The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 62. Pre-stamp period

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
41

1840 około, obwoluta listu z Warszawy do Łodzi, stempel Warszawa typ IIIC o średnicy 19 mm.


50 PLN
42

1840 około, obwoluta listu z Warszawy do Łodzi, stempel Warszawa typ IIIC o średnicy 19 mm.


50 PLN
43

1840 około, obwoluta listu z Warszawy do Łęczycy, stempel Warszawa typ IIIC o średnicy 19 mm, stempel "Interes Rządowy" w ramce.


60 PLN
44

1840 około, obwoluta listu z Warszawy do Łowicza, stempel warszawa typ IIIC o średnicy 18 mm, stempelek "FRANCO".


80 PLN
SOLD
45

1841 około, list z Włocławka do Piotrkowa, wysłany 13.II, stempel nadawczy typu IIIA o średnicy 24 mm z datą dopisaną ręcznie, stempelek zwalniający z opłaty pocztowej "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA); na odwrocie idealna odbitka pieczęci nadawcy.


120 PLN
46

1842 po, list zagraniczny z Warszawy do Triestu wysłany 29 6, doskonała odbitka małego stempla nadawczego typu IIIC o średnicy 18 mm; przesyłka została całkowicie opłacona przez nadawcę, co oznaczono stempelkiem FRANCO, a obok wpisano wysokość opłaty 15/15.


200 PLN
47

1843 około, koperta listu rekomendowanego wysłanego 16.I z Schelletau (Zeletava) w Czechach do Wadowic, różne adnotacje i oznaczenia pocztowe, w tym wyliczenie wysokości porta; na odwrocie nieuszkodzona sucho tłoczona zalepka nadawcy.


100 PLN
48

1846 list wysłany 21.IX z Wiśnicza do Wieruszyc, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy WISZNICZ 21. SEP., na odwrocie stemple tranzytowe: Bochnia 21 i Gdów 24 oraz urzędowa zalepka listowa z suchym tłoczeniem.


70 PLN
SOLD
49

1847 SAMBOR - NIEBIESKI KASOWNIK, kompletny list wysłany 1.XI z Sambora do Tarnowa, ładnie odciśnięty dwuwierszowy stempel nadawczy SAMBOR 1 Nov. w kolorze niebieskim, adnotacje pocztowe dotyczące wagi przesyłki; bardzo dobry stan zachowania.


200 PLN
50

1847 około, NIEUZNANY ZWROT PRZESYŁKI, koszulka listu na koszt adresata wysłanego 7/3 z Kalisza do kontrolera handlu E.Głowińskiego w miejscowości Szadek, datownik typu IIID z ozdobnikiem, adnotacje "na koszt" i "zł 4 należy się", przesyłka została przez Głowińskiego odebrana; próbował on ją zwrócić jako go niedotyczącej żądając zwrotu opłaconej należności pocztowej; na odwrocie stosowne oświadczenie "Ani z Imienia ani z Nazwiska którego się Interes wewnątrz tyczy nie mieszka w Mieście Szadku ani podpisanemu Znany przeto niniejszą Expedycję zwraca"; ekspedycja w Szadku przesyłkę z dopiskami "Retro", "Przyczyna na drugiej stronie" i "dla wyiasnienia dalszego retro" przesłała 12/3 do urzędu zwierzchniego w Sieradzu; tego samego dnia odesłano ją z obszernym uzasadnieniem: "Głowińskiemu Kontrolerowi Handlu w Szadku do ktorego expedycja adresowana ten sam otworzył wiec wykupić iest obowiązany zresztą zwracać nie można gdyż tenże rozpieczętował", należność do zapłacenia "120"; nie opisano dotąd podobnego przypadku!!! w obszernej monografii M.Czernika "Poczta Królestwa Polskiego w latach 1815-1851" przytoczono zaledwie wzmiankę o procedurze postępowania w przypadku zwrotu; unikalny walor w dobrym stanie zachowania.


2 000 PLN
51

1847 około, list wysłany z Osmolina do Kutna, rzadko spotykany czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIA z dopisaną datą "27/4"; stempelek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA); na odwrocie bardzo ładnie zachowana efektowna pieczęć nadawcy - "... SIGILLUM DECANATUS GAMBINEUS"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego.


