Auction 62. WW2 military postage

2479

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, znaczek za 50 gr.

50 PLN
2480

40 PLN
2481

400 PLN
2482

30 PLN
2483

Fi.6 Pw 6
600 PLN
2484

1947 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Egipt, list lotniczy z Dowództwa Jednostek Polskich na Środkowym Wschodzie, wysłany 27.XII za pośrednictwem Głównej Poczty Polowej 101 do Londynu, dwuwierszowy stempelek "BY AIR MAIL/ PAR AVION", na odwrocie kasownik odbiorczy 30 DEC; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Bojanowicz.

100 PLN
2485

1947 Polskie jednostki na południu i zachodzie Europy, specjalna koperta listu poleconego wysłana 12.II za pośrednictwem angielskiej poczty polowej 189 (w adresie nadawcy podano "Polish Families Centre CMF Ośrodek Akademicki - Bologna") do Rozdzielni Pocztowej II Korpusu w Edynburgu w Szkocji; nalepka polecenia poczty polowej; na odwrocie odbitka bardzo słabo udokumentowanego w literaturze datownika jednoobrączkowego z mostkiem o śr.27 mm "POLSKA POCZTA POLOWA Nr1/ POLISH FIELD POST OFFICE No1" z 18 lutego; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.10
400 PLN
2486

1948 MARSZAŁEK POLSKI MICHAŁ ŻYMIERSKI, karta z podziękowaniami za życzenia od Ministra Obrony Narodowej marszałka Michała Żymierskiego, list urzędowy w oficjalnej kopercie przesłany 8.10 miejscowo w Warszawie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

500 PLN
2487

1954 II Korpus, wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, potrójny nadruk czarny na znaczku za 45 gr. poczty polowej II Korpusu, data "1944 - 1954" w położeniu prawidłowym, a cały nadruk podwójny odwrócony.

Fi.6a Dpt
800 PLN
2488

1954 II Korpus, wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, nadruki karminowe, czerwone i czarne na znaczkach poczty polowej II Korpusu, w tym rzadki nadruk dla poczty lotniczej.

Fi.(1-4)
1 800 PLN
3692

1945 zabytki Gdańska, frankatura dwukolorowa, polecony list lotniczy wysłany 8.I.1946 z Leszna do bazy lotnictwa polskiego wojskowego Cammeringham w Anglii, przesyłka poszukiwała bezskutecznie adresata, który prawdopodobnie powrócił do Polski, odesłana do nadawcy; stempelek cenzury wojskowej nr.1620; całość o bardzo ciekawym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania; sygn. J.Księski.

Fi.377, 379B
Mi.410, 412A
250 PLN