Auction 65. PoW Woldenberg camp

24671

Fi.15-17x
40 PLN
24672

Fi.15-17x
50 PLN
24673

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, skasowana czerwonym datownikiem na karcie, gwarancja.

Fi.15-17y
60 PLN
24674

Fi.15ab-17y
90 PLN
24675

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym, przesłanym 20.IX.1943; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15bx
120 PLN
24676

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie ozdobionej ilustracją patriotyczną przedstawiającą figurę Chrystusa dźwigającego krzyż z kościoła św.Krzyża w Warszawie z napisem "Sursum Corda" (w górę serca); dodatkowo stempel propagujący wystawę drzeworytu "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15bx
1 600 PLN
24677

Fi.16 FFi
200 PLN
24678

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, gwarancja.

Fi.bl.2
500 PLN
24679

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna z bardzo rzadkim błędem "perła w koronie", gwarancja i opis Ryblewski.

Fi.bl.2
1 200 PLN
24680

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.800.-), gwarancja.

Fi.bl.2
700 PLN
24681

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony rysunku; karta w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp2Iax
200 PLN
24682

Fi.Cp2Iay
200 PLN
24683

Fi.Cp3
160 PLN
24684

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnym znaku opłaty ostemplowana okolicznościowo 10.II.43, gwarancja.

Fi.Cp4
100 PLN
24685

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnym znaku opłaty, na papierze pakunkowym szaroniebieskim szorstkim cieńszym, przesłana 24.XII do baraku 14B, przeadresowana do baraku 14a; gwarancja.

Fi.Cp4y1
150 PLN
24686

1942 Lotnik - WZÓR karty, całostka-druk biblioteczny z ręcznym ukośnym napisem "Wzór", przykładowo wypełniony, przeznaczona dla urzędników pocztowych jako egzemplarz okazowy i porównawczy prawidłowego druku bibliotecznego (w taryfach obozu była to osobna pozycja), dotychczas nieznany walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp5
800 PLN
24687

1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki skasowana 4.V.1943 rzadkim stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ LASU"; gwarancja.

Fi.Cp5
150 PLN
24688

Fi.D1-4
400 PLN
24689

Fi.D1-4
600 PLN
24690

Fi.D2+4 FFi
400 PLN
24691

1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
580 PLN
24692

Fi.bl.2
360 PLN
24693

1942 projekt znaczka wykonany z okazji Wystawy Filatelistycznej, gwarancja.

340 PLN
24694

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowy za 1 Reichspfennig, ładny stan.

65 PLN
24695

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowy za 10 Reichspfennig, na papierze ze znakiem wodnym, piękny stan.

70 PLN
24696

1942 oryginalne zdjęcie o wymiarach 90x140 mm, przedstawiające afisz z repertuarem Teatru Obozowego na sierpień 1942; u dołu reklama Albumu Drzeworytów Teatralnych autorstwa Jana Knothe i Stefana Michalskiego.

80 PLN
24697

1942 (?) Ex libris Franciszka Lampkowskiego, przedstawiający smoka wspartego na harcerskiej lilijce z literami ONC (Ojczyzna Nauka Cnota), sporządzony przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - HARCERSTWO.

400 PLN
24698

1942 podziękowanie z Oficerskiego Klubu Sportowego "KRESY" dla ppor.Jakubowskiego za ofiarną pomoc w nauczaniu "niedźwiedzi" tańców narodowych, niecodzienny ozdobione wydawnictwo w doskonałym stanie zachowania.

1 500 PLN
24699

1942 XIX rocznica powstania polskiej YMCA, karnet z programem uroczystości rocznicowych, ozdobiony piękną grafiką sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, praca sygnowana przez obu twórców ołówkiem u dołu; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, exlibrisy, etc.); niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

1 600 PLN
24700

1943 kartka z grafika wielkanocną na odwrocie.

Fi.16
85 PLN
24701

1943 kartka z grafiką wielkanocna na odwrocie.

Fi.16
80 PLN
24702

1943 kartka z grafiką wielkanocną na odwrocie ze stemplem okolicznościowym Leopolis Semper Fidelis.

Fi.16
80 PLN
24703

1943 kartka z grafiką wielkanocną na odwrocie.

Fi.16
80 PLN
24704

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek za 5 fen ostemplowany kasownikiem okolicznościowym na karcie ozdobionej patriotyczną grafiką; gwarancja Schmutz.

Fi.19
260 PLN
24705

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja Schmutz.

Fi.19-21
120 PLN
24706

Fi.19-21
120 PLN
24707

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana, gwarancja Schmutz,.

Fi.19-21
110 PLN
24708

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, odbitki z unieważnionej matrycy znaczków z bloku 4, gwarancja Krawczyk.

Fi.19-21 (Bl.4)
150 PLN
24709

1943 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.22
30 PLN
24710

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na karcie ozdobionej grafiką DNI KSIĄŻKI, ostemplowany 5.IX; gwarancja.

Fi.22
200 PLN