481 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana, gwarancja Schmutz, Schmutz, Ćwiertnia, Łaszkiewicz i Krawczyk. | Fi.12-15B Mi.12-15A |
| 1 400 PLN | |
482 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pozioma parka ciętych znaczków za 10/3 kop. z międzypolem pomiędzy znaczkami, unieważnionych kasownikiem POCZTA POLOWA 2 / I POL.KORP. na wycinku. | Fi.12A Mi.12B |
| 120 PLN | |
483 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-blok) znaczków za 35 kop. w kolorze pomarańczowym, z błędami na poz.5 "uszkodzone P" i na poz.6 "uszkodzone o w Korp" i nieopisaną usterką a na poz.16 "uszkodzone 5", bardzo ładny stan, gwarancja z opisem błędów Schmutz. | Fi.13bA Mi.13B |
| 400 PLN SOLD | |
484 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pozioma parka ciętych znaczków za 35/1 kop. w kolorze pomarańczowym z międzypolem pomiędzy znaczkami, unieważnionych kasownikiem POCZTA POLOWA 2 / I POL.KORP. na wycinku. | Fi.13bA Mi.13B |
| 100 PLN | |
485 |
1918 II wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | Fi.13bA |
| 10 PLN | |
486 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek drugiego wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz. | Fi.14A |
| 10 PLN | |
487 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, fragment arkusza - jeden sektor, znaczków II wydania przedrukowego. | Fi.14B |
| 400 PLN | |
488 |
1918 Poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego, słabszy stan zachowania, gwarancja. | Fi.Cp1 |
| 50 PLN | |
489 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego za 5 kop, ostemplowana 3.V w dniu Święta Narodowego (Fi.150.-); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp1 |
| 100 PLN | |
490 |
1918 Poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego grzecznościowo stemplowana, gwarancja. | Fi.Cp2 |
| 60 PLN | |
491 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, ostemplowana 21.V w dniu podpisania traktu o likwidacji Korpusu (Fi.150.-); dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową). | Fi.Cp2 |
| 100 PLN | |
492 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp2 |
| 180 PLN | |
493 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta w dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp4 |
| 180 PLN | |
494 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.180.-), doskonała prezencja od frontu na odwrocie niewielkie ślady kleju. | Fi.Cp4 |
| 120 PLN | |
495 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, sekretnik wydania przedrukowego 35/10/7 kop, niezaklejony z pełną oryginalną gumą i nieoderwanymi i nieuszkodzonymi brzegami (Fi.1000.-); doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cs3 |
| 800 PLN | |
496 |
1918 widokówka wysłana 20.7 z Warszawy jako przesyłka niemieckiej poczty polowej, stempel formacyjny. | |
| 30 PLN | |
497 |
1918 przesyłka ze szpitala Franciszka Józefa I w Pilznie, oznaczona MILITÄRPFLEGE, wysłana 19.III do Krakowa; ciekawy stempel formacyjny; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 100 PLN | |
498 |
1918 widokówka wysłana 13.9 ze szpitala polowego za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej do Grudziądza, skreślenia cenzury, listowa pieczęć formacyjna. | |
| 20 PLN | |
499 |
1918 Amerykański Korpus Ekspedycyjny w Europie, widokówka z Clermot-Ferrand, wysłana 11.VIII za pośrednictwem amerykańskiej poczty polowej do Stanów Zjednoczonych; stempelek cenzury. | |
| 200 PLN | |
500 |
1918 list (dekoracyjna koperta) z niemieckiego obozu jenieckiego Strzałkowo wysłany 2.IV przez jeńca francuskiego do kraju; stempelki cenzur, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
501 |
