The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 61. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
28614

1915 Warszawa, Syrena - herb miasta, nadużycie formy - cięty znaczek za 5 gr. w fantazyjnych barwach.

Fi.1 FFi
40 PLN
28615

1915 Warszawa, Syrena - herb miasta, nadużycie formy - cięty znaczek za 5 gr. w fantazyjnych barwach.

Fi.1 FFi
40 PLN
28616

1915 Warszawa, Syrena - herb miasta, nadużycie formy - cięty znaczek za 5 gr. w fantazyjnych barwach.

Fi.1 FFi
40 PLN
28617

1915 Warszawa, Orzeł, znaczek za 10 gr. z ciekawym zielonkawym kolorem tła.

Fi.2
40 PLN
28618

1915 Warszawa, Orzeł, nadużycie formy - cięty znaczek za 10 gr. w fantazyjnej srebrnej barwie, sygnowany.

Fi.2 FFi
40 PLN
28619

1915 Warszawa, Orzeł, parka znaczków za 10 gr., górny bez perforacji u dołu - niekatalogowany, dolny całkowicie bez perforacji poziomej (Fi.400.-), w Michlu odwrotnie: górny katalogowany, dolny niekatalogowany.

Fi.2 MK1
Mi.2 Uo, 2 Uw 
1 200 PLN
28620

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr., w kolorze lilaczerwonym - typ II z lekko uniesioną cyfrą 6, czytelnie skasowany na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.3IIb
Mi.3IIaa
85 PLN
SOLD
28621

1915 Warszawa, połówka znaczka na wycinku z błędem "uszkodzone y" w czarnym nadruku groszy (zwykły znaczek - Mi.350 euro, z błędem 25% dopłaty), gwarancja Rembieliński.

Fi.3IIt
Mi.3ca 
700 PLN
28622

1915 Warszawa, kasowany znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr., w kolorze lilaczerwonym, gwarancja Krawczyk.

Fi.4Iba
Mi.4aa
60 PLN
SOLD
28623

1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 6/5 gr. na podstawowym z żółtawozielonym tłem, pięknie kasowana na wycinku, gwarancja Falkowski.

Fi.5aId
Mi.6Iaa 
40 PLN
28624

1915 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel cenzury wojskowej i znaczek poczty miejskiej, ciekawa widokówka promująca dobroczynność "Dla głodnych".

Fi.7
60 PLN
28625

1915 Warszawa, nadruk nowej wartości 6/5 gr. na makulaturze - Syrena druk normalny i odwrócony Orzeł.

Fi.7 Mk
Mi.8 
40 PLN
28626

1915 Warszawa, próby w kolorach za 5 gr. w ciemnoszarozielonym i za 10 gr. w czarnym bez tła, piękny stan (Fi.2000.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.I-II P1
1 200 PLN
28627

1915 Warszawa, seria nie wprowadzona do obiegu, oba znaczki z tłem jasnobrązowawożółtym i pełną oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.I-IIb
800 PLN
28628

1915 Warszawa, znaczek nie wprowadzony do obiegu, nierównomiernie nałożona guma, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.IIa
300 PLN
28629

1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro), sygnowany T, gwarancja.

Fi.1-2
100 PLN
28630

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro), piękny stan, sygnowany splecione WR - Rachmanow i inne, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2
220 PLN
28631

1916 Sosnowiec, seria czysta ze śladami po podlepce (Mi.50 euro), gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
90 PLN
28632

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w rzadkim kolorze intensywnie fioletowym (bez szarego odcienia - dunkelblau nie schwarzviolett - oba odcienie Mi.300 euro), przerwy w literach J i R, sygnowany ak.

Fi.1-2IIb
Mi.1-2II 
800 PLN
28633

1916 Białystok, znaczek pierwszego wydania, gwarancja.

Fi.1I
1 100 PLN
28634

1916 Częstochowa, list wysłany miejscowo 26.8., datownik doręczeniowy poczty miejskiej i stempelek opłaty 10 (fenigów).

Fi.1c
100 PLN
28635

1916 Warszawa, znaczki poczty miejskiej na kopercie listu miejscowego, ostemplowane grzecznościowo 22.5 datownikiem z wyróżnikiem "b".

