Auction 62. WW2 PoW and internment camps

3244

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", marginesowy znaczek poczty międzyobozowej za 25 f. z podwójnym - żółtobrązowym i zielonooliwkowym poddrukiem, nieprecyzyjnie skatalogowany.

Fi.1 MK
240 PLN
3245

40 PLN
3246

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, znaczek za 40 f.

12 PLN
3247

1945 Dachau-Allach, znaczek w odmiennym kolorze na papierze ze znakiem wodnym DM.

40 PLN
3248

1945 Libertas, znaczek na papierze x, gwarancja i oznaczenie.

Fi.3x
150 PLN
3249

1945 Libertas, znaczek poczty międzyobozowej za 20 fen. w kolorze czerwonym na papierze białym średnim.

Fi.3y
100 PLN
3250

1945 Helmstedt, cięty, nie wprowadzony do obiegu znaczek za 1 Mk., w kolorze czarnym na białym papierze.

Fi.14A
250 PLN
3251

Fi.Ark.1
200 PLN
3252

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., na papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo".

Fi.bl.3xA
80 PLN
3253

1945 Dachau Allach, bloki cięty i ząbkowany z dopłatą na PCK 3+7 mk ale bez suchej pieczęci PCK ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" na liście poleconym wysłanym 29.3.46 z Bad-Wiessee do Berlina, kasownik odbiorczy 4.4 na odwrocie; bloki tego wydania na ogół spotyka się czyste i z dodatkową suchą pieczęcią PCK, te użyte pocztowo na przesyłce z oryginalnego obiegu tworzą bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.3xA-B
2 000 PLN
3254

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo".

Fi.Bl.3xB
80 PLN
3255

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., na papierze bez znaku wodnego.

Fi.bl.3B
60 PLN
3256

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., bez znaku wodnego.

Fi.bl.4yA
200 PLN
3257

1945 Dachau Allach, dwa rzadkie bloki cięty i ząbkowany z dopłatą na PCK 3+7 mk., na papierze bez znaku wodnego.

Fi.Bl.4yA+B
400 PLN
3258

Fi.Bl.5xA
40 PLN
3259

Fi.Bl.5xA
60 PLN
3260

Fi.Bl.5xB
50 PLN
3261

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na papierze bez znaku wodnego (Fi.200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.Bl.5yB
60 PLN
3262

Fi.Bl.5zB
60 PLN
3263

Fi.Ck1
40 PLN
3264

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze E/0281, wysłana 29.8 z obozu dla osób przesiedlonych (Displaced Persons Camp) Nr.1 Geesthacht pod Hamburgiem do Warszawy, znak opłaty skasowany stemplem POCZTA POLSKA HAMBURG, stempel cenzury brytyjskiej T.165 i polskiej cenzury wojskowej nr.676; bardzo rzadki walor w słabszym stanie zachowania, co nie umniejsza wartości waloru.

400 PLN
3265

150 PLN
3266

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, "Libertas" - karta pocztowa z napisem LUBEKA z prawej strony znaku opłaty, bez napisów i liniatury, ostemplowana grzecznościowo 23.V kasownikiem POCZTA POLSKA LUBEKA; bardzo dobry stan zachowania (karta z obiegu Fi.650.-).

Fi.Cp1a
240 PLN
3267

1945 kartka miejscowa z obozu w Lubece, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1c
350 PLN
3268

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karty pocztowe na kartonie białym i kremowym znacznie różniące się kolorem i rysunkiem znaku opłaty, sygnatura L.Z.6.45.25000(1008); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp2a
150 PLN
3269

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa z sygnaturą L.Z.7.45.25000(1591); nakład 58.000 szt.; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp2b
140 PLN
3270

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym.

Fi.bl.3B
40 PLN
3271

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK.

Fi.bl.5A
40 PLN
3272

Fi.bl.5A Zw
80 PLN
3273

Fi.bl.5A Zw
60 PLN
3274

Fi.bl.5A Zw
40 PLN
3275

Fi.bl.5A Zw
40 PLN
3276

Fi.bl.5B
60 PLN
3277

Fi.bl.5B
40 PLN
3278

Fi.bl.5B
40 PLN
3279

Fi.bl.5B
40 PLN
3280

Fi.bl.5B Zw
40 PLN
3281

Fi.bl.5B Zw DM
100 PLN
3282

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, odwrócony druk znaczka za 25 Pf.

Fi.bl.5Bu
60 PLN
3283

Fi.bl.5Bu
80 PLN