The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 63. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7346

1917 Przedbórz, połówka znaczka za 4 gr. na wycinku - typ 3 z kropką pomiędzy ramkami wokół prawej dolnej cyfry 4, ładnie sygnowany - trąbka pocztowa z literką S.

Fi.2B
Mi.2A 
70 PLN
7347

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, list z Wiednia wysłany 5.III; stempel cenzury warszawskiej; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.2b
120 PLN
7348

1917 Częstochowa, kartka z Warszawy 24.1.17 do Częstochowy, pojedynczy stempel poczty miejskiej w Częstochowie.

Fi.2a
250 PLN
7349

1917 Warszawa, miejscowy list z Warszawy 27.1.17, na odwrocie stempel warszawskiej poczty miejskiej za 6 gr.

Fi.2a
80 PLN
7350

1917 Warszawa, list z Niemiec 26.3.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 6 gr.

Fi.2b
80 PLN
7351

1917 miejscowa kartka z Częstochowy nadana 24.I.17, adresata poszukiwano przez biuro meldunkowe - stempel "Mit hilfe des meldeamtes nicht ermittelt", niedoręczona i zwrócona do najprawdopodobniej nieskutecznie do nadawcy, stemple urzędu doręczeniowego i stempel opłaty za 3 kop, dekoracyjny walor z śladami po oryginalnym obiegu.

Fi.2h
1 000 PLN
7352

1917 Łódź, kartka z Łowicz 26.5.17 do Łodzi, rzadki stempel doręczeniowy Łódzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Fi.3
180 PLN
7353

1917 Łódź, widokówka do obozu jeńców w Szprotawie nadana 6.6 na poczcie niemieckiej, adres napisany po polsku był według niemieckiego urzędnika niedokładny, po opatrzeniu przesyłki w sortowni adnotacją "Wo Kreis?", kartkę za pośrednictwem poczty miejskiej zwrócono do nadawcy (stempelek ZURÜCK poczty łódzkiej?), datownik z datą 8.6 odciśnięty w kolorze czerwonym; ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.3a
250 PLN
7354

1917 Warszawa - "7 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na liście wysłanym 7.8 z Włocławka; słabszy stan zachowania.

Fi.9a
70 PLN
7355

1917 Warszawa, list z Niemiec 6.5.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 7 fen.

Fi.9a
80 PLN
7356

1917 Warszawa, kartka z Siedlec 4.8.17 do Warszawy, stempel warszawskiej poczty miejskiej za 7 fen.

Fi.9b
60 PLN
7357

1917 Warszawa - "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na widokówce wysłanej 16.6 z Ciechocinka; idealny stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.9b
120 PLN
7358

1917 Warszawa, list do Warszawy nie doręczony ze względu na nie znalezieniu odbiorcy, stepeml warszawskiej poczty miejskiej za 10 fen. i stemple poczty miejskiej.

Fi.13b, 31a, 35a
150 PLN
7359

1917 Lublin, karta żywnościowa Wydziału Aprowizacyjnego Magistratu miasta Lublina.


25 PLN
7360

1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów (różne kolory okładek) "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.


450 PLN
7361

1918 Wilno z zagranicy, karta pocztowa wysłana 15.VI z Wiednia do Wilna, doskonała odbitka fioletowego stempelka opłaty doręczeniowej "GEBÜHR 10 PF.", stempelek niemieckiej cenzury "Geprüft P.St.VI. A.-K."; przesyłki zagraniczne doręczone przez wileńską pocztę miejską należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.1
3 200 PLN
7362

1918 Żarki, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1
30 PLN
7363

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana na wycinkach (Mi.300 euro), gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
300 PLN
7364

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal.

Fi.1-3
240 PLN
7365

1918 Żarki, I wydanie, seria czysta z jedną podlepką, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.1-3
200 PLN
7366

1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta, napisy we wszystkich językach mieszkańców miasta - polskim, ukraińskim, hebrajskim i niemieckim, piękny stan.

Fi.1-5A
120 PLN
7367

1918 Luboml i Sosnowiec, bardzo rzadkie kasowane przez magistrat serie Lubomla: ząbkowana zwykła i ząbkowana z odwróconymi cyframi nominału (cztery znaczki w parkach, jeden uszkodzony) oraz wycinek ze znaczkiem Sosnowca unieważnionym kasownikiem typu 2I w bardzo rzadkim, niekatalogowanym, kolorze niebieskim - ten kolor kasownika wystepuje na kilku znanych listach obiegowych z 6.AUG.1916, całość opisana na karcie albumowej.

Fi.1-5B+1-5Bs, 5
Mi.I-V+I-VF, 5 
1 200 PLN
7368

1918 Częstochowa, kartka wysłana z Częstochowy 4.3.18 do Berlina, w Berlinie nie odebrana i zwrócona do Częstochowy, stemple opłaty doręczeniowej z 10.3.18 do nadawcy.

Fi.2l
800 PLN
7369

1918 Częstochowa, kartka z Częstochowy 30.4.18 do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej, kartkę nie udało się doręczy i wróciła do Częstochowy gdzie odbito dwa stemple poczty miejskiej.

Fi.2l
500 PLN
7370

1918 Żarki, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.3
30 PLN
7371

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 11,5 seria stemplowana, gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6B
Mi.3-6B 
160 PLN
7372

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Krawczyk.

Fi.3-6B
50 PLN
7373

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Mikstein.

Fi.3-6B
50 PLN
7374

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-6B
50 PLN
7375

1918 Przedbórz, seria znaczków drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-6B
50 PLN
7376

1918 Częstochowa, formularz Austriackiego Czerwonego Krzyża przeznaczony dla jeńców w Rosji, wysłany przez Polaka do Częstochowy, datownik poczty miejskiej (bez mostka) z 15.3, liczne stempelki cenzur: rosyjskiej, niemieckiej, austriackiej; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.3a
750 PLN
7377

1918 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 18.2 do miejscowości Zerre w Niemczech i zwrócona do nadawcy; dwa stemple poczty miejskiej w Częstochowie: datownik i taryfowy za 5 fen; dodatkowo stempelek "zurück"; cenzura poznańska; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.3b, IVa
700 PLN
7378

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa (Mi.390 euro), gwarancja Łaszkiewicz, Kapkowski.

Fi.4-6
360 PLN
7379

1918 Żarki, znaczki wydania przedrukowego na wycinkach z bardzo rzadkimi nadrukami odwróconymi, gwarancja.

Fi.4aNo, 5aNo
1 400 PLN
7380

1918 Żarki, znaczek z podwójnym nadrukiem, podniesiona gwarancja Schmutz.

Fi.4aNp
70 PLN
7381

1918 Żarki, znaczek czysty II wydania z podwójnym nadrukiem - 6 hal. czarny na 10 hal. różowym, (Mi.500 euro), guma parowana już bez śladu podlepki, liczony jak podlepkowy, gwarancja Krawczyk.

Fi.4s Np
300 PLN
7382

1918 Przedbórz, znaczek drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.5A
25 PLN
SOLD
7383

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowana (tak jak wydano) parka ciętych prób znaczka poczty miejskiej za 6 gr., bez tła (typ 2+3), gwarancja Schmutz.

Fi.5A P1
Mi.5C 
800 PLN
7384

1918 Luboml, znaczek z odwróconym nominałem.

Fi.5As
10 PLN
7385

1918 Przedbórz, znaczek II wydania z podwójnym ząbkowaniem, gwarancja Schmutz.

Fi.5Bs
35 PLN