The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 62. WW1 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
481

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana, gwarancja Schmutz, Schmutz, Ćwiertnia, Łaszkiewicz i Krawczyk.

Fi.12-15B
Mi.12-15A 
1 400 PLN
482

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pozioma parka ciętych znaczków za 10/3 kop. z międzypolem pomiędzy znaczkami, unieważnionych kasownikiem POCZTA POLOWA 2 / I POL.KORP. na wycinku.

Fi.12A
Mi.12B 
120 PLN
483

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-blok) znaczków za 35 kop. w kolorze pomarańczowym, z błędami na poz.5 "uszkodzone P" i na poz.6 "uszkodzone o w Korp" i nieopisaną usterką a na poz.16 "uszkodzone 5", bardzo ładny stan, gwarancja z opisem błędów Schmutz.

Fi.13bA
Mi.13B 
400 PLN
SOLD
484

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pozioma parka ciętych znaczków za 35/1 kop. w kolorze pomarańczowym z międzypolem pomiędzy znaczkami, unieważnionych kasownikiem POCZTA POLOWA 2 / I POL.KORP. na wycinku.

Fi.13bA
Mi.13B 
100 PLN
485

1918 II wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.13bA
10 PLN
486

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek drugiego wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

Fi.14A
10 PLN
487

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, fragment arkusza - jeden sektor, znaczków II wydania przedrukowego.

Fi.14B
400 PLN
488

1918 Poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego, słabszy stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cp1
50 PLN
489

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego za 5 kop, ostemplowana 3.V w dniu Święta Narodowego (Fi.150.-); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp1
100 PLN
490

1918 Poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego grzecznościowo stemplowana, gwarancja.

Fi.Cp2
60 PLN
491

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, ostemplowana 21.V w dniu podpisania traktu o likwidacji Korpusu (Fi.150.-); dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową).

Fi.Cp2
100 PLN
492

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp2
180 PLN
493

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp4
180 PLN
494

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.180.-), doskonała prezencja od frontu na odwrocie niewielkie ślady kleju.

Fi.Cp4
120 PLN
495

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, sekretnik wydania przedrukowego 35/10/7 kop, niezaklejony z pełną oryginalną gumą i nieoderwanymi i nieuszkodzonymi brzegami (Fi.1000.-); doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cs3
800 PLN
496

1918 widokówka wysłana 20.7 z Warszawy jako przesyłka niemieckiej poczty polowej, stempel formacyjny.


30 PLN
497

1918 przesyłka ze szpitala Franciszka Józefa I w Pilznie, oznaczona MILITÄRPFLEGE, wysłana 19.III do Krakowa; ciekawy stempel formacyjny; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


100 PLN
498

1918 widokówka wysłana 13.9 ze szpitala polowego za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej do Grudziądza, skreślenia cenzury, listowa pieczęć formacyjna.


20 PLN
499

1918 Amerykański Korpus Ekspedycyjny w Europie, widokówka z Clermot-Ferrand, wysłana 11.VIII za pośrednictwem amerykańskiej poczty polowej do Stanów Zjednoczonych; stempelek cenzury.


200 PLN
500

1918 list (dekoracyjna koperta) z niemieckiego obozu jenieckiego Strzałkowo wysłany 2.IV przez jeńca francuskiego do kraju; stempelki cenzur, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.


150 PLN
501

1918 Polski Korpus Posiłkowy - widokówka wysłana 18.I za pośrednictwem poczty polowej 378 (rzadka odmiana kasownika z wyróżnikiem "b") do Warszawy; pieczęć formacyjna "3 P.P.POLSK.KORP.POSIŁK" (Berek P376), stempelek cenzury (Berek C51), "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania poczty miejskiej w Warszawie.


200 PLN
502

1918 Łomża - obóz internowania legionistów, widokówka wysłana 4.III z Końskich do obozu, stempelek cenzury niemieckiej "GEPRUFT POST. UB.-ST. 1."; adresat po kryzysie przysięgowym 9.VII.1917 został osadzony w obozie Szczypiorno, a następnie przeniesiony do Łomży; walor w dobrym stanie zachowania (niewielki ubytek narożnika); gwarancja Schmutz.