1918 Polski Korpus Posiłkowy - widokówka wysłana 18.I za pośrednictwem poczty polowej 378 (rzadka odmiana kasownika z wyróżnikiem "b") do Warszawy; pieczęć formacyjna "3 P.P.POLSK.KORP.POSIŁK" (Berek P376), stempelek cenzury (Berek C51), "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania poczty miejskiej w Warszawie. | |
| 200 PLN | |
502 |
1918 Łomża - obóz internowania legionistów, widokówka wysłana 4.III z Końskich do obozu, stempelek cenzury niemieckiej "GEPRUFT POST. UB.-ST. 1."; adresat po kryzysie przysięgowym 9.VII.1917 został osadzony w obozie Szczypiorno, a następnie przeniesiony do Łomży; walor w dobrym stanie zachowania (niewielki ubytek narożnika); gwarancja Schmutz. | |
| 500 PLN | |
503 |
1918 walki polsko-ukraińskie, obrona Lwowa, przepustka wystawiona 28.XII na nazwisko sierżanta Jerzego Ossolińskiego przez "Komendę Warstatów i Składów Technicznych Wojska Polskiego we Lwowie", pieczęci: nagłówkowa i okrągła; niecodzienny, bardzo rzadki dokument w doskonałym stanie zachowania (kartka złożona poziomo i pionowo. | |
| 800 PLN | |
504 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,15 Rubla, II wydanie na rzadkim cienkim papierze bez znaku wodnego, zdjęty z dokumentu, z fragmentami oryginalnej gumy, unieważniony ręcznie. | |
| 600 PLN | |
505 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - pasek rzadkich znaczków opłaty stemplowej za 0,05 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą i adnotacją z datą unieważnienia. | Fi.1 |
| 1 750 PLN | |
506 |
1918 list poczty polowej 378 9.1.18 ze stemplem formacyjnym "5 Pułku Ułanów / 5 szwadron / WOJSK POLSKICH" do Rąblowa koło Puław, stempel austriackiej cenzury wojskowej. | |
| 60 PLN | |
507 |
1918 kartka austriackiej poczty polowej z Puław 22.1.18 do poczty polowej nr 378, stempel cenzury wojskowej z Radomia. | |
| 20 PLN | |
508 |
1918 Legiony Polskie, karta pocztowa z Kalisza 27.3.18 do obozu jenieckiego Skalmierzyce (Szczypiorno) w którym byli przetrzymywani żołnierze Legionów Polskich, adres: Kompania I, jeniec No 71308, ładnie odbity fioletowy stempel cenzury obozowej "KRIEGSGEFANGEN-LAGER * SKALMIERSCHUTZ * (-) F.a. geprüft 2.", gwarancja. | |
| 500 PLN | |
509 |
1918 list (z treścią) z poczty polowej w Krakowie "Kraków 2" 10.IV.18 do dowództwa portu. | |
| 45 PLN | |
510 |
1918 kartka z poczty polowej nr 340 wysłana 30.II.18 z Kowla do Austrii, "KuK Etappenpoststation Kowel" stempel etapowej poczty polowej w Kowlu, rzadkie. | |
| 270 PLN | |
511 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 1 Rubla, II wydanie, rzadki na fragmencie papieru ze znakiem wodnym, unieważniony ręcznie. | |
| 300 PLN | |
512 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,75 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą. | |
| 400 PLN | |
513 |
| 400 PLN | |
514 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - parka znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki, kilka naturalnych pasm zmatowienia na gumie, spory fragment znaku wodnego. | |
| 120 PLN | |
515 |
| 130 PLN | |
516 |
1918 sekretnik używany w Armii Polskiej gen. Hallera we Francji, egzemplarz w idealnym stanie zachowania. | |
| 180 PLN | |
517 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki. | |
| 40 PLN SOLD | |
518 |
| 100 PLN SOLD | |
519 |
1919 Powstanie Wielkopolskie, seria wydania przedrukowego skasowana na kopercie miejscowego listu poleconego przesłanego 22.8 miejscowo w Wolsztynie, stempelek cenzury powstańczej "Kontrola poczty w Wolsztynie". | Fi.66-70 Mi.130-34 |
| 180 PLN | |
520 |
1919 Powstanie Wielkopolskie, list do Niemiec wysłany 29.12 z miejscowości Ostrów do Berlina, trójwierszowy stempelek cenzury powstańczej "Dozwolone !/ Kontrola poczty/ w Ostrowie"; na odwrocie dekoracyjna pieczęć nadawcy "MAGISTRAT DER STADT OSTROW"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.87 |
| 500 PLN | |