The auction will start on 19.04.2024

Auction 65. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
24355

1940 polska całostka z nadrukiem GG, długość napisu KARTA POCZTOWA 55,5 mm, dziurki po archiwizacji.

Fi.Cp3I
500 PLN
24356

1940 polska całostka z nadrukiem GG z obiegu pocztowego z Nowego Sącza, rzadka o długości napisu KARTKA POCZTOWA 55,5 mm, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Cp3I
600 PLN
24357

1940 kartka z Częstochowy 22.9.40 , hasło propagandowe I.

Fi.Cp3II
10 PLN
24358

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; z prawej strony niewielkie przebarwienie.

Fi.Cp3II
40 PLN
24359

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 26.VIII z Warszawy do Lublina; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3II
50 PLN
24360

1940 polska całostka z nadrukiem GG, długość napisu KARTA POCZTOWA 53 mm, dziurki po archiwizacji, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp3II
15 PLN
24361

1940 polska całostka z nadrukiem GG, dziurki po archiwizacji, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp5
15 PLN
24362

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 3.XII z Warszawy do Żyrardowa.

Fi.Cp5I
Mi.P6II 
80 PLN
24363

1940 kartka z Warszawy 2.11.40 do Zadzimia.

Fi.Cp5I
45 PLN
24364

1940 kartka z Rawy Mazowieckiej 12.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp5I
60 PLN
24365

1940 polska całostka z nadrukiem GG, część na odpowiedź.

Fi.Cp6B
160 PLN
24366

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 4.IX z Krosna do Sompolna.

Fi.Cp7I
Mi.P8 
30 PLN
24367

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 19.9.1941 z Rozwadowa do miejscowości Deutscheneck (Sompolno) w tzw. Kraju Warty; dobry stan zachowania (Mi.25 euro).

Fi.Cp7I
Mi.P8 
40 PLN
24368

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10 
60 PLN
24369

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40.

Fi.Cp8I
Mi.P9 
50 PLN
24370

1940 widoki zabytkowych budowli, całostka typ I.

Fi.Cp8I
20 PLN
24371

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe PODOLANY".

Fi.D1-4
50 PLN
24372

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana 26.10.41 w Wesołej pod Warszawą.

Fi.D1-4
45 PLN
SOLD
24373

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", ale skreślono "erschinenen" i dopisano "gültigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp2I
200 PLN
24374

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst XI "Mehr als 5 gestempelte Sätze können wegen Papier-", karta czysta; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie).

Fi.Fcp2I
100 PLN
24375

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst XX "Mit Rücksicht ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", wysłana 17.7.43 z urzędu Kraków 3 do Berlina, dosłana do Warnsdorf, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Fcp2I
450 PLN
SOLD
24376

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
100 PLN
24377

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Und den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
150 PLN
24378

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
80 PLN
24379

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 12 gr - frankatura pojedyncza, formularz o sygnaturze DPO 444 (3.41) wysłany 18.XI.1941 z Krosna do Sompolna.

Fi.Fp1c, 43
20 PLN
24380

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych na wycinkach, ostemplowana w Krakowie 8.12 kasownikiem okolicznościowym z okazji Dni Mozarta zorganizowanych dla upamiętnienia 150 rocznicy jego śmierci.

Fi.U1-15; 19
120 PLN
24381

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami.

Fi.U15
20 PLN
24382

1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi drukiem kolorów.

Fi.U15
40 PLN
24383

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
30 PLN
24384

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, narożny znaczek cięty bez nominału (Fi.750.-) w kolorze niebieskoszarym, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.U17 nz
700 PLN
24385

1940pocztowe znaczki opłaty radiowej, górny znaczek podlepka.


80 PLN
24386

1940 karta zwrotna z opłaconą odpowiedzią wysłana z pośrednictwa pocztowego w Czekanowie do Warszawy.


100 PLN
24387

1940 koperta służbowa do korespondencji urzędowej.


30 PLN
24388

1940 ręcznie wykonany formularz oflagu IXB, wszystkie napisy i liniatura sporządzone ołówkiem!!! wysłany 8.4 z obozu do Warszawy, niemy datownik nadawczy, stempelek cenzora obozowego nr.1; dodatkowy stempelek w ramce "Leitpunkt: Warschau 2", niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.


300 PLN
24389

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor, szczególnie w wieloblokach.


120 PLN
24390

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum.


50 PLN
24391

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12; 40
25 PLN
24392

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych każda ostemplowana okolicznościowo 26.10 w stolicy dystryktu: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14-18
100 PLN
24393

1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.18; 10
30 PLN
24394

1941 przekaz paczkowy z Słupi Nowej do Czerwińska nad Wisłą, paczka niedoręczona i zwrócona nadawcy. W grudniu 1940 r. naziści utworzyli w Wyszogrodzie getto, zlokalizowane w rejonie ulic: Rębowskiej, Kościelnej, Płockiej, Ogrodowej, Krótkiej i Starego Rynku. Z czasem teren ten został otoczony drutem kolczastym. Zamknięci w getcie Żydzi byli zmuszani do robót na rzecz III Rzeszy, między innymi w obozie w Bielsku. Likwidacja skupiska żydowskiego w Wyszogrodzie przebiegała stopniowo. W dniu 6 marca 1941 r. grupę około siedmiuset osób wysiedlono do obozu w Działdowie, a następnie do Nowej Słupi koło Kielc. Kolejna deportacja miała miejsce w lipcu 1941 r. W dniu 29 listopada 1941 r. naziści zburzyli dzielnicę żydowską w Wyszogrodzie, a pozostających w mieście Żydów deportowali do gett w Nowym Dworze Mazowieckim i Czerwińsku.

Fi.40, 41, 45, 47
650 PLN