500 PLN
503

1918 walki polsko-ukraińskie, obrona Lwowa, przepustka wystawiona 28.XII na nazwisko sierżanta Jerzego Ossolińskiego przez "Komendę Warstatów i Składów Technicznych Wojska Polskiego we Lwowie", pieczęci: nagłówkowa i okrągła; niecodzienny, bardzo rzadki dokument w doskonałym stanie zachowania (kartka złożona poziomo i pionowo.
27 grudnia rozpoczęło się ukraińskie natarcie na Lwów; grupa "Stare Sioło" zdobyła Sychów Zubrzę, Pasieki Miejskie i Sokolniki, a grupa "Wschód" doszła do Łyczakowa, i zdobyła browar Grunda; dalsze akcje zostały zahamowane przez kontrataki obrońców Lwowa, jednak pierścień okrążenia wokół miasta został na trzy miesiące zamknięty; Polacy byli maksymalnie zmobilizowani, co widać po przepustce - rzadkim przykładzie ścisłej regulacji kierunku i czasu poruszania się po obleganym ze wszystkich stron mieście.


800 PLN
504

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,15 Rubla, II wydanie na rzadkim cienkim papierze bez znaku wodnego, zdjęty z dokumentu, z fragmentami oryginalnej gumy, unieważniony ręcznie.


600 PLN
505

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - pasek rzadkich znaczków opłaty stemplowej za 0,05 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą i adnotacją z datą unieważnienia.

Fi.1
1 750 PLN
506

1918 list poczty polowej 378 9.1.18 ze stemplem formacyjnym "5 Pułku Ułanów / 5 szwadron / WOJSK POLSKICH" do Rąblowa koło Puław, stempel austriackiej cenzury wojskowej.


60 PLN
507

1918 kartka austriackiej poczty polowej z Puław 22.1.18 do poczty polowej nr 378, stempel cenzury wojskowej z Radomia.


20 PLN
508

1918 Legiony Polskie, karta pocztowa z Kalisza 27.3.18 do obozu jenieckiego Skalmierzyce (Szczypiorno) w którym byli przetrzymywani żołnierze Legionów Polskich, adres: Kompania I, jeniec No 71308, ładnie odbity fioletowy stempel cenzury obozowej "KRIEGSGEFANGEN-LAGER * SKALMIERSCHUTZ * (-) F.a. geprüft 2.", gwarancja.


500 PLN
509

1918 list (z treścią) z poczty polowej w Krakowie "Kraków 2" 10.IV.18 do dowództwa portu.


45 PLN
510

1918 kartka z poczty polowej nr 340 wysłana 30.II.18 z Kowla do Austrii, "KuK Etappenpoststation Kowel" stempel etapowej poczty polowej w Kowlu, rzadkie.


270 PLN
511

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 1 Rubla, II wydanie, rzadki na fragmencie papieru ze znakiem wodnym, unieważniony ręcznie.


300 PLN
512

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,75 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą.


400 PLN
513

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,05 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ale zmatowioną wzdłuż górnego marginesu.


400 PLN
514

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - parka znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki, kilka naturalnych pasm zmatowienia na gumie, spory fragment znaku wodnego.


120 PLN
515

1918 karta polowa wysłana 29.1.18 (bardzo późna data) z kompanii karabinów maszynowych 3. pp do Kielc, fioletowy stempel formacyjny z orłem "3.P.P. POLSK.KORP.POSIŁKOWEGO * PIECZĄTKA POCZTOWA".


130 PLN
516

1918 sekretnik używany w Armii Polskiej gen. Hallera we Francji, egzemplarz w idealnym stanie zachowania.


180 PLN
517

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki.


40 PLN
SOLD
518

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki.


100 PLN
SOLD
519

1919 Powstanie Wielkopolskie, seria wydania przedrukowego skasowana na kopercie miejscowego listu poleconego przesłanego 22.8 miejscowo w Wolsztynie, stempelek cenzury powstańczej "Kontrola poczty w Wolsztynie".

Fi.66-70
Mi.130-34 
180 PLN
520

1919 Powstanie Wielkopolskie, list do Niemiec wysłany 29.12 z miejscowości Ostrów do Berlina, trójwierszowy stempelek cenzury powstańczej "Dozwolone !/ Kontrola poczty/ w Ostrowie"; na odwrocie dekoracyjna pieczęć nadawcy "MAGISTRAT DER STADT OSTROW"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.87 
500 PLN