.38
35 PLN
24772

Fi.38
150 PLN
24773

Fi.38
120 PLN
24774

1944 Święto 3 Maja, kasowane znaczki za 35 f. w różnych odcieniach, gwarancja Krawczyk,.

Fi.38
20 PLN
24775

1944 święto 3 maja, znaczek ostemplowany 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja.

Fi.38
30 PLN
24776

Fi.39
160 PLN
24777

Fi.40
35 PLN
24778

1944 kartka z grafiką obozową.

Fi.40
85 PLN
24779

Fi.40
100 PLN
24780

Fi.40
30 PLN
24781

Fi.41
200 PLN
24782

Fi.41
40 PLN
24783

1944 Rok Olimpijski, znaczek na karcie ostemplowany 22.VIII czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.41
40 PLN
24784

1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej sucho tłoczonej ozdobnej karcie Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja.

Fi.41
200 PLN
24785

1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; pomarańczowy kolor tła wokół Apolla, posiada na odwrocie znaczek ostemplowany kasownikiem olimpijskim; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada; dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia), gwarancja.

Fi.41
2 000 PLN
24786

1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.41
30 PLN
24787

Fi.41
55 PLN
24788

Fi.41, D11
800 PLN
24789

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, kasownik okolicznościowy na wycinku z wydanym z tej samej okazji znaczkiem za 35+45 f. przedstawiającym kościół św.Jana w Wilnie, gwarancja.

Fi.44
30 PLN
24790

Fi.45
30 PLN