1 000 PLN
52

1848 list z Myślenic do Nowego Sącza wysłany 18.V, bardzo wyraźna odbitka czarnego dwuwierszowego w ramce stempla nadawczego MYSLENICE 18.MAY.; dobry stan zachowania.


70 PLN
53

1848 list z Bystrzycy Kłodzkiej (Habelschwerdt) do Nowej Rudy (Neurode), wysłany 26 11, dwuobrączkowy miejscownik nadawczy z datą, na odwrocie stempelek nadejścia i dekoracyjna pieczęć lakowa; doskonały stan zachowania.


50 PLN
54

1849 list z Kłodzka (Glatz) do Nowej Rudy (Neurode), wysłany 25 9, dwuobrączkowy datownik nadawczy, stempelek nadejścia na odwrocie.


40 PLN
55

1849 KENTY - NIEBIESKI KASOWNIK list wysłany 10.X z Kent do Andrychowa, dwuwierszowy stempel nadawczy KENTY 10.OCT. w kolorze niebieskim, na odwrocie sucho tłoczona zalepka listowa i czarny dwuwierszowy kasownik odbiorczy ANDRICHAU 11.OCT.; obydwa kasowniki bardzo pięknie odciśnięte; zgrabna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


200 PLN
56

1850 po, trzy i pół łutowy list z Wrocławia do miejscowości Płoty (Plothow) wysłany 15/9, jednoobrączkowy stempel nadawczy, adnotacje pocztowe dotyczące wagi przesyłki i porta "19 3/4", stempelek nadejścia na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


120 PLN
57

1850 około, obwoluta listu z Turka (stempel typ VII) do Łodzi, stempel tranzytowy z Kalisza (stempel typ IID) i stempel "Służba Cywilna /Rządowa" w ramce.


80 PLN
58

1850 około, obwoluta listu z Turka do Kalisza, stempel Turka typ VII.


80 PLN
SOLD
59

1850 około, obwoluta listu z Turka do Łodzi, stempel Turka typ VII.


80 PLN
SOLD
60

1850 kompletny list z Warszawy do Kalisza, stempel Warszawa typ IIIC o średnicy 23 mm.


150 PLN
61

1850 około, obwoluta listu z Warszawy do Łodzi, stempel Warszawa typ IIIC o średnicy 24 mm, stempel "INTERES RZĄDOWY" w ramce.


50 PLN
62

1850 około, obwoluta listu z Warszawy do Tuszyna, stempel Warszawa typ IIC o średnicy 24 mm, stempel "INTERES RZĄDOWY...." w ramce.


50 PLN
63

1850 około, obwoluta listu z Warszawy do Łodzi, stempel Warszawa typ IIC o średnicy 25 mm.


50 PLN
64

1850 około, obwoluta listu z Warszawy do Tuszyna, stempel Warszawa typ IIC o średnicy 24 mm, stempel "INTERES RZĄDOWY...." w ramce.


50 PLN
65

1850 około, obwoluta listu z Szczercowa do Łodzi, stempel Szczerców typ VIIIB.


70 PLN
66

1850 kompletny składany list z Bytomia do Zabrza.


30 PLN
67

1851 kompletny składany list z Bytomia do Tarnowa.


30 PLN
68

1853 "AUSLAGEN" LIST WYŁOŻENIOWY (FORSZUSOWY)- rodzaj przesyłki pobraniowej, gdzie nadawca otrzymywał należność przy nadaniu listu, poczta zaś inkasowała wyłożoną kwotę od odbiorcy, w Prusach od 1852 stosowano wyłącznie w odniesieniu do instytucji i osób godnych zaufania;
kompletna przesyłka wysłana 15/4 z ekspedycji dziennika "Ostsee-Zeitung" w Szczecinie do Poznania, czarny ramkowy dwuwierszowy stempelek nadawczy STETTIN, czerwony łukowy stempelek Auslagen i jasnoniebieski stempelek nadawcy, stempelek nadejścia na odwrocie, na froncie wyliczenia wysokości porta; wszystkie elementy całości: stemple i adnotacje pocztowe wyjątkowo wyraźne i żywe w kolorach; piękny, dekoracyjny walor w idealnym stanie zachowania.


800 PLN
69

1853 kompletny składany list z Mysłowic do Krakowa.


