26644 |
1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżona, lekkie przesunięcie ząbkowania pionowego na lewym znaczku już na napisy z boku, charakterystyczne "strzaskania" po suszeniu na suszarce. | Fi.842 Mi.983 |
| 10 PLN | |
26645 |
1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżona, znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja MK. | Fi.842MK Mi.983 |
| 60 PLN | |
26646 |
| 15 PLN | |
26647 |
1956 olimpiada w Melbourne, arkusz sprzedażny zagięty w połowie, niewielkie uszkodzenie narożników. | Fi.843 Mi.984 |
| 40 PLN | |
26648 |
1956 Igrzyska Olimpijskie Melbourne, arkusz sprzedażny. | Fi.843 Mi.984 |
| 70 PLN | |
26649 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczki z przesuniętym drukiem stalorytu. | Fi.843, 846, 848 Mi.984, 967, 969 |
| 120 PLN | |
26650 |
| 30 PLN SOLD | |
26651 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, usterka - kreska nad "O" w Melbourne, lewy dolny znaczek, gwarancja Walocha. | Fi.844 Mi.985 |
| 10 PLN | |
26652 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z niestarannym drukiem offsetowym z niewielkim poślizgiem sprawiający miejscami wrażenie druku podwójnego, osobliwe. | Fi.845 Mi.966 |
| 70 PLN SOLD | |
26653 |
| 10 PLN | |
26654 |
| 75 PLN | |
26655 |
1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne - znaczek za 45 gr. z błędem "kółeczko obok nominału", gwarancja Krawczyk. | Fi.846 B Mi.987 |
| 30 PLN | |
26656 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z silnie przesuniętym drukiem środka (stalorytu) do góry, oszczep już poza ramkę. | Fi.847 Mi.988 |
| 100 PLN SOLD | |
26657 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, czworoblok drukowany na pomarszczonym papierze, dodatkowo na górnym prawym znaczku kropka koło głowy oszczepnika. Zmarszczenie na prawym dolnym znaczku po produkcji już się rozeszło, przez co uzyskał on osobliwy kształt i powstał częsciowo niezadrukowany pasek a części rysunku znaczka uległy wzajemnemu przesunięciu. Osobliwe i rzadko spotykane w tym wydaniu. | Fi.847 Mi.988 |
| 450 PLN | |
26658 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka (stalorytu) do góry - oszczep poza ramką obrazka, znany w kilku wersjach. | Fi.847 Mi.988 |
| 30 PLN SOLD | |
26659 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka (stalorytu) do góry w lewo. | Fi.848 Mi.989 |
| 70 PLN SOLD | |
26660 |
1956 Otwarcie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, karta maksimum ostemplowana okolicznościowo 12.XII we Wrocławiu. | Fi.850 Mi.993 |
| 25 PLN | |
26661 |
1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, blok kasowany w pierwszym dniu obiegu. | Fi.bl.18 Mi.Bl.19 |
| 40 PLN | |
26662 |
1956 FDC - "Dzień Znaczka Chopin - Liszt" blok (Fi.90.-). | Fi.bl.18 Mi.Bl.19 |
| 70 PLN | |
26663 |
1956 Dzień Znaczka, blok. | Fi.bl.18 Mi.Bl.19 |
| 40 PLN | |
26664 |
| 50 PLN | |
26665 |
1956-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw), które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 850 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | |
| 550 PLN | |
26666 |
1956 rocznik kopert FDC (Fi.225.-). | |
| 146 PLN | |
26667 |
1956-2002 zestaw znaczków z bloków w tym m.in.: 840, 857, 2484b, A3026-28, A3062 (Fi. ponad 700.-). | |
| 500 PLN | |
26668 |
1957 urzędowy list polecony z Białegostoku do Zambrowa. | Fi.761, 762, 819, 82 |
| 10 PLN | |
26669 |
1957 FDC - "50-lecie narciarstwa polskiego" Warszawa 1. | Fi.851-53 Mi.995-97 |
| 10 PLN | |
26670 |
1957 rocznik znaczków czystych (Fi.174.-). | Fi.851-899 Mi.995-144 |
| 120 PLN | |
26671 |
1957 ONZ, znaczek z silnie przesuniętym drukiem barwy szarej w dół z bocznym marginesem. | Fi.855Bs Mi.999 |
| 350 PLN | |
26672 |
1957 ONZ, znaczek z bloku. | Fi.857 Mi.1001 |
| 30 PLN | |
26673 |
1957 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczne w Warszawie, arkusz z błędem B1 i wyjątkowo rzadko występującym katalogowanym błędem B2 prawdopodobnie powstałym jedynie w końcowej części druku – przerwa w dolnej poziomej linii ark. dł. ok. 9 mm. | Fi.858 ark. B1, B2 Mi.1004 |
| 900 PLN | |
26674 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek z przywieszką. | Fi.859 Mi.1004 |
| 25 PLN | |
26675 |
| 25 PLN | |
26676 |
| 25 PLN | |
26677 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z przywieszką. | Fi.859 Mi.1004 |
| 20 PLN | |
26678 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z powtarzalnym błędem "biała plamka nad cyfrą 2" (4 pozycja (5 pole w arkuszu)) na kopercie FDC, gwarancja. | Fi.859 B Mi.1004 |
| 50 PLN | |
26679 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" (Fi.650.-), gwarancja. | Fi.859 B1 Mi.1004 |
| 550 PLN | |
26680 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" na kopercie FDC, gwarancja. | Fi.859 B1 Mi.1004 |
| 40 PLN | |
26681 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet przywieszek poziomych, w tym dwie rzadkie ze środka arkusika. | Fi.859 Pw Mi.1004 |
| 360 PLN | |
26682 |
1957 FDC - "VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna", komplet 6 kopert, wszystkie kombinacje parek poziomych, w tym 2 znaczki z trudnymi przywieszkami "przez środek" arkusika. | Fi.859Pw Mi.1004Zf |
| 500 PLN | |
26683 |
1957 X Wyścig Pokoju, seria z odmianami kolorów. | Fi.871-2 Mi.1015-6 |
| 15 PLN SOLD | |