Auction 63. Town postage 1914-1918

7386

1918 Żarki, znaczek wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

Fi.5b
25 PLN
7387

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowana (tak jak wydano) cięta próba znaczka poczty miejskiej za 10 gr., bez tła (typ 2), gwarancja Gryżewski, Schmutz.

Fi.6A P1
Mi.6C
600 PLN
7388

1918 Przedbórz, pasek znaczków drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.6B
75 PLN
7389

1918 Łódź, karta pocztowa wysłana 27.3 z Warszawy, wyjątkowo wyraźna odbitka sześciokątnego stempelka poczty miejskiej w kolorze czarnofioletowym z datą 28.3; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.6b
400 PLN
7390

1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.7-9
120 PLN
7391

Fi.7-9
180 PLN
7392

Fi.7-10B
Mi.7-10A
100 PLN
7393

1918 Przedbórz, seria trzeciego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.7-10B
30 PLN
7394

1918 Przedbórz, III wydanie, próba (makulatura) dwustronna 10 hal./2 hal., w ładnym stanie - bez podlepki ani jej śladu, lekko ścieniony na marginesie gwarancja Schmutz.

Fi.10A/7A
Mi.10B/7B
400 PLN
7395

1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na karcie pocztowej wysłanej 23.7 z Pułtuska; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.13a
60 PLN
7396

1918 Warszawa, miejscowy list firmowy z Warszawy 7.4.18, stempel warszawskiej poczty miejskiej za 10 fen.

Fi.13a
80 PLN
7397

1918 Warszawa, list firmowy z Berlina 31.8.18 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 10 fen.

Fi.13a
100 PLN
7398

1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na zawiadomieniu o nadejściu pieniędzy wysłanym 2.1 z Ostbank für Handel und Gewerbe, na odwrocie stempelek informacyjny "Schalter 14"; dobry stan zachowania.

Fi.13b
150 PLN
7399

1918 Warszawa, list z Niemiec 12.4.18 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 10 fen.

Fi.13b
90 PLN
7400

Fi.15-18A
Mi.15-18B
40 PLN
7401

1918 Przedbórz, V wydanie, kasowana seria ząbkowana, sygnowana i gumowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.15-18B
Mi.15-18A
50 PLN
7402

80 PLN
7403

1918 Tarnów, znaczek III wydania z odwróconym i przesuniętym nadrukiem.

50 PLN
7404

1918 Tarnów, znaczki III wydania.

80 PLN
7405

1918 Lublin, karta żywnościowa Wydziału Aprowizacyjnego Magistratu miasta Lublina.

25 PLN
7406

1918 Przedbórz, VIII wydanie, seria znaczków opłaty skarbowej, od znaczków opłaty odróżniają się krzyżykami zamiast kropek - przy dacie (5,10 i 15 hal.) lub po bokach nad napisem MIASTA PRZEDBORZA (20 hal.), lekkie ślady podlepek.

200 PLN
7407

1918 Luboml, luzaki z serii.

20 PLN
7408

1918 Luboml, luzaki z serii.

25 PLN
7409

Fi.1-8B
400 PLN
7410

1919 Chęciny, czysty marginesowy znaczek za 4 hal. bez perforacji pionowej po lewej.

250 PLN
13623

100 PLN