30 PLN
70

1854 Prusy, kompletny list tzw. "obciążony" paczką wysłany 23.I z miejscowości Podleszcze do Korzycy, dwuwierszowy stempel nadawczy "PUTLITZ 18/6"; dwuobrączkowy kasownik odbiorczy KYRITZ 20/6 na froncie, a na odwrocie stempelek nadejścia; walor w dobrym stanie zachowania.


60 PLN
71

1854 kompletny składany list z Bytomia do Zabrza.


30 PLN
72

1859 list z Warszawy do Lipna, datownik warszawski typu IIIC.


90 PLN
73

1860 list zagraniczny wysłany 3.5 z urzędu Kraków 2 na dworcu kolei żelaznej do Nantes we Francji, stempel nadawczy "KRAKAU B.H.", stempel określający miejsce (kraj) wysyłki listu: "AUTRICHE ERQUELINES", stempelek określający wysokość opłaty pocztowej "8"; na odwrocie stempel tranzytowy Paryża i odbiorczy Nantes 7.MAI, niebieski owalny stempelek "E.P."; ładnie udokumentowany obieg pocztowy; walor w ładnym stanie zachowania.


250 PLN
74

1860 około, ZGIERZ - NIEBIESKI KASOWNIK Z OZDOBNIKAMI - list do Tuszyna wysłany 22/1, wyraźna odbitka stempla nadawczego typu IIID, na odwrocie odbitka pieczęci urzędowej; bardzo dobry stan zachowania.


150 PLN
76

1860 około, obwoluta listu z Warszawy do Łodzi, stempel Warszawa typ IIC o średnicy 25 mm, stempel "INTERES SZPITALA / DZIECIĄTKA JEZUS" w podwójnej ramce.


50 PLN
77

1860 około, obwoluta listu z Warszawy do Łodzi, stempel Warszawa typ IIC o średnicy 25 mm, stempel "INTERES SZPITALA / DZIECIĄTKA JEZUS" w podwójnej ramce.


50 PLN
78

1860 kompletny składany list z Bytomia do Zabrza.


30 PLN
79

1863 około, list z miejscowości Ostrowy do Włocławka, czerwony dwuwierszowy rosyjsko-polski w ramce stempel nadawczy typu VIIIB z dopisaną ręcznie datą "10/9"; zwraca uwagę rzadko spotykany "firmowy" papier listu z wydrukowanymi na froncie: nazwą nadawcy "Od KOL.KOŚCIEL. Parafii Ewang.Augsb. Chodecz" i dopiskiem "INTERES RZĄDOWY" zwalniającym korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; doskonały stan zachowania;
1866 około, list z miejscowości Ostrowy do Włocławka, czarny dwuwierszowy rosyjsko-polski w ramce stempel nadawczy typu VIIIB z dopisaną ręcznie datą "19/5"; bardzo rzadko spotykany dopisek "Interes Dzierżawy Gruntow poduchownych w.M.Ch" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie fragmenty pieczęci lakowych; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego.


400 PLN
80

1863 około, koszulka listu z miejscowości Kleczew do Włocławka, czarny okrągły stempel nadawczy typu IIIF z ozdobnikiem i dopisaną ręcznie datą "20/12"; dopisek "IR" zwalniającym korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; dobry stan zachowania;
1865 około, DWUKROTNE UŻYCIE - koszulka listu z miejscowości Kleczew do Włocławka, czarny okrągły stempel nadawczy typu IIIF z ozdobnikiem i dopisaną ręcznie datą "3/9"; na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem POWIAT KONIŃSKI WÓJT GMINY WILCZA GÓRA"; po przenicowaniu list przesłany wcześniej - 22/6 z Włocławka do wójta gminy Wilcza Góra, czerwony okrągły rosyjsko-polski stempel nadawczy typu IXA; stempelek "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA) zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie czarny stempel odbiorczy SŁUPCA typu IIIC i nieczytelna pieczęć nadawcy; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego.


310 PLN
SOLD
81

1867 list z pełną treścią wysłany 21 5 z Wrześni do Czeszewa, dwuobrączkowy stempel nadawczy WRESCHEN, na froncie czarny w ramce stempelek doręczyciela "MÜLLER", na odwrocie stempel nadejścia; całość w doskonałym stanie zachowania.


60 PLN