Fi.2, 9, 10
50 PLN
28636

1916 Częstochowa, kartka z Częstochowy 9.7.16 do Rozwadowa, przy nadaniu umieszczono stempel poczty miejskiej z datą 13.VII,1916 w kolorze liliowym, kartki nie udało się doręczyć i wróciła do Częstochowy gdzie odbito dwa stemple poczty miejskiej w kolorze fioletowym w tym z datą 13.1.1917.

Fi.2a+2e
400 PLN
28637

1916 Częstochowa, kartka na zwrotna odpowiedź wysłana z Wiednia 11.4.16 do Częstochowy, najpierw ocenzurowana w Wiedniu, a następnie we Wrocławiu, w Częstochowie otrzymała stempel doręczeniowy poczty miejskiej, ponieważ nie ustalono adresata - rzadki stempel pomocniczy "Mit Hilfe des Meldeamtes / nicht ermittelt" zwrócona do nadawcy w Wiedniu 19.4.16, dekoracyjny i ciekawy obieg.

Fi.2a, 5
800 PLN
28638

1916 Łódź, karta pocztowa "Postgebiet Ob. Ost" (część na odpowiedź) wysłana 6.3 z Lipawy (Libau) do Łodzi, 9.III doręczona przez Łódzką Ochotniczą Straż Ogniową, rzadki stempelek poczty doręczeniowej w kolorze lila, stempelek cenzury niemieckiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2b
900 PLN
28639

1916 Częstochowa, druk wysłany miejscowo 27.6., datownik doręczeniowy poczty miejskiej i stempelek opłaty 5 (fenigów).

Fi.2b
80 PLN
28640

1916 Częstochowa, druk wysłany miejscowo 23.6., datownik doręczeniowy poczty miejskiej i stempelek opłaty 5 (fenigów).

Fi.2b
80 PLN
28641

1916 Warszawa, kartka z Włocławka 4.11.16 do Warszawy, stempel warszawskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 6 gr.

Fi.2b
80 PLN
28642

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, karta pocztowa wysłana 16.11 z Częstochowy, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2a
80 PLN
28643

1916 Sosnowiec, przedrukowa seria czysta w czworoblokach (Fi.1600.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
1 500 PLN
28644

1916 Sosnowiec, seria czysta z paskiem (Mi.220 euro), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
380 PLN
28645

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.130 euro), wyższy nominał 10 f. bez śladu podlepki, a jedynie z minimalnym ubytkiem gumy po pęcherzyku powietrza - liczony jak podlepkowy, bardzo ładny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.3-4
120 PLN
28646

1916 Sosnowiec, seria kasowana z pełną gumą (Mi.500 euro), piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
400 PLN
28647

1916 Sosnowiec, gwarancja Falkowski,.

Fi.5
90 PLN
28648

1916 Sosnowiec, herb miasta, dwie parki znaczków za (3 kop.) w położeniu tete-beche; jedna w kolorze lilaczerwonym, a druga w różowawoczerwonym, obie z lekka fałdą, gwarancja Schmutz.

Fi.5a, b
900 PLN
28649

1916 Sosnowiec, herb miasta, marginesowa parka znaczków za (3 kop.) w kolorze różowawoczerwonym w położeniu tete-beche i z prawie całym pustopolem, gwarancja Schmutz.

Fi.5b
500 PLN
28650

1916 Warszawa wydanie z nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 6/50 gr. na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.7
Mi.8
30 PLN
28651

1916 Warszawa, miejscowy list opłacony jak druki, wysłany 27.1, opłatę doręczeniową udokumentowano dzielonym znaczkiem poczty miejskiej za 5 gr, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE.

Fi.7
80 PLN
28652

1916 Warszaw, list miejscowy z Warszawy, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" i znaczek poczty miejskiej na odwrocie, gwarancja.

Fi.7
160 PLN
28653

1916 Warszawa, miejscowa przesyłka (druki) wysłana 18.8, doręczenie opłacone znaczkiem poczty miejskiej za 2/10 gr unieważnionym kasownikiem z syrenką warszawską.

Fi.9
70 PLN